Honda 500 cc çift silindirleriyle geliyor

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Ersan Karagozlu tarafından paylaşıldı.

1. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Honda CB500F

CB500F geleceği parlak bir iki silindirli motosiklet olarak kendini gösteriyor. Sağlam bir şasi ve iki kanallı ABS sayesinde yüksek düzeyde güvenlik ekipmanı bulunmakta. Yeni CB500F'in tasarımı olağanüstü dört silindirli CB1000R'den esinlenmiş olduğu gözüküyor.

Stil: şık ve kompakt. Yoğun trafikte inanılmaz manevra kabiliyeti ile rahat bir sürüş için idealdir ve açık yolda eğlenmeniz için tasarlanmıştır. Yerden sadece 790 mm olmasıyla, ​​tüm biniciler için ergonomik yapısıve koltuğuyla konfor sunmak için tasarlanmış.

Bu motosiklet ruh ve performans bakımdan genç sürücüler için ideal. Honda tarafından özel olarak seçilmiş silindir başına 4 valf ile in-line ikiz motor 48 hp (35 kW), maksimum güç sunuyor. Sadece 27 km'de 1lt. ile üstün bir yakıt tüketimi ile yeni CB500F çevre ve cüzdan dostu. Yüksek kaliteli çelik çerçeve ve süspansiyon (ilerici bağlantı Pro-Link ile 41 mm teleskopik çatal ve arka amortisör) hafif alüminyum jantlar, 17 inç spor lastiklerle donatılmış.

Honda CBR500R

Yeni bir supersport motosiklet Honda CBR ailesine katılıyor.

Yeni CBR500R olağanüstü manevra kabiliyeti, akışkanlığı ve her ölçekteki biniciler için uygun ergonomisi sayesinde, şehirde içinde de rahatlık sunuyor . İn-line ikiz 4 valf motoru, 48 hp (35 kW) ile gerçek bir "CBR giriş seviyesi" ne layık, performans sağlar. Sadece 27 km'de 1lt. ile üstün bir yakıt tüketimi ve çevre dostu olduğunu kanıtlamaktadır.

Yüksek kaliteli çelik çerçeve ve süspansiyon (ilerici bağlantı Pro-Link ile 41 mm teleskopik çatal ve arka amortisör) hafif alüminyum jantlar, 17 inç spor lastiklerle donatılmış. Profil papatya ve iki kanallı ABS ile güçlü disk frenleri standart olarak gelmekte.

CB500X

Yeni CB500X orta boy macera-motosikleti segmenti olarak piyasaya çıkıyor. Maksimum sürüş kolaylığına dayalı, iki silindirli motor ve şasi sayesinde, çevik ve eğlenceli bir kullanım sunmakta.Yükseltilmiş sürüş konumu sayesinde bilinmeyen engebeli yollar ile başa çıkmak için saf bir yol motosikleti ve kendinizi sürme tutkusuna kaptırmak için iyi bir başlangıç.

CB500X daha fazla kontrol ve optimum konfor sunar. Macera; şehirde veya dağ yollarında, toprak yollarda veya otoyolda, yeni Honda CB500X ile başlar. Uzun sürüş için tasarlanmış yükseltilmiş süspansiyon, yeni CB500X özgünlüklerinden biridir.

Uzun yolculukların yanı sıra günlük ulaşım yollarında da etkilidir. Crosstourer 1200 tasarımından esinlenmiştir. Yüksek kaliteli elmas çelik çerçeve ve süspansiyon (ilerici bağlantı Pro-Link ile 41 mm teleskopik çatal ve arka amortisör) Sadece 27 km'de 1lt. ile üstün bir yakıt tüketimi ile çevre ve cüzdan dostu. Hafif alüminyum jantlar, 17 inç spor lastiklerle donatılmış.

Kaynak: MCN , Motolastik.com

2. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    beğenmedim. modelleri ama yakıt değerleri gerçekten 27 km için 1 litreyse bedava diyip alırım hondanın en sevdiğim yanı az yakması. 500 lük bir motorun hem performans hemde yakıt olarak tatmin edici olması bile alınması için bir sebep model olarak daha sportif olabilirmiş mesela ön diskler 2 adet olabilirdi ve şu egzost u daha spor yapabilirlerdi bide 500r modelinin oturuş biçimini ve gidonunu beğenmedim bir yamaha r6 yada r125 gibi racing oturuş pozisyonu sağlasaymış albenisi daha çok olurmuş.

3. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    cb500x hoş olmuş. egzoz susturucu sele altından gelse ve kuyruğu biraz daha uzun ve geniş olsa(artçı ya da kamp malzemeleri için) çok daha iyi olurmuş. ön jant 19 inç olabilirdi. ama yine de beğendim. ileride denemek iserim.

4. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    500x hosmus gercekten. umarim uygun bir fiyatla gelirde motorumu 2. elle ugrasmadan bunun sifiryla buyuturum

5. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    türkiyeye gelip gelmiyeceği bile belli değil modelleri cok güzel benim fiyat tahminim 15000 tl umarım

6. A.Ulaş

A.Ulaş Üye

Motosiklet:
    Honda
    15.000 cok ıyımser olmadımı=)

7. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Gayet hoş duruyor ama NC700 den daha pahalı olacak gibi avrupada fiyay kıyaslaması yaptım ve maalesef öyle

8. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    CB 500 X çok iyi... Gerçekden güzel alet.

Vergi avantajıda var. Yakıt ekonomisi fena değil...Diğerlerinin (NC 700 X -NC 700 S )silindir hacimleri 650-1200 cc sınıfına girdiğinden bu alet TR ye gelirse umarım sırf bu yüzden ilgi büyük olur. "20 cc" yüzünden yıllık 480 tl vergi vermek pek manlıtklı değil.En azından benim için.Bu aletin vergisi 189 TL. Ne kadar mantıksız değilmi... MTV Alınan vergi oranları daha mantıklı olmalı. Örneğin aracın "hp" değerine yada satış fiyatı üzerinden bir vergilendirme olabilir.

Fiyat makul seviyelerde olursa mutlaka değerlendireceğim bir motor...

Extradan;

http://powersports.honda.com/2013/cb500x.aspx

Fiyat belli değil sanırım ama F ile aşağı yukarı aynı olur...

http://powersports.honda.com/2013/cb500f.aspx

2013
    CB500F

Starting at $5,499 = 9900 TL TR ye gelipde 15000 TL nin üzerinde olursa yazıklar olsun...Alanada satanada... :)

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  9. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Almanyada NC700x ile CB500x fiyatının aynı olduğunu düşünürsek burada
    da ÖTV açısından bir değişiklik yoksa ithal ederken,o zaman fiyatı 20.500 TL
    olacağına eminim.Ama 15.000 Tl civarı olsa ben şahsen düşünürdüm.

10. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    15000 civari olursa alacak cok var sanirim bu motoru yetistiremiycekler:) hatta hep beraber gidelim almaya

11. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    12-13k civarına falan getirme başarısını gösterirlerse, sadece 500cc etrafındaki motorları değil, 250cc motorları da siler atar piyasadan. Zaten görünümleri X'in ayrı, F'in ayrı güzel.
    Uygun fiyatla ben bile alırım bunu :p

12. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Demiştim, ama duyduğuma göre CBR hariç gelme şansı sıfıra yakınmış. CB 500x için ciddi şekilde para/kredi vs hesapları yapmıştım. Ama gene canım yurdumun canına yandığımın politikacıları ve onların kümesteki kazları yolma histerisinin eseri olarak astronomik vergilerle fezaya roketlenecek fiyatı yüzünden Honda Türkiye bu modeli getirmeyecek...........

Zaten Honda CBR'ı da getirirse, onu da muhtemelen 20k barajına dayar :\

13. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Maalesef dünya ülkelerinde satılmayan motosikletler doğru asya ülkelerine,
    satılanlar ise zaten satılıyor ne gerek var canım :mad:

14. ferhat.dagli

ferhat.dagli Üye

Motosiklet:
    KTM
    Ben fuarda cbr 500 u gordum... Simdiye kadar gordugum en kalitesiz motorsiklet diyebilirim.... Herseyde cok ucuza kacmislar... Arkaya kullandigi kucuk firen lerin aynisini one tek olarak uygulanmis, oldukca yetersiz 500cc icin.... amortisorler yetersiz... her parcanin en ucuzun takip 5600dolara satiyorlar....
    Fiyati ucuz ama kimseye tavsiye ettmem.... cbr250 cok daha kaliteli uretilmis bu modele gore.....

15. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Vay anasına be bizde dörtgözle gelmesini bekliyorduk :(

16. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    goruldugu uzere 2013 te 500 serisi turkiyeye gelmemistir :D 15000 sanirim iyimser bir fiyat oldu haklisiniz.

17. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Ben Fuarda da küçük dağları kendisinin yaratığını sanan Honda standında bir yetkiliyle de konuştum. Türkiye de yeterli potansiyel olmadığından, eğer getirilmek istenirse bile adetler çok düşük olacağından Honda'nın o sitede gördüğümüz fiyattan bile yukarıya anlaşma yaptığını söyledi. Gelirse fiyatının 17-18k olacağını ve NC700'ün 19k olduğundan (ylalan, normali 20k, ABS'li 21k) herkesin NC'ye yöneleceğini, 500cc serisinin gereksiz olduğunu söyledi. Benim motoru gidip avrupadan almam durumumda Honda yetkili servisleri garanti süresini bozmadan bakar mı soruma da gülerek "garanti geçersiz olur ama bakarız" dedi....

Yani, ben size tercüme edeyim;
    zibil gibi CB125 satışımız var. Üzerine çim motorlarının önünü kessin diye çin yapımı CB125 ACE'i de getirdik. Türkiye'de ki durum falan umrumuzda değil, cukkamıza bakıyoruz biz.

CRF250L yi getirmişler, yola çıkabilen bir cross motoru. 10k fiyatı var ve Suzuki Inazuma 10.5k.... :rolleyes:

18. Seyyahrasim

Seyyahrasim Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Net bişey yok galiba gelicekmi gelirse ne zaman beklesem mi yada baska bir 650 kawa vers mi dersiniz

19. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Bana fuarda ve satış temsilcisi net bir şekilde, vergisi yüzünden yüksek fiyatlı olacağından gelmeyecek dedi. Gene de bunların sağı solu belli olmaz.
    Sizin yerinizde olsam, beklemezdim, ki beklemiyorum artık :)

20. Seyyahrasim

Seyyahrasim Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Siz değiştirdinizmi ne aldınız