Honda crf 250 l, bayıldım makinaya

Konu, 'Enduro Kullanıcıları' kısmında Doğan PARILTI tarafından paylaşıldı.

1. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Bügün Benim CBF150 yi tamire götürdüğümde gitmişken birde motorlara bakayım dedim ve karşımda bunu gördüm ve bayıldım arkadaşlar gerçekten çok hoşuma gitti.Maalesef orada foto çekmek aklıma gelmedi bende netten bir tane yükleyim dedim.Teknik özelliklerinden fazla anlamam ama ilgilendiğim kısmı sele yüksekliği gayet iyi, motor gücü benim için fazla bile ve enjeksiyonlu olması dışında 6 vites olması gayet iyi gibi duruyor.

Motor Sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, DOHC, sıralı tek silindirli
    Motor hacmi (cc) 250
    Silindir çapı x strok (mm) 76 x 55 mm
    Sıkıştırma oranı 10,7 : 1
    Yakıt sistemi PGM-FI Elektronik Yakıt Enjeksiyon Sistemi
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 17/8.500 (23 PS)
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 22/7.000
    Ateşleme Tam transistörlü akü ateşlemeli
    Çalıştırma Kendinden marşlı
    Şanzıman 6 vites
    Güç aktarımı Zincirli
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 2.195 x 815 x 1.195
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1.445 mm
    Sele yüksekliği (mm) 875 mm
    Yerden açıklık (mm) 255 mm
    Yakıt kapasitesi (litre) 7,7 lt.
    Tekerlekler
    Ön Telli jant
    Arka
    Telli jant

Fiyatı 9.990 TL ve bayi gelen Toplam 13 taneyi şimdiden satmış bile ve almak için bir süre beklemek gerekiyor.Gerçi ben bu halimle şu an binem ama yaza Allah Kerim :harika:
    Bu motor hakkındaki bilgi ve görüşleriniz nedir,demek istediğim ben Enduro amaçlı olarak yani Serdar YAŞDERE'nin GPS'nin götürdüğü yollarda kullanma amaçlı düşünüyorum :p
    Vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim :)

Oğuzhan Sarıtaş, Omer ve Şenol SEL bunu beğendi.
  2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Güzel makine ama artık bana gelmez.hard enduro makine yani tek kişilik eşimle beni kısa veya uzun soluklu gezilere götüremez.Hayırlı olsun sana Doğanım.

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  3. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Yok Şenol abi seni bunun üzerinde düşünemiyorum bile, sana daha çok Touring yada bir Goldwing yakışır :harika:
    Bizde gezebileceğimiz bir Partner bulana kadar Tek tabanca dağ tepe dolanacağımız bir şey bakıyoruz işte :)

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    bencede güzel bi motor... bende kilo problemi olmasa kesinlikle bu tip bir motorsiklet alırım.. bana göre enduro ve cross motorları çok avantajlı seçenekler sunuyor sürücüye... en önemli özellikleri ise diğer motorlardan oldukça sağlam olması çünkü bu motorlar dağlara kayalıklı yollara göre tasarlanıyor...ve tabii birde üstündeki lastikler yağışlı havalarda daha iyi yol tutuşu sağlıyor olacak... doğan abi yakışır sana :)

Doğan PARILTI bunu beğendi.
  5. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Sağol kardeşim Motoru bir satayım inşallah yaza alırım, kararımı verdim Paracıkları biriktirmeye başlamak lazım yaza ancak hazır olur gibi :D

6. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    bu motor yerine 2.el bir xt600 nasıl gider ? bu 2 seçeneğei kıyaslayıp neden bunu tercih ettiğinizi söyleyebilir misiniz ? benzer kullanım amaçlı olarak ilk motorunu geçenlerde alan ve kış bitimine doğru xt600 alabilmeyi hayal eden birisi olarak bunu soruyorum. yanıtlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

7. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Aslında xt600 değil de benim hoşuma giden kle500,transalp,f650,vs... ama sorun şu ki bu motorlar bana 2 numara büyük :) daha 150cc lik motorda bu kadar kaza yaptım,son kazamı daha atlatamadım ayrıca motosiklet konusundaki tecrübem 1 yıl bile olmadı açıkcası kendimi hazır hissetmiyorum,ha kullanamazmıyım bence kullanırım ama ne kadar emniyetli onu bilmem.
    Ben bu foruma üye olmadan önce aklımda 50-100 bg'lik motorlar vardı forumda ki bilinçli arkadaşların sayesinde biraz olsun anladımki bu işler kademe kademe, inşallah onlarada sıra gelecek Ümit kardeş inşallah :( cc olarak fazla yükseltmek istemiyorum aslında bu bile fazla gibi ama amacıma uygun olması ve bir sonraki motorumun cc olarak biraz büyümesi beni biraz olsun tatmin edeceğinden eminim,inşallah yaza alır dağ taş gezeriz. :harika:

Ümit Güvercin bunu beğendi.
  8. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    iki uc renk uretilip turkiyeye sadece kirmizisi geliyor anlam verebilmis degilim motor guzel artci dusunuyorsak birazcık sıkıntı olacaktır zıra gucu yetmıyor ne yazıkkı saçma sapan vergi sistemimiz yuzunden 250 cc ve ustu yeni cıkan motorlar piyasaya yerleşmekte bihayli sıkıntı çekiyorlar

9. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Aslında artcı olarak benim CBF150 veya YBR125 yetiyorsa ki şenol abi eşi ile gitmediği yer kalmadı CRF 250 L hayli yeter diye düşünüyorum ama ne kadar rahat olur yanına ne kadar eşya alablirsin o kısmı ortada zaten:D
    İşin diğer yönü kısa mesafe değil ama uzun mesafede artçı olarak zaten şuan taşımam,insan kendi canına kast edebiliyor ama başkasının canını riske atamam o kadar eğitimim ve tecrübem yok.Benim motora artçı olarak binecek adam kelle koltukta gider :D

Vergi sistemini ülkemizde konuşma,tartışma ergenekoncu olursun bak benden demesi :koptum:
    şaka bir yana ben düşündükçe moralim bozuluyor,... birçok ülkede motosiklete teşvik varken bizde şeytan icadı oluyor dolayısı ile maalesef motosiklete teşvik gibi radikal bir davranş beklemek hayalcilik gibi gözüküyor.

Hondayı da bu çeşitlilik konusunda şiddetle kınıyorum.Getir kardeşim gerekirse sipariş üzerine getir ama bize 2. dünya ülkesi muamelesi yapma... Ayrıca şu Hondanın strateji politikasına aklımsırrım ermiyor ne düşünüyorlar çok merak ediyorum acaba ,bunu bulduklarına şükretsinler mi diyorlar çok merak ettim :suspus:

mehmetpolat bunu beğendi.
  10. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Şu enduroları bir sevemedim. Motorlu bisiklet gibi. :(

11. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Valla amacına uygun değil ise sevmen mümkün değil zaten ama dağ taş bayır gezeceksen yapacak birşey yok, zevk meselesi diyelim :)

Omer ve Berkay Ömür bunu beğendi.
  12. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    enduro kraldır krall :)

Berkay Ömür, Omer ve Doğan PARILTI bunu beğendi.
  13. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Yaşa be konuş Erhan kardeşim,konuş :komik:

Erhan Başımoğlu bunu beğendi.
  14. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Bugün benim kazalı CBF150'yi tamirci bir ekspertis raporu çıkarttı masraf 1.400 TL gerçi bunun
    içinde 150 TL zincir dişli de vardı kazaya ait olmayan ama sağolsun vuran arkadaş onuda ödedi :)

15. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    depoyuda doldurtsaydın abi :D

16. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    doğan abi eğer bu tip bi enduro alırsan valla bende enduro ya geçerim :)

17. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Nasip kısmet be Erhancım benim motor serviste şuan biraz konuştuk benim motora 4000 TL ye satarız dedi +6.000 tl verdikmi iş tamam,tam olarak iyileşsem kafaya koydum hemen alacam ama binemeyeceğim için acele etimiyorum biraz para biriktirelimde yaza inşallah,senin motor güzel kardeşim Allah kaza bela vermesin ama Endurculuk bir ayrıcalık olduğu kesin :)

18. Erhan Başımoğlu

Motosiklet:
    Yamaha
    Abi sen iyileşte motor alması problem değil alırsın allahın izniyle... Motorum içinde teşekkür ederim abim.. yeni fotolar paylaştım gezdim bugün biraz bak istersen ;)

19. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Dogan bey ilk olarak gecmis olsun bilmiyorum neyiniz oldugunu fakat erhan beyin iyileste kelimesinden anladigim kadariyla. Evet dediginiz gibi ybr 125 artci konusunda tatmin ediyorsa bu elbette daha iyi olacaktir sahsen ben 2 kisi yetersiz goruyorum.Esasinda gercek enduro 150 cc ile 450 cc arasi hafif motorlar ama markalar taleplere gore suruculere gs1200,varadero,v storm vs modeller cikardilar bunlarada enduro deniliyor fakat safkan degiller artci konusunda daha rahat guclu olduklari icin rabet goruyorlar.

20. Doğan PARILTI

Motosiklet:
    Yamaha
    Sağol kardeşim Kerpe gezisi sonrasında ufak bir kaza oldu 2 kaburga vs. kırıldı ucuz atlattık yani buna da şükür diyelim :)
    Bu bahsettiğimiz motor dediğin gibi daha çok single takılanlar için fazla uzun yol yapmayacaklar için yapılmış ama bazı sitelerde gördüm adamlar dünya turuna çıkıyor.Giden gidiyor anlayacağın ama ne kadar rahat bir yolculuk olur o kısmı belli :D neyseki benim öyle bir niyetim yok ama en kısa zamanda bir Karadeniz turu yapmazsam, bir Karadenizli olarak kendimi affetmem.İşin aslı benim CBF150 nin motor gücü ile sorunum yok ama Tarz olarak gitmek istediğim yapmaya heveslendiğimin çok uzağında bir makina.Sana çok kısa bir örnek vereyim;
    Trakya Moto Team ile beraber hafif engebeli bir araziye girdik benim CBF150 nin plaka az kalsın düşüyordu,devir göstergesi elimde kaldı haa değdimi valla o gezmeye motor bile elimde kalsa razıyım bu başka bir mutluluk.Bir diğer gezimiz Kerpe gezisinde oldu 5 kişiliş bir geziydi ve yollar gayet iyi gibiydi bir tümsekten hızlı geçtim bir kaç engebenin üzerinden derken bir baktım aaa kilometre saati düştü :) Anladımki bu mototr bana göre değil sonuç olarak gerek cc hacmi gerek motor gücü ve özellikle dual sport olması tam istediğim gibi fiyatı da diğerlerine kıyasla daha iyi gibi ve Aşkımız bu şekilde başlamış oldu,eh ne diyelim nasip kısmet ;)