Herkese selamlar hayırlı sezonlar

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında kaan ocal tarafından paylaşıldı.

1. kaan ocal

kaan ocal Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    herkese merhaba...
    foruma emeği geçen herkesin eline sağlık.
    öncelıkle izmirde oturmakta olup ankarada okumakla meşgul oldugumu belırtmek ısterım
    motor tercihimi danışarak en önemlisi bilene danışarak yapmak istiyorum çünkü bu konuda her kafadan ses çıkıyor hatta eğitimini alıp 600 lükte alabılırsın dıyen oldu öncelikli tercihim cbr 125r ve cbr 250r piyasayı gezdiğimde bir kaç kişi cbr 250 al 125ten cabuk sıkılırsın bır hafta sonra satacaksın gıbı telkinlerde bulundular benım ıcın artısı kendı bırıktırdıgımle alacagım için cbr 125 daha ucuz fakat değistirmek ıstedıgımde 2 yıl degıstıremem cbr 250 ise aldıgımda ankarada okudugumu hatırlarsak daha çok işime yarayacağını düşündüğüm bır alternatif ılerde satarken piyasasını kaybetmeyecegıne ınandıgım arabada alsam kenarda tutabılecegım fakat cbr125 e göre daha pahalı olan bır motor
    Motoru hazıranda alacagım ve almadan önce sürüş eğitimi ve ekipmanlarımı alacağımı belirtmek isterim
    Alternatif olabılecek ve motorları daha çok tanıyan değerli forum üyeleri yardımcı olursa çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

2. Berkan İzmir

Berkan İzmir Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    foruma hoşgeldin kaan kardeşim.senin durumuna uygun olarak yani sıfırdan başlayacağın için cbr125 al derim ben.tabi önce ekipmanlarını temin edip eğitimlerini aldıktan sonra.keyifli sürüşler

kaan ocal bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    İzmir Karşıyaka'da Sedat Karayılanoğlu'ndan "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri alıp bu tehlikeli sevdaya bilinçli sürücü olarak başlayabilirsiniz.Bakınız http://www.ilerisurusakademisi.com/
    Sedat hocama selamlarımı söylerseniz size gereken tüm kolaylıkları sunacakatır.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/threads/tüm-Üyelerimiz-mutlaka-okusun-18.3695/ tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

kaan ocal bunu beğendi.
  4. kaan ocal

kaan ocal Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    berkan üstadım çok teşekkür ederim önerini dikkate alıcam ve dediğin gibi yapıcam beni cbr125r de mutlu edecek eminim

Berkan İzmir bunu beğendi.
  5. kaan ocal

kaan ocal Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şenol abi önerdiğin siteyi hemen ziyaret ettim yakın zamanda ulaşıcam çok makbule geçtiğini belirtmek isterim çok teşekkür ederim bu başlıktan gelişmeleri tekrar yazıcam inşallah

Şenol SEL bunu beğendi.
  6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bir de Motosiklet sürücüsünün sezonu olmaz.Ben 1978 aralıkta binmeye başladım 2002 den beride eğitimli olarak yılın 365 günü sürüyorum.Sezon açılışı kapanışı ancak mega hiper layt motorcuların çıkarttığı bir sözdür lakıtıdır

Halil Arıcı bunu beğendi.
  7. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

Öhö öhö öhö biri bana bişey mi dedi :) :)

8. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Yılın 365 günü motor sürüyorsunuz demek?!?Yerler karla kaplıyken ya da o aşırı soğuklarda her taraf buz kesmişken,o soğuklarda nasıl motor kullanıyorsunuz?Çok merak ediyorum...

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Merakınızı bir nebze olsa da almak için buyrun bu topiği izleyiniz lütfen.
    http://www.motosikletforum.com/threads/07-01-2013-bursada-karda-sürüş.10379/

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Daha başka video da var ama onlarla sizi daha fazla mahçup etmek istemem kardeşim....Verdiğim linkteki video Bursa içinde çekildi.Uludağa çıkarken ve inişteki videoları eklemedim.Karda buzda sürüş yapan var yapamayan var üzülmesinler istedim umarım merakınızı birazcık ta olsa gidermişimdir.Yetmedi ise haber ver seninde elinde tutayım Uludağa karda beraber çıkalım

11. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Mahcup olacak bir durum yok.Böyle bir havada motor kullanmayı hiç uygun bulmuyorum ve kimseye de tavsiye etmem.Ayrıca bu havada motor kullanmayı bir meziyet saymıyorum.

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Maalesef yurdumuzda her hava koşuluna hazırlıklı olmanız lazım.Arabistan çöllerinde yaşamıyoruz.benbir kaç gezimde yüksek tepelerde ağustos ayında doluyla karşılaştığım zamanlar oldu ve sığınacak yerimiz olmadığından sürüşüme devam etmek zorunda kalmıştım.Tavsiye başka mecburiyet başka.
    Ve evet ciddi meziyettir.Meziyet olduğu için karlı ve buzlu havalarda kurye arkadaşlarımız paketlerinizi sıcak evinizin kapısına kadar getirebiliyor.Bir çoğumuz kapı önüne yürümeye çekinirken onlar işlerini yapıyorlar.Birileri yapması lazım ve bu meziyeti bilenler alınlarının akıyla yapıyor.Meziyet olmasa idi karlı buzlu havalarda paketleriniz gelmediği için mağdur olur ağzınıza geleni söylerdiniz.Birazcık tecrübe işte.

13. kaan ocal

kaan ocal Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    merhaba değerli forum üyeleri hiç aklımda olmamasına rağmen gece gördüğüm ilan sonunda karar verip 24 saat içinde aldığım gt250r ile aranıza katılmış bulunmaktayım. En kısa sürede fotoğrafları siz değerli forum üyeleriyle paylaşıcam.

14. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Tekrar hoşgeldiniz öyleyse

15. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Hos geldiniz

16. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi