honda 1000rr yardım

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında fahri odabaş tarafından paylaşıldı.

1. fahri odabaş

fahri odabaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşlar 2009 model hrc almayı düşünüyorum acaba bunlarında yağ yakma muhabbetti varmı araştırdım sadece 2008 modellerde sıkıntı var dediler
    sizce sıkıntı yaşarmıyım şimdiden teşekkürler

2. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    yağ yakmadan önce başka birşey sorucam :)
    ben 1000rr kullandım 2009 model ama onu sanırım pistlerde kullanmak lazım çünkü yol yetmiyo. ayrıca yakıt ise sıradan bir arabadan fazla yakıyo yollarda sürmek için ideal değil bende :) 600RRdan fazlası gereksiz gibi bence hani :)
    bu arada resimdeki siyah motor 2009 model honda 1000RR

neyse yağ sorunundan devam etsin konu :)

3. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    1000 liğe hiç gerek yok sehir içinden dolastığın zaman düşük vitestede sıkıştırdığın zaman hemen hemen her motor yakar senin kullanmana bağlı

4. fahri odabaş

fahri odabaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    gerek yoksa nıye üretmişler ozaman :)) ben türkiyenın cogu yerıne motorla gıdiyorum istanbul içi kullancak olsam fazer tarzı motor alırdım daha düşük cc ama adranalın ve hızz tabikide uzn yolda

5. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sanmam, yağ yakan motor aşırı güçte olması gerekir Cbr 1000 ss1000'ler arası ortalama güce sahip.Tamamen kullanıma bağlı, onu da google amcada kullanıcı yorumlarından bulabilirsin.

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    motor herhangi bir arızası yada kullanım hatası olmadığı sürece
    yağ yakmaz!! öyle bir genelleme varsa bile fabrikanın bu
    motorları geri çağırması gerekir.

sanırım sorunuzu yazmayı unuttunuz!!!

katılıyorum.

Şenol SEL bunu beğendi.
  7. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    fahri arkadasım alma kesenede yazık hız yapar her seyi yapar ama sehir içine gelmez pişman olursun aldığına ama yinede sen bilirsin

8. ertan.yıldızbaş

ertan.yıldızbaş Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    ben kullandığım için konusuyorum

9. Murat Kılınç

Murat Kılınç Üye

Motosiklet:
    Honda
    2008 de çıkan 1000rr lar yağ yakıyor 2009 dan sonrasında bi sıkıntı yok diye biliyorum

10. Elbruz Dagistanli

Elbruz Dagistanli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    2008 dekilerde var diye biliyorum bende ama tamaminda degil. Belirli Sase numaralari arasinda var. Piston Rings (Turkcesi Sekman galiba[Pistonun etrafindaki cemberler]) de problem vardi. 2008 model yili icinde duzelttiler diye okuduydum bi yerde ama problemli olanlari geri cagirmiyorlardi en son duydugumda. Bu problemden sikayet edip motoru goturenlerinkini degistiriyorlar garantiliyse diye biliyorum burda (ABD). Guvenligi ilgilendiren bisey olmadigi icin geri toplama yapma veya kendi istekleriyle degistirmek gibi bisey soz konusu degil. Hangi Sase seri numaralari arasi var bu problem onu ogren sonra alcagin motorun seri numarasina bakip ona gore al bence.

11. Mehmet.aydın

Mehmet.aydın Yeni Üye

12. Elbruz Dagistanli

Elbruz Dagistanli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bizim serviste calisan arkadaslara bi sorarim yarin obur gun onlar biliyormu bilemem. O verdigin linkteki web sitesi motoru yeni aldigin zaman yavas yavas degil yuklenerek acman gerektigini anlatan bi web sitesi ki bende 100 de 100 katiliyorum. Oyle agir agir monoton bi sekilde motor actimi omru uzun olmuyo bencede. Arastirir ogrenmeye calisirim, haberdar ederim.

13. Elbruz Dagistanli

Elbruz Dagistanli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Sordum arkadaslara hic birinde sase numarasiyla ilgili bi bilgi olmadigini soylediler. Servis menejerleri bakabiliyormus ama insanlar Sase numarasini bakip problemsizde olsa gelmesinler diye vermiyorlarmis bilgiyi.

Ustalar gelen motorun direk problemine bakip sase numarasini karistirmadan varsa boyle bi problemi tamir ediyorlarmis.

Yani sase numaralarina gore oldugu belli, sase numarasinda uretim tarhinin kodlandigi rakamlardan belli oluyormus ama burdaki ustalara verilmiyo bilgi, sadece menejer ulasabiliyor.

Kusuruma bakma.