Honda çin malı motosikletlere savaş açtı.

Konu, 'Naked Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Kadir Tatlısuluoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Honda yeni bir motorunu satışa sundu.Cb 125 e den sonra şimdi de cb 125 ace satışa sunuldu.cb 125 e den eksisi biraz daha güçsüz oluşu, artısı ise ayak marşı ve fiyatı.cb 125 e 3660 lira iken ace 3190 lira.Galiba benim ibre ace den yana döndü.Merak edenler sitesinden kontrol edebilir.Ebatlar biraz farklı ve cb125 e nin deposu 13 lt iken ace nin deposu 10 litre.Anlaşılan Honda Çin malı motorlara bu yeni modeli ile sağlam bir darbe vurdu.Siz ne dersiniz?

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Genel Bakış
    Honda'dan yepyeni bir CUB daha! Karşınızda; 125cc motoruyla, yakıt ekonomisiyle, kullanım kolaylığıyla, yüksek performansı ve dayanıklılığıyla CB 125 ACE!

ACE; retro görünümü, yuvarlak ön farları, geniş uzun ve son derece rahat selesi, hayli dayanıklı ve güvenilir 125cc motoru ve geliştirilmiş yük taşıma kapasitesiyle sizlerle buluşuyor. Çağdaş ve şık tasarımıyla, tarz sahibi bir motosiklet olan ACE, bu özellikleriyle çok geniş bir kitleye hitap edebilmekte.

Alıntırıd

Hondadan ılgınç bir hamle daha yenı cb 125 ı cıkartmısken bu motoru cıkartmasını tam anlayamadım ben
    Umarım honda kalıtesınden odun vermeden yapılmıs ıyı bır motordur

Resmı Honda sıtesınden alıntıdır

3. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bence motosikletlerini çinde yaptırıp, Honda adının kalitesini düşürüyor.

EBaşaran bunu beğendi.
  4. yusufmetin

yusufmetin Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    ben bugüm motor fuarında görme şansına eriştim. güç ve yakıt tankının azlığı haricinde devir ve vites göstergesi de yok. ayrıca cb125e de selektör için sol elcikte ayrı bir tuş varken bunda yok. cb125e nin görüntüsü braz daha sportif gibi duruken bu motor daha çok küba motora benziyor. gösterge paneli ve aynalar da pek güzel dumuyor.

5. Fahrettin

Fahrettin Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Önde disk yok mu yoksa bana mı öyle geliyor? Nedense bana tofaş arabalarını anımsattı :cool:

6. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bunu getirene kadar honda Falcon'u getirse ya... :(

Fahrettin bunu beğendi.
  7. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Endonezyada Bangkok da satamadıkları çakma motorlarını Turkiye pazarına getirmişler ne hoş :)

8. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Demek ki Endonezya ve Bangkok'da da satışa sunulmuş ve inanlar almamış. Herkes her şeyi satışa sunar ticari amaçlı. Bizde de alan olmazsa götürüp başka yere çakarlar.

9. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Yahu bu motor hastalıklı tavuklara benzemiş. :D Honda'ya yakıştıramadım doğrusu bu modeli.

Mustafa_Karik bunu beğendi.
  10. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Birçok dünya markası ürünlerini ticari, ekonomik veya pazarlama stratejilerine bağlı olarak başka coğrafyalarda üretiyorlar. Mercedes, BMW AUDİ gibi markalar da bazı modellerini Çin'de, VW Rusya'da, Renault, Ford, Honda, Hyundai, FİAT Türkiye'de vs vs... Listeyi uzatmak mümkün. Firmaların kalite standartları vardır ve nerede olursa olsun onu uygulatırlar. Honda da Çin pazarının yanısıra bu tarz motorlara ihtiyaç duyan pazarlara hitap edecek bir model daha sürmüş piyasaya. Renault Symbol için de aynı yorum yapılabilir bu durumda. Fransa'da öyle bir araba yok ama ilk önce Türkiye'de sonra da Brezilya gibi başka ülkelerde alt orta sınıf yani "c" segmentteki bu sedan uydurma araç piyasanın ihtiyacı doğrultusunda üretilmiş ve bizde satış rekorları kırmıştır. CB125 ACE bizim ihtiyacımıza uymuyorsa almayız ama bu Honda'nın kalitesini ve marka imajını zedelediği anlamına gelmez bence. Çin üretimi demiyeceğim ama Çin menşeli markaların büyük bir kısmında ciddi kalite sorunları vardır tabii ve bu da yine o tür ürünlere ihtiyaç duyan pazarlara hitap etmektedir ve amacına ulaşmaktadır. Bu arada Honda'nın Hindistan'da ürettiğini biliyordum ama Çin'de de üretimi olduğunu bilmiyordum açıkçası.