Hız Sınırı Kuralı

Konu, 'Motosiklet Videoları' kısmında Murat Ateş tarafından paylaşıldı.

1. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Merhaba,
    Motosiklet videoları izlerken rastladım hoşuma gitti sizler ile paylaşmak istedim. Videodaki olay başıma geldiği için beni daha çok etkiledi. 50 km ile giderken duramayıp arabaya çarpmıştım, 40 km ile gitsem hiç birşey olmayacaktı :)

Savaş Gürbüz bunu beğendi.
  2. Aylin Onal

Aylin Onal Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba,

Video için teşekkürler.Tezat gelen şey ise a2 direksiyon ehliyeti uygulama sınavında,sürücü kursu direksiyon eğitmeni trafikte 50 kmye çıkın dedi :kötü: sınır ise 50 imiş,55 yaparsanız sorun olmaz da dedi, Can taşıyoruz.,söz mü kaldı bunların üstüne ..Bilgisizliğimden ötürü üzgünüm ve çok pişman oldum,direksiyon kursuna kayıt olmadan önce, bazı eğitimler almadığım için ki ehliyetinizin olmasına bile gerek yok. Ancak öğrenim gördüğüm şehire eğitim verilen merkezlerin uzaklığından ötürü okul döneminde ehliyetimi alır,okullar kapandıktan sonra nasılsa bulunduğum şehirde eğitimlerimi almaya devam ederim diye düşünmüştüm..Atladığım nokta ise,parkuru geçmem halinde trafiktede canımın tehlikede olduğuydu..Bilgi edinmek isteyen arkadaşlara örnek olması amacıyla yazmak istedim.

Motorsiklet mi istiyorsunuz ? Önce can güvenliğini sağlamak çok önemli. Bunun için eğitimler almalı,aldığınız tek bir eğitimin bile yeterli geleceğini düşünmemeli,eğitim almaya devam etmelisiniz. Can güvenliğinizi sağlamak için neler gerekir,bilmeli bilincini yerine getirmeli ve istisnasız uygulamalısınız.

Şenol SEL bunu beğendi.
  3. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    A2 ehliyet alırken benimde başımda bi dizi sıkıntı geçti. Sürücü kursundan göstermelik de olsa motosiklet eğitimi almak istedim (Yanlış anlaşılmasın onların lugatında eğitim olarak geçtiği için o kelimeyi kullandım. ) Yani kısacası haftada bi iki geleyim elime iyi kötü bi motosiklet verin kendi kendime süreyim istedim. Bunu bile karşılamadılar, hiç bisiklet sürmedin mi? Sınavı geçersin dediler :)) Sınav günü geldi direksiyon sınavından önce bari bineyim motosiklete alışayım düşüncesi ile bi iki tur atayım diyerek motora çok şükür bindim. Motosiklet yarı otomatik vitesti, gaza dokunuyorum uçuyor, elimi gazdan çekiyorum motosiklet olduğu yere yığılıyor. Daha sonra sürücü kursundan bi adam geldi motosikleti 2. vitese alıp hiç değiştirmemem gerektiğini söyledi o şekilde dubaların arasında 3, 5 tur atıp sınavı tamamladım.
    Bi kask getirmişler allaha emanet kafada durmuyor :) o konuda biraz şanslıydım hava soğuk diye yanıma bere almıştım bere ile kask kafama anca oturdu. Benden sonraki sürücülerin başında don lastiği gibi sallanıp durdu, gözlerin önünü kapatıyordu.

goksel ozdogru bunu beğendi.