Honda Cb125e Elektrik Problemi.

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Mehmet ÜNLÜ tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet ÜNLÜ

Mehmet ÜNLÜ Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşlar herkese selam olsun.

Şöyle bir sorun oluştu motosikletimde.
    Motorum arkadaşımda iken kontağı açtığında farlar yanmış 1 saniye sonra geri sönmüş, daha sonra da marş falan yapmamış motor. Gittim yanına vurdurdum motosikleti çalıştırdım ve eve getirdim. Soktum garaja başladım sökmeye. Kafa grenajını çıkardım kontrol ettim yanık kopuk yok. Yalnız sinyaller çalışıyor, sellektör yapıyor far yanıyor. Normal duruşta farlar yanması gerekirken yanmıyor. Arka stop park yanmıyor. Ön farların hiç biri yanmıyor, parklar vs. Bir de gösterge ışıkları ve vites göstergesi çalışmıyor. Marş rolesinden kısa devre ile marş yaptırıp çalıştırabiliyorum. Sigortalarda sıkıntı yok hepsini kontrol ettim.

Acaba sorun nerede olabilir arkadaşlar bir fikriniz var mı?

2. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    benimde aklıma ilk sigorta geldi ama problem yok diyorsunuz. siz bi daha sokün sigortaları temassızlık küf pas varmı bakın baslarına bence. birde acaba kontaktamı problem varki. akü başlarında oksitlenme falan olamaz herhalde sinyaller calisıyor diyorsunuz

3. Mehmet ÜNLÜ

Mehmet ÜNLÜ Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hocam kontağı söküp kısa devre ile devreyi tamamlıyorum kontakta da sıkıntı yok. Anlayamadım bir türlü. Aklıma gelen tek şey şaseden akım geçmiyor desem bu sefer motor çalışmaz ya da ne bileyim sinyaller falan çalışmaz.

4. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    dediğim gibi sigortaya tekrar bakın. sigorta atmamış olabiliyor ama temas ettiği kutuplarda küf pas yapınca temassızlık oluyor

5. Mehmet ÜNLÜ

Mehmet ÜNLÜ Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hocam sigortaları söküp direk bağlıyorum yani sigorta kısımlarında sorun yok, kesin saçma sapan yerde sorun var ve ben görmüyorum. :)

6. mehmet.akcay.71653

mehmet.akcay.71653 Yeni Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Arkadaşlar sigorta patlamıştır yeni sigorta al kontak kapalıyken tak ondan sonra kontağı aç çalışır

7. sercankonak

sercankonak Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    En iyisi yetkili bir servise gidip göstermek.

Daha büyük bir soruna neden olmadan git göster kardeşim, sonuçta göstermek de parayla değil ya. :)

Hem Honda'nın garantisi de vardır, hiç para ödemeden halledersin.