Honda Xl 185

Konu, 'Cross - Off-Road Kullanıcıları Bölümü' kısmında Irfan çilingir tarafından paylaşıldı.

1. Irfan çilingir

Irfan çilingir Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım, mtoorla tanışmam babamın 1985 model elden vitesli Puch monza motosikletiyle oldu.Birçok kez düştüm toprakta yağmurda asfaltta... ve sonunda 15 yıldan beri hiç düşmedim, demek ki yata kalka öğrenmişiz deneyim kazanmışız :) Neyse farklı motorlarım oldu şimdiki ise 1991 model bir honda xl185, cross almam merakım yok diyordum taki bu motoru tamircide görene kadar. Diğer prc malları gibi şaşalı değil, şimdiki markalı croslardan tabiki iyi değil ama tüm prc'lerden iyi olduğuna eminim. Motoru aldığımda valant kaması sıyırmış, eksantrik zinciri deve boynu yapmış, eksantrik mili kırık, piyanolar deağılmış, elektrik tesisatı dağılmış tüm contalar ve keçeler patlak rezil bir şeydi. Eskiyi yeni yapmaya bayılırım, tüm arızayla ilgili söylediklerimi orijinalleriyle değiştirdim fırın boya atılıp brigestoneleri de takınca ilk gören sıfır mı aldın hayırlı olsun dediklerinde iyi işçilik çıkardığımı anlıyorum.
    herkese iyi forumlar. IMG_4182.JPG IMG_4182.JPG IMG_4182.JPG IMG_4209.JPG IMG_4454.JPG IMG_4527.JPG IMG_4527.JPG IMG_4528.JPG IMG_4505.JPG IMG_4458.JPG IMG_4457.JPG IMG_4503.JPG