Honda Güvenli Surus 2 Egitimi

Konu, 'Motosiklet Şürüş Eğitimi ve Dersleri' kısmında Goktug Uguz tarafından paylaşıldı.

1. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Beyler hondanın haziran ve temmuz egitim program zamanları bugun acıklandı sitede ben Güvenli Sürüş 2 eğitimi için 1-2 haziran (pzts ve sal ) tarihlerine kayıt yaptırdım eger gelecek varsa o tarihler de haberim olsun :D

2. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hayırlısı olsun :)

3. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    kolay gelsin. belki akın da katılabilir . bir haber edelim :)

4. Önder Yıldırım

Önder Yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Kolay gele dostum motoru değiştirmeden önce bende katılacağım...

5. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    selam goktug

biliyorsun bende daha yeni güvenli sürüş 1 egitimi aldım ama senin tarih cok yakın dostum temmuzda bende 2. programı almak istiyorum ama biraz kullanıp kendımı geliştirmeden guvenli sürüş 1 ve 2 yi aynı anda almak istemiyorum umarım anlarsın beni.. Egitimde basarılar sana ben kısmetse 15 gun ıcınde motorumu alip biraz da kendim pratik yapıp bu guvenli sürüş 2 egitimini alcam..

güvenli sürüşler dilerim dostum tekerin düz basssın :)

6. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    valla yanıma alıp gidecek birini bulamadım acıkcası aslında kararlastıralım ve temmuzda 2 . surus egitimine birlikte gidelim.

7. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    bana uyar ama temmuzda gidelim yani acele etme o zaman ben kesin sana katılırım temmuzda ama günü iyi ayarlayalım fabrikada senelik izinler baslıyor o zaman ızne cıkarım bende .. Acelen yoksa biraz geliştirelim pratik yapalım 1 2 ay sonra beraber gidelim ?

8. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    tamam ben haber bekleyecem ben on rezervasyon yaptırmıstım ama iptal ederim sorun degil biz 3 kisi geliriz diye tahmin ediyorum 1 de sen bir 2-3 kisi bulsak forumdan guzel bir grup oluruz

9. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Ben sizi bekleyemedim, zaten gecikmişliğim var :( 28-29 Mayıs Güvenli Sürüş 2'ye ön kayıt yaptırdım...

10. Hakkı Hızır

Hakkı Hızır Aktif Üye

Ben , 6-7 mart 2010 tarihi için kayıt yaptırdım. Daha önce gidenleriniz varsa bana ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz? Neler götürmem gerek? Nelere dikkat etmem gerek? Son olarak da ne kadar çok faydasını gördünüz?

11. Hakkı Hızır

Hakkı Hızır Aktif Üye

Cevap verebilecek, tecrübelerini paylaşacak birileri yok mu hiç?

12. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Ben anlatayım. Öncelikle mükemmel bir tercih çok iyi yapmışsın. Oraya giderken hiçbirşey götürme fakat ayagını iyi saran bir bot giy. bak bu önemli üstünü de kalın giymeni tavsiye ederim haa bu ne demek 2-3 tane kazak giy ust uste degil tabiki ama sıkı giyin çünkü dirseklik ve dizlik verecekler yani kıyafet degil.

Faydasını gördünüz mü olayına gelince sadece tek bir cümle ile belirteyim.Bir gün başka yerdeki kendi aramızdaki eğitimde Düşük süratte yılların motorcusu 8 çizerken düştüğünde ben hala içinde dönüyordum ve eğitime gittiğimde vitesi bile değiştirmeyi bilmiyordum.

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Eğitim bitince hemen atma kendini yollara trafiğe.Orda sadece yapılması ve yapılmaması gerekenleri öğreneceksin.
    Tamam ben artık işi kaptım oldum artık rahatlıkla trafiğe çıkarım demeyesin.Bir de ileri sürüş teknikleri eğitimlerine gitmeniz tavsiye ederim.Ordaki eğitimler sadece kapalı alan eğitimleridir ve mizansenler vardır.Trafiğe açık alanda eğitim olayı yoktur.Bu yüzden sırf bu eğitime bel bağlama.
    Birde bu linki incele.www.lamatech.com. Bu linkte ki Hocamınzdan da eğitim al.Buradaki eğitimler trafiğe açık alanda eğitmen ve gözetmen eşliğinde bire bir yapılır.Trafikte ki veya virajdaki hatanız hemen size iletilir.Kapalı alan eğitimleri ile trafiğe çıkılmaz.

14. Hakkı Hızır

Hakkı Hızır Aktif Üye

Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Peki bu haftasonu İstanbul semalarında hava durumu ve sıcaklığı ne olacak biliyor musunuz? En azından bu aralar ne durumda? Tabiki de Şenol Abi hemen motoru alıp trafikte fink atmak yemez hemen. Alacağım 2. eğitim olacak bu. belki ileriki zamanlarda Güvenli şürüş 3 hatta 4 dahi alabilirim . BU süre zarfında başlarım bi şekilde diye düşünüyorum. Fırsat bulursam sizin önerdiğiniz yere de gideceğim.

15. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Honda gercekten bu konuda basarılı. Fakat ben sana OMM nin egitimlerini de tavsiye ederim http://tr.ommriders.com/t/10/index.jsp Burda 2 tip olay var aslında . Öncelikle ARA Kontrol dediğimiz hondanın güvenli sürüş eğitimi gibi trafiğe kapalı mekanda yapılıyor. ARA Yol ise trafiğe açık alanda yaklaşık 300 km lik bir sürüş olup viraj alma araç takip mesafeleri viraja giriş ve çıkış durumları, grup sürüşü gibi eğitimler verilir ve muhakkak katılmalısın. ARA Yol için aranan tek bir şart var o da ARA kontrol eğitimini almandır.

16. Hakkı Hızır

Hakkı Hızır Aktif Üye

Evet ona da katılacaktım fakat o tarihte uygun olmadığım için maalesef katımalamıştım. BU aralar elime hangi fırsat geçerse onu değerlendirmeye çalışıyorum. Yaza doğru da motor almak istiyorum. Ama herşeyin hayırlısı artık..

17. Eren KOÇAK

Eren KOÇAK Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Sevgili form arkadaşlarım açılan bu konu ile ilgili tüm görüşleri okudum...!
    Ben avcılarda oturuyorum ve insanı bir adım bile ileriye götüren her konuya açığım.
    İlgilenip benimde sizinle beraber güvenli sürüş eğitimleri almama yardımcı ve öncü olursanız çok minnettar kalırım.

Şimdiden çok teşekkür edrim...!
    Saygılarımla...!

18. Hakkı Hızır

Hakkı Hızır Aktif Üye

http://honda.com.tr/motosiklet/learning_center.htm

Elimizden geldiğince yardım etmek isteriz tabiki de. Bu site benim gideceğim güvenli sürüş eğitiminin tanıtıcısıdır. Honda düzenliyor. Gerekli bilgileri siteden alabilirsiniz. Tabi mutlaka başka eğitim veren yerler de vardır. Fakat bu da çok faydalı olacak ona inanıyorum.

19. Hakkı Hızır

Hakkı Hızır Aktif Üye

Pardon aynı mesaj.

20. sedatguven

sedatguven Üye

Motosiklet:
    Honda
    Eğitimin iyisi kötüsü olmaz, her eğitim farklı bir şey öğretir bizlere ancak ben Honda Eğitimlerine verilen paranın boşa gittiğine inanıyorum. Forumda yazı ile bunu anlatmak çok zor olaki bir gün toplantı, gezi veya organizasyonda merak eden olursa anlatabilirim. Honda eğitiminden sonra bizim eğitimlere gelenlerin yaptıkları karşısında şaşkınlık yaşadığımız zamanlar oldu bu sebeple ben Honda eğitimine katılan kişilerin boşuna masraf ettiklerine inanıyorum. Ama hiç bilmeyenler için kapalı alanda motosiklete hakim olabilmek adına yararlı diye düşünüyorum.

Şenol SEL bunu beğendi.