Herkeze merhabalar

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında Noyan Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bende siteyi kendim sürüş teknikleri ile ilgili detayları araştırırken buldum.Aslında tesadüfen oldu anlıyacağınız.Google amca sağolsun, Bende heves ederek yıllardır oyuncaklarını biriktirdiğim tutkunu olduğum zor elde ettiğim bir hayalim olan racing aldım iyi mi yaptım kötümü ettim :D konuşulacak o kadar çok şeyim var ki ileriki zamanlarda forum içinde inşallah paylaşacağım siteyi dışarıdan inceledim çok beğendim.Honda CBR 600RR sahibiyim istanbul da yaşıyorum (Avrupa).Kendimle ilgili söyleyebileceklerim şimdilik bu kadar sağlıcakla...

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Öncü motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

3. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Öncü...Keyifli forumlar...

4. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Aramıza hosgeldınız keyıflı forumlar

5. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Herkeze teşekkür ederim benim için bir tutku halini almış bu zevkimde yalnız olmadığımı bilmek beni de mutlu etti.Aranızda olmak son derece keyif verici teşekkürlerimle...

6. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Aramıza hoşgeldiniz.

Noyan Yıldız bunu beğendi.
  7. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    MF ailesine hoş geldiniz.

8. ışın yıldırım

ışın yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hoşgeldiniz keyifli forumlar diliyorum

9. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldiniz

10. İbrahim Gülenç

İbrahim Gülenç Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklet foruma hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim.

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz
    Eğtimlerimize ,Gezilerimize de bekleriz.

Ne kadar süredir Motosiklet kullanıyorsunuz.

12. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    foruma hoşgeldin noyan, aradıklarını burada bulacağına eminim, keyifli forumlar.

13. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Hoş geldin Noyan ;)

14. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Zaten bir konu açmayı düşünüyordum ama Şenol Bey yada Şenol Abi artık kendisi hangisini tercih ederse burada sorduğu için konusunu bir geçireyim dedim.Ben motor kullanmaya yaklaşık 4 sene önce burgman 400CC ile başladım o zaman evli değilim ailemle yaşıyorum ve babam racinge malesef çok karşı hatta nefretle bakan bir insandır.(Benim en büyük tutkum olduğu için belkide)İşim de yokdu o zamanlar dolayısı ile kendi seçimlerimi yapabilecek gücüm de.Artıları da olmuş eksileri de bu maxi scooterin benim için bir kere müthiş bir sürüş keyfi scooter binip 1000km yolu durmaksızın gidin yorgunluk yaratmıyor.Ama motor konusunda insanı çok yanlış motive ediyor.Ondan sonra da 600CC Silverwing ile 2 sene kadar deneyimim oldu ama burgmandan performansı biraz daha iyi olmasına rağmen sürüş açısından gene farkı yoktu benim için.3-4 ay kadar da Shadow kullandım ama choperi sevemedim gitti işte zaten babama da sattırdım o motoru çok yoruyor falan diyerekten.Neyse Racing tecrübem hiç yoktu şimdi bir tutku ile bağlı olduğum bu motora biraz da acele ederek tüm uyarılara rağmen sahip oldum:) Ama bu canavar ile ne yapacağım konusunda biraz ürkeğim.Götürmeye götürüyorum :D mahalle aralarında bisiklete binen çocuklar gibi fakat durdurmakta biraz güçlük çekiyorum.Heves ve tutku ile saldırdığım için üzerinden hiç inmeksizin iki gün beraber oldum şimdi de akşamları zevk için iş sonrası turluyorum ve denge problemimi çözdüm yavaşken.Fakat durdurmak ve ani fren konusunda en büyük handikapım,motorun ataklığına da alışamadığım için henüz trafiğe çıkmaktan çekiniyorum.Açıkcası çok yüksek bir çekiş ve hangi viteste olursanız olun beklemediğiniz bir serilik ile yüksek hızlarda buluveriyorsunuz kendinizi.Ufak bir de kaza atlattım allahtan biraz da şans ile bir şey olmadı düşmedim.Önüme ana yolda yol hakkı benimken yolun arasında ki bir boşluktan mercedes(Son model) yola girmek istedi ve yolu boylamasına kesti birinci viteste 80i bulmuştum arkayı asıldım ayaktan ama motor bana mısın demedi?Yavaşlatamayınca panikle ön freni sıktım sert sıktım heralde ki ön teker kaydı ve motor yan yatmaya meyillendi.Arabanın da ön kısmında az bir yol payı kalmıştı yatırmamak için freni birden bırakıp gaz verdim(İlahi bi şekilde o an malum oldu sanırım doğru hareketi yapmak) ve motor kaymayı bırakıp arkası sekiz çizerekten topladı arabanın önünde ki ince boşluktan son anda sıyrılıp ne vurmadan ne de düşmeden kurtardım kendimi ama sanki büyük bir aşkla sevdiğiniz kadından beklediğiniz ilgiyi bulamayınca yaşadığınıza benzer bir his yaşıyorum şu anda :D biraz küsüz sanki sevgilimle şu ara hafta sonunu bekliyorum.Sürekli yavaş sürüş ile kendime güvenim gelerekten bu makinanın üstesinden gelebilirmiyim?Yoksa illaki ve illaki profesyonel yardım almalımıyım?Raicleri nedir bu yardımın?Çünki motoru da çok rahat almadım bir hayli sıkışığım ama üzerinden inesim de pek yok :D ölmekten korkmuyorum da pisi pisine gitmek rahatsız eder heralde insanı baya öykü gibi oldu ilginize teşekkürlerimle...

15. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.

16. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Noyan bu yazdıklarından sonra sana bir reçete sunuyorum. Senin acil bir güvenli sürüş eğitimi tekniklerini öğrenmen lazım. OMM' nin eğitim proğramlarını takip et, kasım ayında istanbulda bir eğitimleri var ona katılabilirsin. Yada bire bir eğitim almak istersen Rahmi Barutçu hocamızla görüşebilirsin.

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Cesaretinizden dolayı tebrik ederim.
    Etki ve tepkisini bilmediğiniz bir aracı sadece kendi imkanlarınızla öğrenmeye çalışıyorsunuz.
    www.lamatech.com dan iletişim yazan yerden Rahmi Hocamın telefonunu alın arayın."Güvenli Sürüş teknikleri" eğitimleri alın.
    Motosiklet hele ki altınızdakibir motosikleti kendi başına öğrenmeniz imkansız dır.
    Bir bilenden acil yardım alın.Burda bir bilen de Rahmi Hocam olmaktadır.
    Fren yapmayı bilmiyorsunuz.Ve motosikleti nasıl kullanılması gerektiği konusunda çok acil yardıma desteğe ihtiyacınız var o yardım da Rahmi Hocamdan gelecektir.

18. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Aramıza hoşgeldiniz..