Hondamototal(kızıltoprak) hakkında

Konu, 'Motosiklet Koruyucu Ekipmanları' kısmında İsmail tarafından paylaşıldı.

1. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bugün mont almak için Kızıltoprak'a gittim. Yanımda da oraları hiç bilmeyen bir arkadaşoda götürdüm. Neyse hondamototal'e girdik. Arkadaş kask ve topcase taşıyıcısı aldı. Bende motor için kilit sordum. Arkadaşım alışverişi sonrası hediyeniz yok mu yani derken bir anahtarlık aldı.

Bende bu sırada şaka yaparak (hayatta böyle huylarım yoktur) okadar alışveriş yaptım geçende bize böyle şey olmadı dedim.

Kasıyer arkadaş 170 Liralık şey için hediye falan olmaz dedi, bende iki hafta önce 1500-2000 TL lik alışveriş yaptım dedim gülerek. O da "o zaman isteseydiniz" dedi (haberi yok daha eşimede en az 2000-2500TL lik alışveriş yapacağım).

Neyse gerçekten bayan arkadaşımız hoş olmayan bir cevap verdi ve asabımı bozdu. Sanki 170 TL'yi sokaktan topluyoruz.

Tüm çalışanlarına lafım yok ama yolunuz düşerse bilin.

Bir daha yolum düştüğünde (ki bir ay sonra gideceğim) mağaza müdürüne bunları anlatacağım. Müşteribu şekilde cevabı duymak zorunda değil (belki duygusal yaklaşıyorum).

Sizlede paylaşmak istedim.

Saygılar.

Hüseyin U bunu beğendi.
  2. Mustafa_Karik

Mustafa_Karik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Duygusal falan değil yaklaşımınız. Sadece böyle bir durumda değil, günlük yaşamınızda ve her alanda saygı, hoşgörü ve pozitif yaklaşım beklentisi en doğal hakkınız insan olarak.

İsmail bunu beğendi.
  3. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ayıp etmişler :suspus:

İsmail bunu beğendi.
  4. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Bu tip forumlar tam da bunun için var. En doğrusunu yapmışsınız yazmakla. Müşteri ilişkilerine dikkat edecekler. Sene 2013.

İsmail bunu beğendi.
  5. Kadir Tatlısuluoğlu

Kadir Tatlısuluoğlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    Satıcı arkadaşı da düşünün biraz...Kim bilir günde kaç tane sorunlu insanla uğraşıyor.Anlaşılan o arkadaş tahammül sınırını doldurmuş ve duyulmak istenmeyen cümleler kurmuş.Bence müdüre durumu anlatma.Ayrıca şu bedavacı zihniyetten de kurtulun.Her alışveriş sonrası birşeyler koparmaya çalışan müşterilerden ben de hoşlanmam.Bence satıcı arkadaş az bile söylemiş... :)

6. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Şahsen ben motorumu MOTOTAL dan aldım 2. el satışından çok ilgilendiler arada hala uğrarım çayımı kahvemi içerim muhabbet ederim... Kötü bir zamana gelmiş olmanız muhtemel...

7. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW

Neden birde küfür mü edecekti?

Saygılar.

8. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Ondan şüphem yok. Bir önceki gittiğimde aynı şekilde çayımı kahvemi içip uzun uzun sohbet ettik. O yüzden sadece bayan arkadaşın konu hakkında uyarılmasını isteyeceğim. Yoksa amacım asla daha kötü birşey olması değil :)

Mehmet CINBIL bunu beğendi.
  9. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Bu arada MOTOTAL'de Caberg kasklarda büyük indirim var. Bilginiz olsun. Carbon olan dahi 500 TL kadar. Ancak üretim tarihlerine bakmadım. Düşünüyorsanız bilginize. Gayet uygundu fiyatları diğer mağazalara göre bu kaskta.

Kızsamda bir kişi yüzünden herkes yargılanamaz :)

10. Kadir Tatlısuluoğlu

Motosiklet:
    Honda
    O kadar da değil ancak zamanında ticaretle uğraştığım için müşterinin bazen ne kadar sinir bozucu olabildiğini biliyorum.Ayrıca malı satabilmek için müşterinin tüm edepsizliğine katlanmak zorunda olduğunu bildiğim için satıcının gözüyle bakabiliyorum.Müşteriye malı bedava versen üstüne para ister...Lütfen satıcı arkadaşları da düşünelim ve sürekli extradan birşeyler istemeyi bırakalım.Satıcı sizin için birşeyler yapma imkanına sahipse yapar zaten.

11. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Kadir Bey,

Yanlış anladınız sanırım. İlk mesajımı dikkatle okursanız. Oradan aldığım malzemelerde pazarlık dahi yapmadım... Öyle huylarım yoktur. Uzun yıllardır ilk defa böyle birşeyim oldu ve çekine çekine kibarca söyledim. Ancak aynı kibarlığa kibarca yanıt verilebilirdi. Satıcı zeki olmalıdır değil mi?

Mesela şu cevap verilse hiç sorun olmazdı "kusura bakmayın, ancak hediyelerimizi dahi faturaya yansıtıyoruz. Keşke önceden isteseydiniz seve seve yardımcı olurdum." Bitti. teşekkür eder, bir çay içer giderdim...

İletişim herşeydir. Bende hizmet sektöründeyim. Ve inanın nelerle karşılaşıyoruz. Ancak yeri geldiğinde, gerktiği gibi davranıyoruz. Müşteri tabiki her zaman haklı değildir. Ancak her müşteride aynı değildir.

Benim görüşümde şudur. Ben hayatımda hata yaparsam hata benim der ve cezaya razı olurum. Bana birisi hata yapıyorsa o da razı olmalıdır. Benim hoşlanmadığım birşeyden (pahalı bir hobimiz var) başkasıda hoşlanmayabilir. Dolayısıyla müdürün veya sahibinin bunu bilmesi ve briefing'leri ile personeli uyarması yerinde olur. Neyse uzatmaya gerek yok sanıyorum.

İyi akşamlar.

Hüseyin U bunu beğendi.
  12. Kadir Tatlısuluoğlu

Motosiklet:
    Honda
    Saygılar sevgiler....

13. Ahmet Yürekli

Ahmet Yürekli Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    bir ay önce antalyada bi motosiklet mağazasında bende 1500 tl civarında alışveriş yaptım, artık bi hediyeniz olur herhalde dedim arkadaşta gayet güzel bir şekilde hediye yerine size fiyatlarda indirim yapsam daha karlı çıkarsınız dedi ben de kabul ettim. artık ne kadar bi güzellik yapmıştır bilemem ama en azından, verilmesi gereken cevap bu ve benzeri olmalıdır bence.

İsmail bunu beğendi.
  14. Mehmet Ulas Topraktepe

Mehmet Ulas Topraktepe Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Motosikleti Mutluhan'dan aldım ama eksesuarların hepsini Kızıltoprak Mototaldan aldım. İnsanlar gayet güleryüzlü ve ilgiliydiler. Belki problemli bir gün geçirirken denk gelmişindir, malum bazen insanların günü kötü geçebiliyor. Genç bir bayan var kasada onunla alakalı bi sıkıntı gibi geldi. :)

15. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Aynen gözlüklü genç bir bayan :)