Honda cbr 125 ve honda teknik sorular???

Konu, 'Honda' kısmında omer.kahraman tarafından paylaşıldı.

1. omer.kahraman

omer.kahraman Yeni Üye

merhaba arkadaslar...
    motoru yeni aldım sayılır daha
    motor 8 bin devire kadar gayet güzel gidiyor ancak 8bin den sonra değişik geliyor bana çalışması titreme ve daha fazla bi bağırma sesi geliyor bu normal mi bi arıza sorunumu var?? birde sinyaller 2 gün önce çalışıyordu bugun bindiğimde kısa farlardan biri ve sol sinyal durduk yere yanmaz oldu sigortada mı sorun oluyor acaba???

2. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    motorun km kaç ? sıfır mı aldın ? kullandığın yer motoru asfalt mı yada taşlık bir yer mi ? elektriksel sorunlarda sigortada olabilir titreşimden kaynaklıda olabilir :) görmeden bişey diyemem ;)

3. omer.kahraman

omer.kahraman Yeni Üye

motorun km kaç ? sıfır mı aldın ? kullandığın yer motoru asfalt mı yada taşlık bir yer mi ? elektriksel sorunlarda sigortada olabilir titreşimden kaynaklıda olabilir görmeden bişey diyemem

15bin km de motorum ve 2007 model. asfaltda kullanıyorum daima.

4. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Patlamıstır muhtemelen ampuller toplam 5 10 tl ye degıstırırsın arada benım motordada oluyor malum çukur falan cok zamanla patlıyor :)
    8 bın devırden sonra sesın falza gelmesı normal devır arttıkca ses te artar fakat cıkan ses nasıl bır ses o onemlı motordan ıyı anlayan arkadasın falan varsa bı deneme surusu yapmasını ıste sen :)

5. omer.kahraman

omer.kahraman Yeni Üye

tavsiyeniz üzerine bi arkadasıma danıstım bu konuda genelde 1. viteste bu motorun kendinden geçmesi olayı daha sık oluyor 2. 3. 4. viteslere geldikçe çok azalıyor.arkadasım motoru çok şıkıştırdıgım için oldunu söyledi ne kadar fogru bilmem ama 8bin devirden sonra motor sanki patlayacakmıs gibi geliyor :D

6. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Ben neden oyle oldugunu hemen soyleleyeyım hondadın bırcok modelınde oldugu gıbı cbr 125 dede motor ömrunu uzatmak amaclı kesıcı var.. Motor beynı bellı bır devırden sonra kesıcıye sokuyor motoru, o gıcık bağırma sesı oyuzden gelıyor 2. vıtestede yokus assagı uzadıgında gene aynı sesı duyarsın cok fazla devıre getırırsen motoru.... Bendede cbf 150 var, aynı mevzu bendede var gayet normal bırsey bu normali bu yani endişe etmene gerek yok:D sınyal ve park lambanıda değıstır hala aynı ıse elektırıkten anlayan bır usaya gotur muhtemelen kablolarda bı sıkıntı vardır..

omer.kahraman bunu beğendi.
  7. omer.kahraman

omer.kahraman Yeni Üye

eyvallah içim rahatladı :D