Honda SW-T 600 Hakkında

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Can ULUSOY tarafından paylaşıldı.

1. Can ULUSOY

Can ULUSOY Üye

Öncelikle bütün MF ailesine merhabalar;

Konuya gelince bu haftaiçi hondanın fuarda yeni tanıttığı Honda SW-T600 Modeli olan maxiscooter alacagım.. benim için öncelik olan uzun yollar yani yeri geldğinide siz saygıdeğer MF ailesi ile birlikte uzun yollu geziler yapabılecegım bır motorsıkletmı ?
    öğrenmek istediğim sadece bu..
    cevap veren arkadaslarıma şimdiden tesekkur ederım..

2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Motosiklet tecruben ne Can...?

3. Can ULUSOY

Can ULUSOY Üye

gilera runner st200 3 yıl, daha sonra burgman AN400 2,5 sene kadar, daha sonra abim askerdeyken F650GS sini kullandım 1 yıl kadar..
    suanda dedıgım gıbı sw-t600 dusunuyorum

4. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Silverwing çok güzel bir motor,kullanımından çok keyif alıcaksın...Ben 4 sene çok keyif alarak kullandım..Asfalttan çıkabilmek için tarz değiştirdim...Uzun yolda daha da keyif alıcaksın,uzun yolu çok seven bir motor,ne yoruluyor nede yoruyor...;)İlk başta yavaş dönüşlerde ağırlığına dikkat edip alışman gerekecek...Onun dışında tam bir keyif motoru...:);)

5. Can ULUSOY

Can ULUSOY Üye

anladım metin abi :)).. dediğin gibi benide tereddüte düşüren ağırlı oldu. opsiyonel ABS paketi dahil 250kg motorun ağırlığı.. umarım alışması kolay olur

6. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    İlk 1000 km artçı alma,ve yavaş dönüşleri dikkatli,acele etmeden yap...Yavaş yavaş ağırlığına alışıcaksın,sonra da o ağırlığı hissetmekten keyif alıcaksın...;)Çok dengeli ve yere basan bir motordur...Ha birde gaz koluna dikkat et,göründüğü gibi bir motor değildir...;):)

7. Can ULUSOY

Can ULUSOY Üye

kısmet olursa sizin gibi deneyimli abilerim ve arkadaşlarımdan alacağım bilgilerle daha kısa sürede alışacağıma inanıyorum.. Deneyip yaşayıp görücez Metin abi :)

8. ozgur.erdogan

ozgur.erdogan Üye

fuarda bende yakında görme fırsatı buldum,

fuar sonrası ise almak için yetlili bayiye gittiğimde ellerinde olmadığı sipariş geçmem gerektiği söylendi,
    18.000 tl lik fiyatı ile bu katagoride sıfırlar içinde çok uygun bir fiyata sahip,

lakin önemli bir handikap oluşabilir.
    japonya'nın yaşamış olduğu deprem ve sonrası yaşananlardan dolayı ürünlerin türkiye'ye gelmesi geçikebilir.ayrıca bayi yeni gelecek partinin fiyatlarının 18.000 tl olma garantisi vermiyor,
    yani karşınıza 20-22.000 gibi bir yeni rakam çıkabilir.

bilgi vermek istedim

9. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Mototal-Hasanpaşa'da 2 adet vardı...Honda'nın değişik ülkelerde fabrikaları var,mesela Varadero İtalya'da,CBF İspanya'daki Honda fabrikalarında üretiliyor,bildiğim kadarıyla sadece yarış motorlarını Japonya'da üretiyor...Fiyat değişikliği konusunda birşey duymadım,öyle birşey olacağını da zannetmiyorum...Siz hangi bayii ile konuştunuz..?

10. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Evet bencede güzel motor metin abi müzik setin bile vardı be :) bende tafsiye ederim güzel makine ama dikkat et hem ağır hemde güçlü bir motor

11. Can ULUSOY

Can ULUSOY Üye

17.500 TL gibi bir rakam üzerinde okeyleştim hondanın bir bayisi ile ( tabi tanıdık olmasıda avantajım oldu :) ) ama geliş tarihi için net olmamakla beraber mayıs - haziran dediler banada tabi bu netlik kazanmadı daha .. fiyatın yükselişi ile ilgili birşey duymadım şuan için .... bu arada bilgi için teşekkur ederim

12. ozgur.erdogan

ozgur.erdogan Üye

ben yaklaşık 2,5 hafta evvel neredeyse tüm bayilerle görüştüm istanbul içi,
    hiçbirinin ellerinde yoktu,sipariş aldıklarını lakin teslim tarihinde bazı gecikmeler olabileceği söylendi.
    ayrıca kapora dışında tamamı nakit bile ödenmiş olsa yeni gelecek partide garanti fiyat sabitliği tanımıyorlar.
    tabi bu yeni partinin fiyatı daha yüksek gelecek anlamı doğurmuyor,ama zamlı gelir ise şaşırmamak lazım