Hız tutkusu öldürdü

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında ferhat.dagli tarafından paylaşıldı.

1. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Adana'da 19 yaşındaki bir genç yeni aldığı motosikletini modifiye ettirip, hızını 3 kat artırdıktan sonra aşırı sürat nedeniyle kaza yaparak hayatını kaybetti.
    Edinilen bilgiye göre, Fatma (43) Ramazan Şen'in (47) tek erkek çocuğu olan motosiklet tutkunu 19 yaşındaki Kadir Şen, liseyi bitirdikten sonra bir taraftan üniversiteye hazırlanırken bir taraftan da iş buldukça çalışmaya başladı. Şen, çalışıp biriktirdiği parayla tutkunu olduğu motosiklet satın aldı. Ancak aldığı motosikletin hızını az bulan Şen, modifiye ettirdiği motosikletinin hızını da 3 kat artırdı. Mahallede sürekli motosiklet süren Şen, ailesi ve mahalleli tarafından da motosikleti yavaş kullanması konusunda uyarıldı. Ancak kimseyi dinlemeyen Şen motosikleti hızlı kullanmaya devam etti.

10 Ekim akşamı arkadaşları Şükrü ve Eyüp ile birlikte motosiklete binip boş yolda akrobasi hareketleri yapmaya başladılar. Bir süre sonra Şen, ile arkadaşları yolda karşılıklı hız denemesi yapmaya başladı. Arkadaşları motosiklet ile ters yönden, kendisi ise onlara karşı giderken motosikletin arka tekerinin diğer motosiklete çarpması sonucu kaza meydana geldi. Kaza sonucu Şen savrularak duvara çarpıp durabildi. Diğer arkadaşları da yola savruldu. Şen ve arkadaşlarında kask olmadığı için hepsi ağır şekilde yaralandı. Kazanın görgü tanığı Oktay Toprak (44) hemen ambulansa ve polise haber verdi. Olay yerine gelen ambulansla yaralılar Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Şen'in arkadaşları bir hafta hastanede kaldıktan sonra taburcu edilirken Şen yoğun bakım servisinde hayat mücadelesi veriyordu.

Şen kazadan 18 gün sonra Kurban Bayramı'nın 4. günü hayatını kaybetti. Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılarak otopsisi yapılan Şen'in cenazesi ailesi tarafından alınarak Kabasakal Mezarlığı'na götürüldü. Burada yapılan cenaze töreni sırasında Şen'in annesi Fatma Şen, "Kuzum daha 19 yaşındasın seni kara toprağa koymasınlar beni koysunlar. Kuzum ben sana demedim mi neden bu kadar hız yapıp beni sensiz bıraktın. Sen benim tek erkek yavrumdun. Ben şimdi sensiz ne yaparım" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Daha sonra tabutu arkadaşlarının omuzunda getirilen Şen'in cenaze namazı kılındı. Şen'in cenazesi namazın ardından toprağa verilirken annesi baygınlık geçirdi. Anneyi akrabaları ve arkadaşları teskin etmeye çalıştı.

Kazanın görgü tanığı Oktay Toprak ise Şen'in motosikleti çok hızlı kullandığını uyarmalarına rağmen dinlemediğini ve kaza yaptığını söyledi.

2. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    söyleyecek söz bulamadım allah rahmet eylesin acılı ailesinede sabır versin....

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    KASK kafalı MAYMUNLARDAN biri daha telef olup gitti ardında gözü yaşlı ailelerini bırakarak.ALLAH geride kalanlara sabır versin.Telef olan MAYMUN kurtuldu ama ailesi perişan.
    .Yavaş yavaş milletin kafası dank edecek.Umarım bu kaza bazı KASK KAFALI MAYMUNLARA ders olur.

4. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Benimde yakınlarımdan biri bayramda büyük bir kaza geçirdi 600 rr full modifiyeli bir makine ile 170 km hızla bariyere patlayıp ölümden döndü büyük bir ders çıkardım kendime 2000 tl civarı kaskı ve 2000 tl civarı montu onu kurtardı eldiveni yokmuş elinde 18 dikiş pantolonu yokmuş baldır ve ayak bölgelerinde ciddi sıyrıklar ama şükür yaşıyo ve ufak ufak ayaklandı. Çektiği acı güzelim motor pert diyecek çok şey var ama susuyorum. şu hızlı gitmeyi biz yapamıyoruz sanki geride olan kalanlara olan oluyor allahım sabır versin ailesine

5. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Allah rahmet eylesin. Daha önce şahit olduğum manzaralar. O yüzden bir şey diyemiyorum. Diyecek kelime bulamıyorum.

6. Serdar Yasdere

Serdar Yasdere Üye

Motosiklet:
    BMW
    Allah rahmet eylesin, kalanlara sabır versin. Adana haber programlarına bu gibi canbazlar ile birçok kere konu oldu. Kask takmak bu kadar ağır bir sorumluluk olmamalı.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    O kadar habere konu olmasına karşın hala kask takmayan koruma önlemleri almayan MAYMUN yüzünden millet motosiklet için şeytan icadı diyor.Ama işin asılını öğrenenler de bu sevdayı hobiyi bilnçli yapınca da vaz geçemiyor.Olan burda bize oluyor.Bu tür canlılar mahlukatlar yüzünden ailemizle papaz oluyoruz.Bu yüzden böyle telef olan canlı mahlukata artık hiç acımıyorum rahmette dilemiyorum.Olan ailelerine oluyor ama bazılarının hatta çoğunluğunun ailesi eğitim aldın mı evladım kaskını mutlaka tak evladım demiyorlar.Sonra telef olunca evlatları motosikleti tü kaka ilan ediyorlar.

Fahrettin bunu beğendi.
  8. Sıla_Arma

Sıla_Arma Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Değdi mi şimdi o hıza? Ailesine sabır diliyorum.

9. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    3 kat hız nasıl olmuş? Bana saçma geldi.

Davut ve Sıla_Arma bunu beğendi.
  10. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    allah rahmet eylesin... allah ailesine sabır versin :( Burdan bnm gibi genç arkadaşlara sesleniyorum aileniz ve büyüklerinizi lütfen dinleyin bazı şeyler dışardan bakıldığında çok daha iyi belli olur..kimse ben bilirim havasına girmesin sonuçları gerçekden çok ağır olabiliyor...

11. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşım bu konuda sadece motorun hızının 3 kat a çıkmasımı dikkatini çekti senin??? olay yaşanmamış olsa dahi bu bir örnektir...motorun hızının 3 katı 5 katı fark etmez bir motorun fabrika çıkışı hızı neyse o dur.fazlası sorun yaratır çünki o hıza uygun üretilmiştir oke.. bence sen bırak bu 3ü 5i de ders almaya bak biraz ;)

12. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    O da güzel.
    Neyin dikkatimi çektiği bırak da bana kalsın sayın hocam :)

Bu arada forum yöneticilerine akıl öğretilmez şeklinde yazılı olmayan bi kuralımız var burda ;) Ben koydum az önce :D

13. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben sana doğru olanı söyledim seçimine zaten kimse karışamaz ama maden sen öyle diyorsun hızı 3 e katlamaya odaklan ;)

Heee bu arada akıl demişsin de aklın öğretildiğinide senden duydum...Akıl vs.vs.vs.vs. bir çok şey yapıla bilir ama asla öğretilemez SAYIN YÖNETİCİ :D

14. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Almanya'dan sandık motor getirip taktırmıştır :D

15. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    "Akıl asla öğretilemez.." Dur bunu bi yere not alıyım.
    Doğru olan neymiş? Böyle bi haberde bi motorun 3 kat hıza nasıl çıktığı merak edilmeyecek, sadece kazaya odaklanılacakmış. Doğru anlamış mıyım sayın hocam?:kahve:

Hakikatleri görmemi sağladın, büyüksün hocam. Hem de bunu hiç akıl öğretmeden yaptın ki, acaip oldu yani :confused:

16. Davut

Davut Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Diyalok nerelere geldi abi :) acaipsiniz ya :)

O motor 3 katı hılandırılamaz yanlış bir bildirim var...

Çocuk ölmüş ailesi perişan...

Hepimiz iyi arkadaşlarız öyle kalın...

Seviyorum hepiniziiii...

Erhan Başımoğlu bunu beğendi.
  17. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    Rica ederim sayın yönetici takıldığın birşeyler olursa yardımda bulunalım ;) iyi forumlar sana...

18. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    bende senle aynı fikirdeyimde hocam :) yönetici örnekleri takmış takmış kafasına konuşuyoruz :)

19. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Oyyyy-oy.
    100 lük motoru hayabusa hızına çıkarmak için jet motoru falan lazım heralde :D

Evet Erhan hocam foruma hızlı bi giriş yaptın, bakalım ilerde de devam edecek mi paylaşımlar. İlerde geziler falan da organize etmeyi düşünüyorum, beklerim efendim :) Davut beyi davet etmiştik zaten.

Davut, Erhan Başımoğlu ve Fahrettin bunu beğendi.
  20. Davut

Davut Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hakan hocam :) cansın...