Honda nc700s nedir ne değildir

Konu, 'Naked Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Can Ercelebi tarafından paylaşıldı.

1. Can Ercelebi

Can Ercelebi Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Herkese merhaba,

Bende ilk motorunu arayanlardanım MT09 ve Honda nc700s arasında kaldım. İşin üstadları MT09' u ilk motor olarak önermediler. Sizlerinde tecrübe ve önerilerini almak isterim. Şimdiden teşekkürler
    Can

2. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhaba can oncelikle etraflica kendinizi tanitsaniz ne siniz ne degilsiniz bilsek deneyimleriniz nelerdir ona gore yardimci olsa insanlar daha guzel olur sanirim.

3. Can Ercelebi

Can Ercelebi Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    doğru diyosun. Yazılım işiyle uğraşıyorum , izmirliyim. Karşıyaka'dan işe yani urladaki teknokente gitmek ve şehir içi kullanımı daha keyifli getirme niyetindeyim. Yeni ehliyet aldım bu arada eğitimi 125 lik duke ile yaptık

4. Bilgin Turan

Motosiklet:
    Suzuki
    Kardesim ilk motorum diyorsan hic bulasma bence. Al 2. El bi inuzuma falan kendini test et once sonra buyugune yonel. 2. El aldigin icin zararda etmezsin satista. Sakaya gelmez bu isler hele alayim alisirim moduna hic girme aci tecrube edersin. Ustelik sehir ici diyorsun inuzuma fazla bile soyledim ben ama senin dedikletine gore daha mantikli geliyor.

5. Can Ercelebi

Can Ercelebi Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Eyw abi genel aldığım söylemlerde senin dediğin gibi . Fakat benim yol 65 km oyüzden 700 lük bir motor düşünüyorum . Bu motorda sıkıntı yaşarmıyım sence ?
    P.s özel ders alıyorum yani yeni aldığım motorda 1000 km ders alıcam ve hoca motoru ' sen olana kadar vermicem diyor ' yani motor bende kalmıcak hoca garajında tutuyor olacak

6. Bilgin Turan

Motosiklet:
    Suzuki
    Fakat benim yol 65 km o yuzden 700 luk dsunuyorum. Motora iyice alisinca bu cumle sana cok sacma gelecektir. 125 lik motor bile yeter sana bu yol icin. Eger iyi bir hocadan ozel ders aliyorsan o sana en iyi yolu senin durumuna gore gosterecektir zaten.

7. Can Ercelebi

Can Ercelebi Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkürler Bilgin . Aldığımda paylaşıcam hayırlısı artık

8. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    İzmir şartları için nc700s yeter. Hoş motor. Ancak denge ve frenleme açısından bmw gibi bir motorun yanında başarısız kaldığını okudum.

Diğer yandan Bilginin tersine :) ilk motorunun düşük cc olması gerektiğine inanmıyorum.

Hıcanız kim bu arada İzmir de.

Yamana hakkında çok bilgim yok, şuanki motorumun denge ve frenlemesini tercih etmeseydim bende onda naked alacaktım

9. Can Ercelebi

Can Ercelebi Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hocam Sedat Karayılanoğlu blacksnake. Aslında bende düşük Cc motor alma niyetinde değilim daha uzun kullanabilmek adına. Herkes hocam dahil orta sınıf bir motor ile başlamamı öneriyor. Yinede Bilginin dediği gibi kolay adapte olmak çok önemli " Keyifle sür Zevkini sür " hesabı. Sizde ne motor var bu arada ?

Son düzenleme: 7 Aralık 2013
  10. Yavuz ÇIBUK

Yavuz ÇIBUK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Can Kardesim
    Youtube'den Altin Elbiseli Adam programindan NC700 ile ilgili prog seyret. +/- yonleri var orda.

11. Mehmet Akif

Mehmet Akif Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha, BMW
    Üstelik Barkın BAYOĞLU direk 700s i anlatmış :D

12. Bilgin Turan

Motosiklet:
    Suzuki
    Iki motor arasinda kesin karar verilmis sanirim. O zaman altin elbiseli adamin mt 9 yorumunuda izle derim. Mt 9 nc 700 un 2 gomlek uzerinde bir motor. Bana her turlu uyar ben yaparim dersenki diyorsun kesinlikle mt 9. Digerine bakma bile

13. Can Ercelebi

Can Ercelebi Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Yok abi işte MT09 bana fazla gelebilir altın elbiseli adamda izledim ikisinide 700s i daha kolay yönetebilirim gibi geliyor. Birde 2014 modelinde be fark var ona bakıcam yada direk ikinci el almayı düşünüyorum

Bilgin Turan bunu beğendi.
  14. Can Ercelebi

Can Ercelebi Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkürler Mehmet kardeşim izledim

15. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Urla yolu bildiğim kadarıyla otoban. O yolda hergün kullanılacaksa 125 CC lik motorun ortalama 70-80 km temposu ciddi problem yaratacaktır; 110-130 ile akan trafikten 40 km hatta daha fazla yavaş kalacağız çünkü.
    Diğer yandan güçlü motorlarla da başlamak gerçekten çok sakıncalı. Motoru kontrol ederim dense bile motor üzerinde reflekslerin oturması ve yerleşmesi gerekiyor. Bu iş ne arabaya ne de hızından dolayı bisiklete benzemiyor. Yanlış yapacağınız hareketlerin geri dönüşü bir araba gibi olmayacaktır.

Motor önerecek tecrübeye sahip değilim. 1200-600-650 ve 250cc (125likleri dışarda tutarsak) motorlara bindim. 1200lüğü sıralama dışı bırakıyorum çünkü benim 250liğin 0-60 km hızlandığı gibi o 120den sonra hızlanabiliyor. 600-650 cc olanlar 250ye göre bile çok ciddi hızlanıyorlar ve tepkileri jilet gibi keskin. virajda gaz açma gibi yanlış yapacağınız her hareketin affı 600cc civarında olmayacaktır. Oysaki 250cc gücü ve torku gereği bu tür yanlışlarda çok daha affedici ve ne yapacağını önceden bildirici bir karakter sergileyecektir.

Tercihlere gelirsek, NC700s Jazz'ın 1400 cc motorunun 2ye kesilmiş halidir. Yani 5.500-6.000 devirde nefesi biten, bir otomobil motorudur. Az yakar, hacmine göre de az gider. 2 silindirli olduğundan konforludur. Vergi konusunda 700cc olduğundan bir üst sınıfta. Buna karşın MT-09 kullananlardan gördüğüm kadarıyla yol canavarı, motorun dibi. Her incelemede söylendiği gibi acemilerin uzak durması gereken bir motor.

16. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    B
    Ben F650gs le başladım. Ama 2 ay hoca ile beraber kullanıp motora alıştım. Daha yeni yeni motora tam olarak alıştığımı söyleyebilirim

17. Can Ercelebi

Can Ercelebi Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Teşekkürler arkadaşlar, oyüzden 200 duke gibi bir motor alıpta başlamakta var. Bende 1000 km yol yaptıktan sonra motoru hocamdan teslim alıcam. Dolayısıyla MT09 benim gibi acemiler için güvenli değil. Honda nispeten daha güvenli biraz tecrübe kazandıktan sonra .
    Bu arada 2014 honda700s modelinde bir farklılık var mı ?

18. Yavuz ÇIBUK

Yavuz ÇIBUK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Subatta fuar var. Yamaha mt07 getirecekmis. Nc 700 e rakip olarak. Su snda yurtdisinda var. Ve cok guzel. 700luk cift silindir 75 bg civari ve 160 kg yaklasik olarak.

19. Can Ercelebi

Can Ercelebi Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Ozaman kesin beklerim Yavuz , muhtemelen fiyatı 20 bin civarında olur. Bilgi için teşekkürler. Bu arada fuar zamanı motor almak mantıklımıdır ? Fiyatlar ne alemde oluyor ?

20. Yavuz ÇIBUK

Yavuz ÇIBUK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Valla kardes baska bi forumda okudum. 16000 diyorlar ama imkansiz. Zannedersem dedigin gibi 18-20 bandinda olur. Fuar zamani motor almadim ama hangi modelde ne degisiklikler var ve yeni modeller acisindan yararli olur.