Honda CB750

Konu, 'Motosiklet Marka ve Modelleri' kısmında Berker Atagün tarafından paylaşıldı.

1. Berker Atagün

Berker Atagün Yeni Üye

Öncelikle belirtmem gerekir,motor tecrübesi adına sadece bisiklet kullanmışlığım var (iki teker üzerinde durabildiğimi kanıtlar:)) hatta araba kullanmasını bile bilmiyorum. Ama nedendir bilinmez motorlara baya bir ilgi duymaktayım uzun süredir. Nereden heves ettim bilemiyorum belkide youtubeda gördüğüm bazı videolardan olsa gerek honda cb750 motorlarına acayip bir ilgim oluştu fakat bu motorlar hakkında bilgi sahibi değilim. Bulunması kolay mıdır fiyatı hangi aralıkta olur. Sizlerden bilgi almak isterim bu konuda şimdiden teşekkür ederim.

2. Yilmaz.Turac

Yilmaz.Turac Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    iyi bilirdik :) temizinden bulursan neden olmasin diycem ama baslangic icin 125 cc lik yada 250 lik bir motor daha uygun düser sanirim.

3. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    öncelikle aramıza hoşgeldin,keyifli forumlar..biraz seni tanısak :)

başlangıç içinde ybr 125 yada cbr 150 tercihin olsun..iyi birlirdik dememek için ;) :)

4. Berker Atagün

Berker Atagün Yeni Üye

Öncelikle teşekkür ederim, önerileriniz için. Bu arada kendimi tanıtmadan direkt konuya girişmem biraz kabalık oldu sanırım...Aslında kendime dair söyleyebileceğim pek bir şeyler yok;yirmi iki yaşındayım,öğrenciyim haliyle hayal kurabileceğim bolca vaktim oluyor.Bu sıralar para kazanmaya bakıyorum ve paramı harcayabileceğim pek fazlada bir yer yok tabi bende böyle hayaller peşinde koşmaya başladım tekrar.Tabi bu forumu buldum bilgi edinebilirim diye geldim ve sizler ile beraberim.

Motor kısmına gelirsek eğer;uyarılarınıza hak veriyorum zira bende büyük cüsseli motorlardan korkmuşumdur hep,kontrolünde zorlanırım diye.Zaten göz zevkime hitap eden motorlar kırklı ellili yılların fazla ağır olmayan hafif mütevazi modelleri.Örnek vermem gerekirse eğer Norton'un 1939,1949,1954 modelleri veya Royal Enfield'ın crusader,clubman ve 1951 modelleri benim tarzım gibi duruyor.Tabi bu motorların motor hacimlerinin hiç biri 250cc altı değil ama kendi zevkimi az çok göstere bilmişimdir diye umuyorum.

Ama saydığım bu motorlar pek fazla bulunmuyor sanırım,ki temiz ve bakımlı olanları bütçemi baya aşar diye düşünüyorum.Hurdaya çıkanlarını da pek göremeyiz sanırım ortalıkta.Bende nette gördüğüm bir kaç fotoğraftan ve videodan sonra istediğim şekli verebileceğim yegane motor diye CB750'yi düşündüm ilkin.Fakat bu motora dair nette hiç bir şey bulamadım aşağıdaki link hariç tabii...Sadece meraktan ve fikir edinmek için soruyorum acaba satılık ilanındaki motoru alıp restore etmek ne kadara mal olur ne kadar zaman alır ve ne kadar mantıklıdır.

http://www.maxi24.com/vasita/vasita...0-yedek-parca-olarak-satilik-full_198979.html

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

6. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda

başlangıcı 250 cc yi gecmeyen ve mümkünse tek silindirli yani 22hp civarını gecmeyen bir motorla başladıktan sonra bahsettiğiniz motoru toplamanız mümkün fakat evrakları problem.ruhsatsız kullanmayı düşünüyorsanız orasını bilemem.