Hgs geçiş İhlali

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Murat Ateş tarafından paylaşıldı.

1. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Herkese Merhaba, Geçen hafta 04.05.2013 cumartesi günü motosikletim ile Gaziantep'ten Urfa'ya gitmek için otoban girişinde hgs den kaçak geçiş yaptım. Geçmeden önce araştırma yapmıştım. Kaçak geçişi yaptıktan sonra 7 gün içerisinde hgs alınması durumunda cezai işlem uygulanmıyormuş hgs bakiyemizden kaçak geçiş ücreti düşüyormuş. 7 gün içerisinde gidip hgs aldım. Fakat hgs sayfasında http://hgsmusteri.ptt.gov.tr Kaçak geçişi sorguluyorum Girdiğiniz plaka numarasına ait geçiş ihlal kaydı bulunmamaktadır ibaresi çıkıyor. Hgs bakiyesini de kontrol ettim, yüklediğim para eksiksiz duruyor. Kaçak geçişin üzerinden 8 gün geçti. Benim içimde bulunduğum durumu daha önce yaşayan var mı acaba. Bilgi verirseniz sevinirim.

2. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    PTT Çağrı Merkezinini 444 17 88 no'lu telefondan arayıp kaçak geçişin düşülüp düşülmediği konusunda teyidini alman gerekiyor bence.Ben de aynı durumu ogs de yaşamıştım ve düzeltiler.

HGS sistemine ait işlemler PTT tarafından yapılmakta olup HGS’ ye ait geçiş ve ihlal bilgileri Karayolları tarafından görülememektedir. HGS ile ilgili hgs@ptt.gov.tr e-posta adresine, 444 17 88 PTT Çağrı Merkezine veya PTT Şubelerine başvurulması gerekmektedir. (PTT nin internet adresinden alıntıdır)

3. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    plakanız rahat okunabiliyor mu? koltuk altında ise belki plakanız kameralara yansımamıştır

4. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Plaka açık rahat görünüyor.

5. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Bazen plakayı okuyamıyor herhalde..Ben de 5 Nisan günü Anadolu yakası (Samandra-Çamlıca) gişelerinden geçtim onu kaydetmiş ve hesaptan düşmüş..Ama ayni gün yolun devamında Mahmutbey-Selimpaşa arasını da geçtim,bu geçiş hesapta ve ödemede görülmüyor..
    6 Mayısta Mahmutbey-Selimpaşa arasını tekrar geçtim bu sefer ödeme yaptı..Ben de anlamadım niye olduğunu..:)

6. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Plakayı okuyamamış olabilir. Otobanda yağmura yakalanmıştım. Benden önceki sahibi hoş gözükmesi içi çamurluk iptal etmiş, arka teker yerdeki bütün suyu, çamuru havaya atıyor. O an plakaya hiç bakmadım belki plaka kirlenmiş olabilir. Bir de siz hgs'yi motosikletin neresine yapıştırdınız?

7. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Kahverengi 3 mm.turing ön cam var.Alt kısmına, gözümün önüne gelip zevkimi kaçırmıyacak biçimde HGS etiketini yapıştırdım..Üzerine de şeffaf koli bandı yapıştırarak yağmurda ve yıkama esnasında zarar görmemesini sağladım..

A.HAMDİ ve Murat Ateş bunu beğendi.
  8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    koyu renkli camlardan etkileniyormuş

o.somuncu bunu beğendi.
  9. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Genelde benim camda okuyor,ancak tek bir seferde okumamış..Sanırım bazı HGS kulvarlarındaki okuyucu düzeneğin hatası diye düşünüyorum..Belki çok koyu renk olanlarda duyarlılık oluşabilir,benimki normal güneş gözlüğü formunda..Birkaç defa daha geçeyim de başka okuma hatası olursa önlem alırız..

10. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Nedir bu motorcunun çilesi arkadaş

Ogün Fidan bunu beğendi.
  11. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Benim hgs cebimde duruyor. Ne yapacağımı da bilmiyorum. Geçerken elimle gösterip geçsem algılar mı acaba. Bi yerlere yapıştırmak şart mı :)

12. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Eğer Kart şeklinde ise olur..(Kartlar şimdi PTT lerde pek bulunmuyor) Stiker şeklinde ise,elinden uçup düşürebilirsin,yapıştırman gerekecek..

13. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Ben is bankasından aldim yapiskanlilardan verdiler. Kart sadece ptt veriyor dediler. Gecerken elimle tutmayi dusunuyorum. Okumazsa dussunler hesaptan mademki plakadan dusuyor onlar dusunsun sonucta benim plakaya ait hgs var ceza kesmeye haklari yok. Okumuyorsa adsm gibi sistem yapsinlar

14. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    birde bilginiz olduğunu düşündüğümden şimdiye kadar söylemedim. ptt'de 5 tl ye satılan hgs yapışkanı halkbankasında ücretsiz gerçi ben maaşı oradan aldığım için bi sıkıntı çıkmadı, almayı düşünen varsa halkbankasına sorsun, nasıl ücretsiz veriyorlar kendilerinde hesap açma şartı var mı öğrenip alabilirler.

15. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hemen hemen butun bankalarin verdigi hgs ler ucretsiz kredi kartinizin olmasi yada kredili mevduat hesabinizin olmasi yeterli

16. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hgs kaçak geçiş esnasında kamera ön plakayı mı yoksa arka plakayı mı okuyor? Otoban girişine 3, 4 seferdir bakıyorum. Arka plakayı okuyan kameraları göremedim. Mevcut kameralar ön plaka yönüne bakıyordu. Tahminlerime göre motor kaçak geçiş yaptığı zaman plakaya ceza gelmiyor. Aynı şekilde radar cezası da gelmiyor. Hgs kartı olanlar ise gişeden 50 km den daha hızlı geçerse yine ücret ödemiyor. Hgs 50 km üstünü tespit edemiyor. Plakayı okuyamadığı için cezada yazılmıyor. Bu söylediklerim daha kesin değil. Meraktan bi gün 50 km üzerinde bi hızla geçeceğim hgs bakiyesinden düşecek mi acaba :)

17. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
  18. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Arka plaka yı görüyor bence denemeyin boşuna altlarda kameralar var görebiliceğinizi sanmıyorum aynı yol ustundeki radarlar gibi on ve arka şeklinde evinize yollanır :) ki okuyamadıgındada yol ustunde yada kopru sonunda ekip varsa durdurulursunuz sıkıntı yaşarsınız... Zaten polis heycan arıyor :)

19. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Merhaba,
    Neresi olduğunu bilmiyorum fakat otoyol gişeleri çok hoşuma gitti :) Motosiklet için ayrı geçiş yeri yapmışlar, motosiklet sürücüleri ücretsiz geçiyor.

Adsız.jpg Adsız2.jpg

20. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ahhhh ahh :(

Murat Ateş bunu beğendi.