Herkese selam

Konu, 'İstanbul Anadolu Yakası' kısmında Çağdaş.Şenel tarafından paylaşıldı.

1. Çağdaş.Şenel

Çağdaş.Şenel Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

İsmim Çağdaş. Yaşım 23, üniversite öğrencisiyim. Motosiklet kullanmaya yeni başlayacağım. 2-3 senedir araba kullanıyorum.

Motosiklet sevdası küçüklükten beri hep vardı, ama ailem istemediği için, çevremde de binen bir abim olmadığı için bu zamana kadar somutlaşamadı. Ama bu istek geçen eylül sonu bir anda içimde alevlendi :D.

Geçen aya kadar hiç binmemiştim. Gidip Yamaha'nın ve Honda'nın 1. seviye motosiklet eğitimlerine katıldım. Şimdi de bir an önce alayım diye bakıyorum. Neyse ki Aralık ayında ilk motorumu (honda cbr 125) alacağım. Ehliyet de yine bu ay içinde :D. Giysileri falan çoktan dayanamayıp aldım :).

Yeni başladığım için tavsiyelerinize açığım.

Herkese iyi forumlar. Saygılar.

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

3. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Hoş geldiniz. Hondanın eğitimine motosikletinizi almadan katılmanız çok yerinde olmuş. Yeni başlayan diğer arkadaşlara da örnek olmasını dilerim.

4. Çağdaş.Şenel

Çağdaş.Şenel Yeni Üye

Teşekkürler, sağolun.

Çağdaş

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosikletten önce eğitimlere katıldığınız için sizi tebrik ederim.En ideal yolu seçerek başlamışsınız.

Ama size nacizane bir tavsiyem olacak.
    Bu eğitim aldığınız yerlerde sadece kapalı alan eğitimleri verilmekte.Yani karşıdan gelen bir trafik yok.Bu yüzden sırf bu eğitimlerden yola çıkarak lütfen Trafiğe çıkmayın.
    İstanbul gibi Mega köy de çok MAL var trafikte.Hele hele yeni Motosiklete başlayan arkadaşlara göre çok çok MAL çıkacaktır kaşınıza arkadan sıkıştıran yandan sıkıştıran.
    Bu yüzden size tanışma topiğinde yazdığım mesajı inceleyin.Kapalı alan eğitimleriyle trafiğe çıkmak demek intihara teşebbüsle eş değerdir bence.

7. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldiniz motorun hayırlı olsun

8. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldınız Bıze pek dencek bırsey bırakmamıssınız motorunuzu almadan egıtım ve kıyafet almıssınız zaten çok da dogru yapmıssınız
    Başlangıc olarakta cbr 125 guzel bır motor dogru bır tercıh yapmıssınız Siz yınede ılk motor aldıgınız da hemen trafıge gırmeyın mahalle aralarında gunluk kendınızı egıtecek kadar deneme suruslerı yapın bence

9. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    aramıza hoş geldiniz,
    şenol hocamın söylediklerini harfiyen okuyun sizin için çok faydası olur