honda today 2010

Konu, 'Honda' kısmında Ali Atalay tarafından paylaşıldı.

1. Ali Atalay

Ali Atalay Üye

Motosiklet:
    Honda
    honda todayin 2010 modeli yok galiba üretimi durmuş diyorlar bilgisi olan varmı acaba

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  3. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    bu durumda var gözüküyor ama paneuropan ı görünüşe göre kaldırmışlar muhtemelen yeni çıkmış olan vfr 1200 pan ve vfr yi tamamlayan bir sınıf yaratacak anlaşılan .

4. boraakbay

boraakbay Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Honda Today50'nin üretimi durdurulduğu haberi doğru değildir. www.honda.com.tr'den de görebileceğiniz üzere hala satıştadır. Sadece 2009 ve 2010 modelleri arasında bir görünüm değişikliği olmamıştır.

5. husamettin.hekimoglu

husamettin.hekimoglu Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar selamlar. Geçen hafta Honda Today almak için istanbuldaki tüm honda yetkili bayilerini aradım. Sarı renk bulsaydım almıştım. Malesef Honda Türkiye merkez depoda sadece 22 adet pembe ve 1 adet Kırmızı kalmış.

Her ikiside istemediğim renkler. Fiyat olarak da nakit herşey dahil 2.900 lira dediler. 1 yer kredi kartına 3.000 / 6 yapabileceğini 1 tanede yarım kask hedi ye edeceğini söyledi. Ama alacağım renk ya kırmızı ya pembe kırmızı çok mat geldiği için Pembe daha cazip geldi aslında ama 32 yaşındaki bir erkek vatandaş için iyice komik olur diye almaya cesaret edemedim.

Birkaç aradığım bayi de ilginçtir artık Honda Today gelmeyecek artık Tr ye ye Euro3 Emisyon değerleri Avrupa standartlarına uymadığı Karbürütörlü olduğu için ithalatı durduruldu gibi cümleler kurdu.

Benide bir panik aldı Yaw efsane olacak sanırım bu motor pembe membe alayım ben bir tane bundan diyordummmkkiiiii

yoğun araştırmalarım sonucu Honda Today Almayı erteledim.

Sebebine gelince; aşağıda link veriyorum yeni modeli çıkmış Japonya da...

http://www.honda.co.jp/TODAY/

Aslında bu model 2008 de üretilmiş bir model fakat, dediğim gibi Euro3 Avrupa birliği standartları yüzünden sanırım Türkiye'ye artık bu modeli getirecekler.

Neden mi?

1 - Motorda artık karbüratör yok PGM-FI denilen enjeksiyonlu bir teknoloji var. Şu anda yeni satılmaya başlayan honda spacy 110 luk ile aynı teknolojideler.

2- Fren sistemi farklı. ön freni de arka frenide sıksanız belli oranlarda her ikiside tutuyor ;)

3- Gösterge paneline yakıt durumu nu gösteren ibreler ve birkaç ekstra eklenmiş.

4- Motor gücü 8,250 Rpm de 3,8 den, 4,1 e çıkartılmış. Tork da da 3,6 değil 3,7

5- 1 Litre ile 65 km değil artık 73 Km gidebiliyormuş fabrika verisi tabi 30 km sabit hızla neticede daha iyi...

6- Kasası 3 cm daha uzun, teker aralıkları ve diğer boyutlar aynı. 1 cm yüksekliği kısa ama sele yüksekliği aynı ;)

7- Anahtar sistemine kilit getirilmiş

8- Bunlara ilavetende çok daha güzel renkleri var TR ye ye hangileri gelir bilmem ama makyajı ve birkaç yerde kullanılan nikelajlar ile çok çok daha şirin durmuş bence.

Tek kötü tarafı da öne disk fren koymamaları olmuş diye düşünüyorum.

TR ye ye geldiği gün ilk ben alırım herhalde...

Beklemeye devam... Ama son elde kalan modelleri çok uygun bir kampanya yaparlarsa ki hiç sanmam o zaman değerlendirebilirim...

6. husamettin.hekimoglu

husamettin.hekimoglu Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha