honda pcx mi, agility city 200i mi ?

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Mars.Lanoglu tarafından paylaşıldı.

1. Mars.Lanoglu

Mars.Lanoglu Yeni Üye

Herkese selamlar,

Istanbul icinde yasadigim siddetli trafik sorunu sebebiyle (kopru gecisleri, otopark, v.s..) bir scooter almaya karar verdim. Ayni zamanda markete veya alisverise giderken de kisa mesafelerde kullanmak istiyorum. Honda PCX ile Kymco Agility City 200i arasinda kararsizim. plaka haric fiyatlari hemen hemen ayni; Honda 5,800 Kymco 5.500 TL(plaka dahil). Herikisi de 11 HP civarinda.
    Honda su sogutma, arka fren kampana. Kymco hava sogutma, on-arka disk. Aslinda dusuncem Honda'dan yana idi fakat Kymco'nun iki ozelliginden oturu kararsiz kaldim. Bunlar;

1. Kymco 16" jant, Honda 14", 16 jant surus guvenligi (viraj, fren) acisindan 14 janta gore cok avantajli midir ?

2. Honda'nin ondeki ayak koyma platformu duz degil, ortadan gecen bir gobek var. O yuzden on tarafa bir askilik bile koymamislar. Kymco'da ise bu alan duz ve gidonun altinda bir askilik var. bu yuzden honda ile carsi-pazardan poset/malzeme tasirken bu durum sorun olabilir. arkaya canta koymak da istemiyorum, zira goruntusu hos degil, ayrica yan ruzgarlardan daha cok etkileniyorsun.

sonuc olarak, sizce bu iki motordan hangisini tercih etmeliyim? yorumlarinizi rica ederim.

cok tesekkurler.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sayın Mars LANOĞLU
    Kimlikte adınız soyadınız bu şekilde mi yazılı
    Bir bu forumda kimlikte yazılı olan ad soyadı kullnıyoruz.
    Ve yine bu forumda katılan üyelerin kendileri hakkın bilgi vermelerini istiyoruz ki daha iyi isabetli yardımlarda bulunabilelim diye.
    Lütfen kendinizi tanıtınız.Ne kadar süredir motosiklet sürücülüğünüz/kullanıcılığınız var daha önce neler kullandınız ehliyetiniz var mı full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı korumak için kask alacamısınız aramıza nereden katılıyorsunuz yaşınız vs gibi

Bakınız ne demişiz bizim buralar için.

[​IMG] Çok Önemli!!! [​IMG]

>>>>>MF Kuralları<<<<<

>>>>>Kullanıcı Adı (Nick)<<<<<

>>>>>Profil Bilgileriniz<<<<<

>>>>>Sizi Tanıyalım<<<<<

Anlayışınız için teşekkürler, Motosikletforum Yönetimi...

3. Mars.Lanoglu

Mars.Lanoglu Yeni Üye

Şenol Bey,
    Vermis oldugum soyadimdir. 40 yasindayim, yuksek mimarim, Bostanci'da oturuyorum. (Ben de nukleere son derece karsiyim) A2 ehliyetimi 1994'te aldim, o zamanlar Virago 535'im vardi. Uyarilariniz icin ayrica tesekkur ederim, yeni baslayan genc arkadaslar icin bunlar cok onemli ikazlar. Gerekli olan guvenlik ekipmanlarini fazlasiyla temin edecegim, hic supheniz olmasin. Amacim buradaki guncel bilgiler sayesinde kararlarimi daha dogru vermeye calismak. Hepinizi sevgi ve saygiyla selamliyorum.

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldiniz,keyifli forumlar..

MF den her türlü yardımı isteyebilirsiniz ;)