Honda Activa Net Ölçüm

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Şükrü Açıkgöz tarafından paylaşıldı.

1. Şükrü Açıkgöz

Şükrü Açıkgöz Yeni Üye

Arkadaşlar honda activa 1 lt benzin ile kaç km gidiliyor. bunu bizzat ölçen, activası olan bir kardeşimiz varmı. (benzin fiyatı sürekli değiştiği için kilometrede yaktığı kuruş hesabı pek sağlıklı olmuyor.)

2. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

şükrü hocam kızma darılma yok ama gercekden abartıyonuz,milimetrik hesaplarla motosiklete binilmez, size en akılcı çözüm iyi bir bisiklet alın işinizi görün,yok vergisi var yok nekadar yakar alacanız motorun cc si belli ne yakacak sanki atla deve deyilya inanın ben sıkıldım bu küçük hesap sorularınızdan,dedigim gibi babanızında fikrini alıp bisiklet alın benzinde vergide derdiniz olmaz sizde, bizde rahat edelim

Eren Göksel ve Barış bunu beğendi.
  3. Şükrü Açıkgöz

Şükrü Açıkgöz Yeni Üye

Sevgili Ömer Hocam eleştiriniz bir parça ziyade değilmi. inanın benim bildiğim bir konuda bir kardeşimiz bana 100 defa aynı veya farklı şekilde soru sorsa yüzümü bile ekşitmeden gayet mütevazi bir eda ile her seferinde yardımcı olurum, bildiğim konularda oluyorumda. bu sitede, bilmediğim bir konuda; bilen tecrübeli kişilere sadece ikinci sorumu sorduğumun hemen akabinde soruma karşılık aldığım bu cevabı sitedeki üyelerin takdirlerine havale ediyorum.

DEMİRAT bunu beğendi.
  4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Eğitimlerde Paolo hocama bir motorcu soru sorar.
    Hocam daha az benzin yakmak için ne yapmalıyız der
    Paolo hocam da
    Bisiklete bin o zaman demişti.Benzin masrafı hiç yok diye.
    Diğer taraftan değerli babanız vergiden kaçıyorsa benzinde vergi %276 dır.
    Yani yine vergi sorunsalı var.
    activa da yılda 65 küsur vergi vermemek için 99 cc almak ama iki katı benzin masrafı yapmak var.Ya da activa alacaksınız verginizi paşa paşa vereceksiniz (vermeyebilirsinizde) yakıtın hesabını yapmadan işinizi göreceksiniz.Neticede işlerinizi görmek için sukuter alıyorsunuz zevkinizi tatmin için değil.
    Bu yüzden size ben ortalama bir rakkam vereyim bitsin.
    km de 100 km de 2.2 LT benzin yakar.Bu oran + - %20 gazı kullanmanızla alakalı olarak artı veya eksi olabilir.

MuammeR, Barış ve DEMİRAT bunu beğendi.
  5. Şükrü Açıkgöz

Şükrü Açıkgöz Yeni Üye

Sevgili Şenol SEL Hocam bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. işte hepsi bu kadar.

6. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    Ömer hocam süpersin valla sabah sabah gülmekten karnıma agrı girdi bundan sonra soru sorma ihtiyacı duydugum bütün konuları sana soracagım ve böyle cvplarının devamınıda bekliyorum ömer hocam :D:D:D:D:D sayıgılarımla (bu arada bi arkadaş foruma enteresan sorulara ilginç cevaplar adı altında bi başlık açsın böle soru ve cevapları oraya koyup yılın soru cevabını seçelim) :D:D:D

DEMİRAT bunu beğendi.
  7. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Şükrü Açıkgöz bunu beğendi.
  8. Şükrü Açıkgöz

Şükrü Açıkgöz Yeni Üye

Sevgili Gökhan TUNALI hocam. öyle güzel bilgilendirdinizki inanın bin teşekkür ediyorum. ve ayrıca böylesine açıklamalı bir cevap verdiğiniz için size bin hürmet ediyorum.

9. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Rica ederim, Activa ile Beat'de aynı motor kullanılıyor. Activa Almanya'da satılmamış galiba,en azından bu listede yok.

10. Gürkan Şiblakay

Gürkan Şiblakay Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Motora binipte benzin masrafı hesaplamak ne kadar doğru ki :)

11. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
  12. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Osman Abi bence her evde bulunması gereken bir makine. Uzun yol için bile düşünülebilir 135 km/h yapabiliyor. 2. motor olarak değil 1. motor düşünüyorum İnnova 125i'yi, Tr fiyatı da çok uygun İngiltere ve Yunanistan'dan çok daha ucuz.

13. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim motorum geçen ay Mihalgazi'ye gidiş geliş 346Km. de 87 TL lık benzin yaktı!..:) 6,6 lt/100km 'ye tekabül ediyor..İnnova'nın değerlerini görünce şaşırmamak elde değil..

Motorumun karbüratörlerindeki bu sorun üzerine, USA'dan komple tamir takımı getirttim..İki gün önce montaj ve bakımını yaptım, şimdi normal seviyeye (5lt/100km) geldiğini düşünüyorum.Bir hafta sonra Tekirdağ'a gideceğim tam ölçümünü tekrar yapacağım..

14. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Ben de Cgl 125 için karbüratör tamir takım conta-oringlerini getirdim Honda-Çin fabrikadan, motorun çalışması-titreşimi-kalkışı herşeyi değişti ,yakıtı da mutlaka değişmiştir henüz yeni tam ayarını buldum.
    Daha önce 3lt/100 km ortalaması vardı İnnova ile aynı müsrif kullanımda 1,85lt /100km ortalama yakalamak mümkün.