Honda Spacy Benzin Sorunsalı

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında baris.balci tarafından paylaşıldı.

1. baris.balci

baris.balci Üye

merhabalar arkadaşlar yaklaşık 11 gün önce Honda Spacy Lacivert Aldık depoyu fulledik 26.71 Tl tuttu ya da 26.17 hatırlamıyorum :D ilk 4 gün sorun yoktu benzin ibresi hiç oynamadı fullü gösteriyordu fakat gelelimki 5.gün çok az da olsa azaldı iyi dedik azaldı çünkü ibre bozuk sanıyorduk neyse 6.gün ibre ortaya geldi ilk çalıştırdığımda sonra 5 dakika sonra ibre biraz arttı 5.gün kü haline benzedi.7 gün ise çalıştırdım yine ilk başta çok az var gibi gösterdi gazı verince artıp kesince azalıyordu sonra sabit kaldı ve bugün arkadaşlar E yazısına yaklaştı sizce bu durum normal mi ? 11 günde 107 Km gittik biz motoru az yakıyor diye aldık 1 haftada bir depo bitti.ilk 2 ay çok yakar dediler ama bu kadar fark eder mi yahu ?

2. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    motosikletinizin sıfır olduğunu varsayarak; rodajda olan motosikletlerin normalden daha fazla yakıt tükettiğini söyleyebilirim. ilk 1000 km de normal bir şey bu. eğer çok aklınıza takıldıysa servisine de götürüp bir baktırabilirsiniz. motosikletinizin depo kapasitesi 6,5 litre, benzin tamamen bittiğinde yaptığınız km önemli biraz da. km için 15 kuruş gibi bir rakam çıkarsa eğer bence normal bir durumdur.

rodaj için şuralara da bir göz atın isterseniz:
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=8590&highlight=rodaj
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=2196&highlight=rodaj

baris.balci bunu beğendi.
  3. baris.balci

baris.balci Üye

arkadaşım teşekkürler bir sorum olacak peki ben bu gaz gidonunu bir kaç defa sonuna kadar çevirsem motora zarar verir miyim? yani 60 yapsam biraz? zararı olur mu?

4. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    doğrudan şunu yapsanız bir şey olur ya da olmaz demek beni biraz aşıyor bu konuda. ancak genelde tavsiye edilen yüksek devirlere fazla çıkmamaktır. siz en iyisi kitapçığın ya da servisin söylediklerine uyun. bir sıkıntı çıkmasın sonra...

5. baris.balci

baris.balci Üye

40i geçmeyin dediler öyle yapayım arada bir geçsem olur mu ki ? Bir de bu benzin göstergesi ilk başta az gösterip sonra artıyor sebebi nedir bozuk mu ki?

6. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Gösterge hemen göstermiyor, zamanla yükselir. Normal.

7. baris.balci

baris.balci Üye

arkadaşlar motoru biraz zorluyordum artık zorlamayayım bu güne kadar zorladım desem zarar vermiş miyimdir ?

8. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    "Zorlamak" dan ne anladığına bağlı :D

9. baris.balci

baris.balci Üye

yani kalkışta gazı sonuna kadar çevirmeye yakın ve viraja yakın mesafelerde hızlı gidip virajda fren yapmak gibi yüksek hız demiyeyimde en fazla 50 görmek gibi yani 50 yi görmek için bir anda gazı sonuna kadar çevirmek gibi

10. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Eskiden magnum reklamı vardı, "kızgın kumlardan serin sulara atlamak gibi.." vb. ifadeler kullanıyolardı. Hep ne demek istediklerini merak etmiştim. Şu anda da benzer hisler içindeyim sanki :)

Neyse konumuza geri dönersek, bana biraz pimpirikleniyomuşun gibi geldi. O kadar da hassas bişey değil bu cihaz, bütün rodaj boyunca motoru tam gaz bağırtsan yine çalışır bu motor. Yani sorun yok aynen devam..

baris.balci bunu beğendi.
  11. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    rodajda olsun veya olmasın, gazı bir anda köklemek doğru değildir. devir aldıkça arttırın. temiz ve sorunsuz rodj için üretici tavsiyelerine uyun.

12. baris.balci

baris.balci Üye

karar verdim 40 ı geçmeyeceğim

13. baris.balci

baris.balci Üye

ayrıca kaç gün oldu benzin ibresi hala aynı E'ye yakın bitmiyor ya bu ibre bozuk mu ?