Honda varaderomu suzuki v-strommu??

Konu, 'Enduro Kullanıcıları' kısmında onur ekmekcı tarafından paylaşıldı.

1. onur ekmekcı

onur ekmekcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Evet saygıdeyer gönüldaşlarım konu başlığındanda anlaşılacağı üzere; bir SS ci olarak endroya gecmeye veya şartlarım el verırse ayriyetten bir endro almaya karar verdim bunun sebebi nişan evlilik eş durumu hangisi uygunsa işte:D Halk tabiriyle bende ayağımı b..ka buladım :D

Eee eş durumu olunca geziler seyahatlerde beraber sürecek illaki aileye karıscaz :D Bu sebepten ötürü şehirler arası seyahatlerde olsun uzun yol olsun şehir içi olsun hem hatunun hem benım rahatımı bozmadan bu zevkı yasayabıleceımız bır makına gerekıyor bence bize...

Bu sebepten oturup biraz araştırma birazda istişare yaptım kendimce ss den kopamadım naket yada sportturıng dusundum honda vfr 800, honda 600f ve yamaha f6 fazer abs arasında kaldım..

Daha sonra bende sağlık personeli olmamdan ötürü 112 de acil yardım amaçlı yapılan honda varaderolarla karsılastım bayağı bir hoşuma gitti cüssesine rağmen kullanışı çok rahat ve pratik ancak uzun yol deneyimim olmadı...

Daha sonrasındada benim şuan bursada görev yapmakta olan imam arkadaşımın aldığı V-Stromu gördüm asfalt lastıklerıyle küheylan gibi duruyordu arka ve yan çantalarını taktınmı sırt dayaması falan hatunda bende bunla rahat yolculuk ederız dıye dusundum acıkcası tıpıde cok hosuma gıttı..

Benim bu saydığım motosikletler arasında beni tatmin edecek kadar tecrübem olmadı buyüzden sizlere danışmak istedim..Biliyorum motosiklet işi keyif işi her keyifinde bir bedeli olacaktır illaki ama bana hangisi yakıt performans rahatlık (artçınınki öncelikli olmakla beraber) ergonomi görsellik açısından daha uygun olacaktır sizce arkadaşlar sizinde fikirlerinizi bekliyorum saygı ve sevgilerimle...

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    v-strom kaç cc düşünüyorsun??650-1000???
    varadero ile aşık atması için 1000 cc olması gerekir;)
    olsam ne varadero ne de 1000lik v strom alırım.
    honda bu hantal makinayı africa twin yerine neden çıkarttı anlamadım?
    bu satış grafiği ile sanırım yakında piyasadan kalkar.
    Honda Varadero 1000 6,5l/100km 5,8l/100km yakıt tüketimi ile adeta bir kamyon:)
    bu hantal yapısı ile kesinlikle bir enduro değil!!!
    v-strom benim de yıllarca kararsız kaldığım bir motor.
    Suzuki V-Strom 650 4,8l/100km 3,9l/100km ile yakıtta cimri
    ama o da kesinlikle bir enduro değil:)
    bu motorların niye enduro olamayacağını farklı konular da yazmıştım.
    1000cc yerine 650 cc v-strom tercihim.
    (yakıt tüketimleri motorrad dergisi)

neden enduro??madem artçı ile yol yapacaksınız Touring bir motor araştırın.;)

Erdal Özgüner bunu beğendi.