honda cbr 954RR

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında LEVENT BOZDEMİR tarafından paylaşıldı.

1. LEVENT BOZDEMİR

LEVENT BOZDEMİR Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşlar cbr954 rr inceliyorum aranıza kullanan yada ilgilenen varsa yardımcı olabilirmi ?
    1000 rr mı 954rr ? bu 2 motordan hangisini tercih edersiniz?

tercih nedenim 954 rr ın tipi ve az sayıda oluşu ilgimi çekti.

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Toprağım biliyorum forumlar bunun için var.Soracaksın tabi ama ben senin yerine olsam bir Sofuoğlunu ziyaret ederdim.

Yenlış anlama bu soruna bişey dediğim yok sadece ufak bir öneri.Gerçekden de iyi ilgileniyorlar...

3. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    954 ve bir seri daha var sanırım 929mu öyle bir şey sanırım bildiğim kadarı ile honda'nın üretimine son verdiği motorlar,yani ilerde parça sıkıntısı vb...Sorunlar çıkarır mı_?Birde çok iyi bir motor olsaydı Honda neden üretimine son versin ki gibi sorular aklıma takılıyor doğrusu,ayrıca gördüğüm üzere yere çok yakın ve dönüş kabiliyeti daha kötü makinalar bu yüzden tercihim biraz daha standart ve çok tutulan 1000RR olurdu hatta 1000RR da yakıt ve yollara uyumsuz gibi düşündüğümden 600RR trafik ve yakıt gibi konuları düşününce daha uygun bir motor bence.Tabii 600seçmemde acemi oluşumunda rolü büyüktü inkar edemem...Neyse bir modelin piyasada az oluşu iyi midir?Kötü müdür bunu bence sağlam etüd etmek gerekir bu yüzden 1000RR derim...

anil.yurtseven bunu beğendi.
  4. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    bırak hondayı al bi suzuki kardeş:)

edip.aksoy ve LEVENT BOZDEMİR bunu beğendi.
  5. anil.yurtseven

anil.yurtseven Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Noyan abi bende aynı şeyleri söylicektim ama benim eklemek istedigm bişilerde var mesela 954 rr nin önü bence 1000rr den daha güzel ama 954rr de ölü gibi duruyr gibime geldi bide bişi sorcaktım ben bu 954rr sınırlı sayıda üretildiyse eger mesela 1000 adet gibi o zaman az sayıda oluşu normal ve bi sakıncası yok hatta sınırlı sayıda üretilen şeylere daha çk önem veriyorlar bu yüzden alınabilr ve dahada mantıklı bi karar olur ama piyasada tutulmamışşa elbet bi nedeni vardır ve almak o kadarda mantıklı gelmiyor ha tabi bunlar performans motorları 954 rr mi daha seridir 1000rr mi onları bilemem çünkü motor tekniginden anlayan biri degilm ama bence bunlarda önemli ayrıntılar ve bende olsam 1000rr alırdım...

6. anil.yurtseven

anil.yurtseven Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    suziki ilk önce motor üretiyordu sonra mı araba üretmeye başladı ? veyada motor üretimine çok önem veriyirlar çünkü izmirdeki otomobil fuarında suzikinin standında suziki motorlarınıda getirmişti 600 cc racing motoru fln vardı bayada ilgi görüyordu hani :)

7. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Öylede Hakan kardeş :D Herşeyi Hondadan daha pahalı yaw :) Yoksa gönül istemez mi şöyle Hayabusa Hayabusa bakalım dünyaya :D Anıl bildiğim kadarı ile 954'lerin performansları daha iyi ayrıca da sınırlı sayıda üretim falan değil sadece üretimine son verildi.Yoksa bolca mevcut piyasada Ama iyi etüd etmekten kastım da bunlar idi işte :)

8. LEVENT BOZDEMİR

Motosiklet:
    Honda
    yanlış anlamak ne demek saol öneri için. sofuoğluna daha önce gittim 1 kaç kere yeni makine tavsiye ediyorlar.

9. LEVENT BOZDEMİR

Motosiklet:
    Honda
    hocam gsx 1000de gönlümüzden ama 954 gibi motorları kaçırdık zamanında heves olarak kalmış.
    full bakımını yaptırıp garajda tutmak istiyorum. bir diğer motor olarakda kawasaki zx-7r bakıyorum umarım bulurum güzel birşeyler.

10. LEVENT BOZDEMİR

Motosiklet:
    Honda
    hocam dediğin doğrudur fiziksel olarak 954 ün kapasitesi daha düşük olabilir. bizimkisi birazda eskiden kalma heves =)))
    1000rr piyasada daha rahat satıcağım bir motor.
    şimdilik alıp satarım düşüncesiyle girmiyorum ilerde ne olur bilemem

11. edip.aksoy

edip.aksoy Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    bende 3 tane var süper motor

12. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Üretime son vermesi parça sıkıntısı olacağı anlamına gelmez..Benim motorumun üretimi 25 yıl önce sonlanmış!..Yenisiyle değimesi gereken bütün parçaları mevcut..Tabii Türkiye'de bulacağın anlamına gelmiyor,yurt dışında var,ama yaşatmak istiyorsan her parçası var..
    Üretimden kaldırması kötü olmasından değil,teknoloji değişiyor,değişik talepler ön plana çıkıyor,başka markalarla rekabet gerekiyor,bazı dezavantajları düzeltmek v.s birçok nedenler yeni model üretmeyi gerekli kılıyor...
    Bence piyasada az olan bir modele sahip olmak ayrıcalıktır..
    Caddede geçerken 1000rr'ın yanında 1937 model bir NSU veya 1958 model BSA ,BMW görsem,onları inceleyip bakarken 1000 rr'ın varlığını bile unuturum!.
    Benimkisi de başka bir hastalık,herkes ayni düşünmiyebilir..

13. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    954'ün ön farı çok hoş geri kalanı Cbr 1000 derim,2 tanesi satıldı Eskişehir'de sattıklarına göre bir bildikleri var.

İlk üstüne bindiğim motosiklettir.:D

14. Noyan Yıldız

Noyan Yıldız Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    954R tam bir drag canavarı diye duydum ama görüntüsünden ötürü biraz hayal kırıklığı bende yarattığı arkası çok balinaskop ve ön farı ben aksine beğenmemiştim ama genede üretiminin durdurulmasını anlamıyorum yani yanlış anlaşılmasın ama sanki kısa boylu bir insanın daha rahat sürebileceği bir motor ?Ne 600RR ne 1000CC onun kadar yere yakın değil 600RR ın üstünde benim bile boyum zor yetiyor 175Cm olduğum halde...

15. LEVENT BOZDEMİR

Motosiklet:
    Honda
    ön görnüşü çok hoşuma gidiyor. uygun birtane bulursam neden olmasın.

16. ahmet akkuş

ahmet akkuş Yeni Üye

bende honda 954 rr kullanıcısıyım yanında 1000 rr falan hikaye tam 154 beygirlik bi makina yol tutuşu ve kullanımı harika alcak motor 4.2 saniyede 200 km ye çıkıyo hondada bukar kuvvetlisiyok parça sıkıntısı falanda yok

17. LEVENT BOZDEMİR

Motosiklet:
    Honda
    hocam yanlış yazdın heralde 4.2 sn 100 km olucaktı dicem 954 rr için bu sürenin daha düşük olması lazım 0-100 için. son seçenek olarak klavye hatası heralde diyorum =))