Honda Today, Lütfen yardım edin!!!

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında boraakbay tarafından paylaşıldı.

1. boraakbay

boraakbay Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Honda Today50, 2009 model motorum bir yildir 30-40km/sa hiz araliginda (sanirim 4-5bin devir/dak denk geliyor) gaz yemiyor. Gaz yemiyor derken de, surekli gaz verince motor hizlanmiyor ve boguluyor. Pompa gaz verip, 40km/sa'yi gecince tekrar normal cekisine kavusuyor. Motor ayvalikta, honda yetkili servisine goturme sansim yok. Ankara'dan parca goturecegim artik cunku canima tak etti. Acaba bu problem atesleme problemi midir, yoksa yakit regulatoruyle mi ilgilidir? Bu tepegoz sensoru de denilen yakit regulatoru ne ise yarar? Hangi parcalari goturmeliyim? (Karburator tinerle temizlendi, problemi bu cozmedi). Lütfen yardım edin, çıldırmak üzereyim... :(

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Bizim köyde bir adet vardır.Bilmem sizin köyde de var mı adet.:mad:
    Tanımadığın bilmediğin bir semte yada cemiyete girerken selam verilir kendimizi tanıtır.Sanırım sizde böyle adet yok.:mad:
    ben şimdi sizin köye gelsem ben de selam vermeden kendimi tanıtmadan paldır küldür mevzuuya dalsam kızmazmısınız.

Bakınız ne demişiz bizim buralar için.

[​IMG] Çok Önemli!!! [​IMG]

>>>>>MF Kuralları<<<<<

>>>>>Kullanıcı Adı (Nick)<<<<<

>>>>>Profil Bilgileriniz<<<<<

>>>>>Sizi Tanıyalım<<<<<

Anlayışınız için teşekkürler, Motosikletforum Yönetimi...

3. boraakbay

boraakbay Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda

Kusura bakma hocam, kafam çok dağınık. Honda'yla maillaştım, motoru buraya getirt dediler, ama ta Ayvalıktan da Ankaraya getirilmez ki... Hele o arızalı haliyle...

4. serkangünay

serkangünay Üye

Motosiklet:
    Honda
    bnm cbf 150 de aynı sorun wardı motor boştayken bile i3-5 bin dewir arası çalışıyordu motorcu krank milinin değişmesi lazım dedi değiştirince motor normale döndü krank milinde sorun olabilir

5. boraakbay

boraakbay Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    hocam motorun çalışma devri normal, sadece gaz verip motoru 5bin devir civarına çıkartınca gaz yemiyor. kaldı ki krank millik kilometresi de yokki daha küheylanımın, topu topu 1700km'de...

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ayvalığa yakın yerlerde yetkili servis vardı diye biliyorum ama yanılıyormuyum

7. boraakbay

boraakbay Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    var, sağolsunlar yazın götürmüştüm, benden daha az anlıyorlar motordan. Karbüratörü gösterip, yakıt pompası diyen birileri vardı orada... Gülüyorum şuanda ama bakmayın ona, ağlanacak bir haldi :D

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kul yapısı değil mi bu.Normaldir km ye göre olmaz ki bu.
    Belkide sizin bir hatanız ile bu sorun olmuş olabilir.

9. boraakbay

boraakbay Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    ama krank problemi yaşasam, arabaya göre düşünerek söylüyorum, motorun titreme yapması gerekmezmiydi?? Birde bu arkadaşın gaz yemediği devre gelince (yanlış anlama olmasın, bu arkadaş dediğim Küheylan =D ) motor çiğ benzin kokusuda atıyor. Yağ seviyesi falan da normal kendisinin ama, kız değilmi işte, naz yapıyor =D

10. serkangünay

serkangünay Üye

Motosiklet:
    Honda
    bnm motorum 800 kmde kaza yapıp motoru indi 2000 km krank bilyesini değiştirmek zorunda kaldım

11. boraakbay

boraakbay Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    vallaha hocam cok şükür motorum da ben de kazasızız. Ama şimdi iyice işgillenmedim de değil, krank probleminde de çiğ benzin atıyor muydu?? Birde bende rölanti devri normal seviyesinde, sadece motorun hızı 30-40km/sa aralığına ulaşınca, yani ortalama 5000dev\dk, gaz yememe problemi yapıyor. Pompa gaz veripte 40km\sa hızı aşıncaysa normala dönüyor, taki o hızın altına inene kadar. sonra aynı şeyi tekrarlıyorum ve bu böyle gidiyor... (acaba motoru satıp at mı alsam?? :p )

12. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    bahsettiğiniz gaz yememe problemi bende de ilk çalıştığında hızlanmada belli bir km aralığında oluyor fakat ısınınca problem yok bujiyi,ateşleme bobinini değiştirip deneyin ve bağlantıların sıkı ve problemsiz olmasına dikkat edin.büyük bir problem olduğunu düşünmüyorum fakat her parcanın dikkatli incelenmesi lazım sağlam parcalarıda problemliymiş gibi değiştirmenin anlamı yok.

13. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Edremit yetkili servisine götürebilirsin, şikayet edeni duymadım.

14. boraakbay

boraakbay Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hocam tam bahsettigin problemin aynisi iste, motor cok isininca(30km civari yol) cozuluyor.. Siz nasil cozdunuz bu problemi??

15. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bilader ben sana anlattığın mevzu için bir liste çıkarayım mı ?
    Karbüratör de gaz fişeğin bozuk olabilir
    Motosiklet rodajını sağlıklı tamamlaması için hava ayarını kısmış olabilirler.
    Sübapların çok sıkı olabilir.Buna paralel olarak yanmayan benzin bujiye gider ve buji nin kurum bağlamasına sebep olur.Ateşlemeden düşer.
    Otomatik jigle varsa takılı kalmış olabilir.
    Varyatör kayışında problem olabilir.
    Krank mili sıkıştırıyor olabilir.
    Yani anlatmak istediğim koy kamyona götür herhangi bir servise halletsinler.

16. boraakbay

boraakbay Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    hocam haklisin ama servis ilgilenmiyor motorumla adam gibi. Bu sebepten iki kere istanbulla iletisime gectim, hic yardimci olmadilar. Yani servis halledemiyor.. Karburator sorunu yok ve problem motoru lifte kaldirirken sol tarafinin uzerine dusmesinden sonra basladi..

17. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aynı problem benım motorumda da oldu ( kısa süreli ) otomatik jıkle ve aynı zamanda manuel jıkle var manuel jıkle takılı kalmış..devir 5000 geldiğinnde motor kasıyor ve hız almıyordu..ve alicanın dediği gibi saydığı maddelerın hepsi olma ıhtımalı var servisten çekiniyorsan güvenılır bır motorsıklet ustasını tercih etmekten başka bir caren yok..

18. husamettin.hekimoglu

husamettin.hekimoglu Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Selam;
    Aynı sorunu yamaha motorumda yaşamıştım. Belli bir devire ve hıza kadar sıkıntı olmuyordu. 80 Km süratten sonra boğulma oluyordu.
    Çözümü buji yi değiştirerek buldum. Aynı gün çok iyi bir motor ustasına götürdüm. bindi. 80 e kadar motor fişek gibi 80 den sonra anında bir pusma oluyor. Cebinde buji ve takımlarınıda getirmişti. olduğu yerde buji yi en kalitelisi ile değiştirince, derhal sorun çözüldü. Buji ye baktığınızda fiziksel olarak çok birşey yok gibi ama, bazen buji hatasından oluyor demişti.

Bence dene...

Saygılar...