Honda 4 zamanlı ve 2 zamanlı scooter

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Şükrü Açıkgöz tarafından paylaşıldı.

1. Şükrü Açıkgöz

Şükrü Açıkgöz Yeni Üye

Honda 4 zamanlı activa ile honda 2 zamanlı kinetic arasında yakıt konusunda ne kadar farklılık vardır bilen var mı?

2. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    2 katdan daha fazla orjinal sitesinde de bu bilgiler mevcut.İki zamanlı motosikletler daha fazla yakar

3. Şükrü Açıkgöz

Şükrü Açıkgöz Yeni Üye

Sevgili Alican Hocam

4. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Sayın meslekdaşım Şükrü Bey; bu vergi olayını neden bu kadar takıntı yaptığını anlamıyorum..
    Nihayet yıllık verilecek küçük bir tutar(125cc için)..Eğer vergiyi baz alıp çinli alırsanız veya 100cc den küçük 2 zamanlı alırsanız,vereceğiniz vergiden çok daha fazla yedek parçe,tamirci veya benzin parası ödersiniz!..
    Bence aktiva alırsanız daha mantıklı olur..Kinetic de çok sağlam ve dayanıklı motordur.Evet benzini biraz fazla yakar ama 125 lik aktivadan güçlüdür,tamir ve masrafı azdır..2 zamanlı motorlar hacmine oranla 4 zamanlıdan her zaman güçlüdür,daha az bakım gerektirir..

5. Şükrü Açıkgöz

Şükrü Açıkgöz Yeni Üye

Sevgili Somuncu Hocam,

6. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Osman abim çok haklı motosiklet model yılı eski olduğundan urfa gibi bir yerde kinetix parçası bulamassın.Sürekli yağını kontrol etmen gerekir.Ama activayı şiddetle öneririm 21 liraya fulleniyor ve 150-160 km yol yapabiliyor.Parça problemi yaşamassın 3-4 yıl servislerin nerde olduğunu bilmessin o kadar söylüyorum.Hayırlı günler.
    Parça problemi olduğunu söyle anlayacaktır.

7. Şükrü Açıkgöz

Şükrü Açıkgöz Yeni Üye

Sevgili Alican Hocam

8. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    kendi motorum olan kınetic ten bahsetmemin nedeni herkesin kullandığım motoru kullanmasını istemem değildir evet sağlamlığına sağlam ama 4 zamanlı motor herzaman mantık olarak doğru seçimdir.Honda dan activa ve beat modellerinden vazgecmeyin.yakıt konusunu ve vergi konusunuda okadar düşünmeyin sonuçta bir scooter en fazla ne yakabilirki.2 zamanlı motorları special bir cross düşünülmediği ve tanıdık birinden alınmadığı sürece tavsiye etmem.

9. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    activa nın 21 tl ye full lendiği ve 15o-160km yol yapabildiğini duyunca çok şaşırdım benim kullandığım kınetix te 21 tl ye full leniyor ve 210km yol yapabiliyor.

10. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    olurda güvendiğiniz birisinden kınetix bulursanız veya almayı düşünen başka arkadaşlar olursa diye motorum hakkında ek bilgi veriyim.1lt yağ deposu var.350km de 1 lt yağ yakıyor.Emin olmak için arada bir yağ deposunu kontrol etmeniz gerekiyor buzamana kadar beni şaşırtıcak bir eksiltme yapmadı fakat emin olmak için herzaman kontrol ederim.
    Hava filtresine biraz yağ veriyor her 2t motorunda olduğu gibi.Ateşleme sistemi özellikle çok iyi.bütün arkadaşlar bilir kışın motorun rolantisinin yüksek yani yaza göre yükseltilerek kışın normal çalışa bilmesi için gaz karburatör ayarından rolantinin yükseltilmesi gerekir.Fakat ben ilk kışımı geçirdim ve karburatör ayarını yükseltmeden ilk çalıştırdığım anda havanın okadar çok soğuk olmasına rağmen rolanti çok düşük fakat motor çok düzenli bir şekilde sayıyor(yani ateşliyor)Ama imkanı olan herkesin yeni sistem bir honda almasını tavsiye ederim bu bilgileri sadece fikrini vermiş ve kınetix almayı düşünen arkadaşlar için veriyorum.