Herkese selamlar

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında Gökhan.Kök tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan.Kök

Gökhan.Kök Yeni Üye

Uzun zamandır motosiklet almayı düşünüyorum, forum sayesinde çok şey öğrendim. Bu konuda tecrübeli arkadaşlarımın tavsiyelerine çok ihtiyacım olacak. Tekrar merhabalar, selamlar. Görüşmek üzere

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.157 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.lamatech.com/ bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Not:Sizi biraz daha detaylı tanısak.Mesela yaş kaç ne iş yapıyoruz nereden katılıyoruz vs vs gibi.

Gökhan.Kök bunu beğendi.
  3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    MF ailesine hoşgeldin gökhan,keyifli forumlar.. ne tür bir motorsiklet almayı düşünüyorsun ?

Gökhan.Kök bunu beğendi.
  4. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz keyifli forumlar.

Gökhan.Kök bunu beğendi.
  5. Gökhan.Kök

Gökhan.Kök Yeni Üye

Şenol hocam tavsiyelerinize kesinlikle uyacağım. Hızlı ve açıklayıcı cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben İstanbul Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciyim, Etiler'de oturuyorum. Aynı zamanda Full time çalışıyorum. 23 Yaşındayım. Yıllardır kendime ait bir motosikletim olsun istedim, maalesef maddi gücüm yoktu, alamadım. Artık almayı düşünüyorum ve bu işi hakkını vererek, tüm kurallarına uyarak ve gerekli tüm eğitimleri alarak yapmak istiyorum. Hemen motor almak yerine paramı biraz eğitime harcamak istiyorum. Motosiklet şakaya gelmez, ama ondan alınan keyif de başka araçta yoktur diye düşünüyorum. Aslında trafikte bu kadar Eğitimsiz sürücünün arasında motosiklet kullanacak olmak beni biraz düşündürse de, motosiklet keyfini ben de yaşamak istiyorum. Eğitim için okulun kapanmasını bekliyorum, lakin hem iş hem okul fazlasıyla zamanımı tüketiyor.

Onur, size de teşekkür ederim. Vitesli bir motor düşünüyorum. Umarım alabilirim. Bakalım, ilk önce eğitimlerimi bir bitireyim, sonrası gelir. Önemli olan bu güzel camianın içine girmek, herşey kafamda zamanla netleşir zaten.

Sevgi ve saygılarımla.

6. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    şenol hocaya kesınlıkle kulak vermelı ve aklının bır kenarında bulundurmalısın !!! ama en güzel yanıda eğitinler ve koruyucu ekıpmanlara vermiş olduğun önem :) bu işi gerçekten ciddiye alır gibi olduğunu hissettım..

Gökhan.Kök bunu beğendi.
  7. Gökhan.Kök

Gökhan.Kök Yeni Üye

Kesinlikle haklısınız Onur, güvenlik benim için herşeyden önemli. Bir hayat kurmak için neler çekiyorum, çalışıyorum ve güvenliği göz ardı edip hayatımı mahvetmek istemiyorum. Umarım keyifli olur bu uğraş benim için.

8. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hoşgeldiniz, ilk önce eğitim diyorsunuz hele de bu trafik keşmekeşinde çok iyi yerden başlamışsınız tebrikler.

Gökhan.Kök bunu beğendi.
  9. Onur Filiz

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    inş gökhan..hakkında ve tüm motorsikleti efendi gibi kullanaların hakkında hayırlısı olsun..

Gökhan.Kök bunu beğendi.
  10. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Gökhan...Arkadaşlarımın yazdıklarına katılıyorum...Trafikte okadar bilinçsiz sürücü arasında motorsiklet kullanmak mantıken hakikaten delilik...Bu konuda nekadar bilinçli olursak okadar motorsiklet ile birlikteliğimizi uzatmış oluyoruz...Bu da düzgün eğitim ile olur...Motorsiklet hobisi pahalı bir şey,bunun da bilincinde olmamız lazım,çünki kaportamız bedenimiz...Keyifli forumlar...

11. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz.

Gökhan.Kök bunu beğendi.
  12. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.

Gökhan.Kök bunu beğendi.