hurda belgesi ??

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Tansel atakan tarafından paylaşıldı.

1. Tansel atakan

Tansel atakan Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhaba

bende asya 150 t maxi scooter var ve yaklaşık 6 ay önce yeni motor aldığım için satmak istiyorum fakat derdim 2007 den beri ne trafik sigortsı yaptırdım nede muayne bu yüzden elden satsam bile ruhsat satışını yapmam için baya bir para ödemem gerekecek(4 senelik sigorta ve muayne+faiz),ne yapabilirim bir arkadaşım hurda belgesi al dedi...2 senedir açık otoparkta olduğu için koltuk takımı pert soyudu kırılmış akü bitik ve paslanma var, almam mümkünmüdür,
    diceksiniz o halde nasıl satacaksın,alıcısı var:))

teşekkürler

2. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    hurda belgesi alman için önce motorun ödenmemiş tüm vergilerini ödemen lazım faiziyle (altı ayda bir ödenenleri)............sigorta ve muayeneleri ödemene gerek yok......ayrı yetten motoru hurdaya çıkarırken tam bilmiyorum ama 20-50 gibi bir para daha vermen gerekebilir (ama bundan emin değilim)....sen sonuça vergileri ödiyeceksin ..motoru bu şekilde satabilirsin alan arkadaşta sigortası ve muayenesini yaptırır o kuşulla satmaya anlaş derim zaten alanın kendi için sigorta yaptırması lazım zaten .tek masrafı muayene olur oda 60 tl artı her az için % 5 gecikme zammı ..muayene bir yıl gecikmiş olsun %5 ten 1 ay %60 zam yapar oda 36 lira yani toplamda 96 lira muayene.

3. Tansel atakan

Tansel atakan Yeni Üye

Motosiklet:
    Suzuki

cevabınız için teşekkür ederimm...peki hurda belgesi almak istesem nerden alınıyor?? birde motorun birikmiş vergi borcunu nerden öğrenebilirim??

4. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    vergi borcunu internetten MTV yaz google yani motorlu tasıt vergisi ordan -mtv sorgulama- plaka tescil tarihi falan isticek ordan vergi borcunu üsteki linklere basıncada trafik cezası ve benzeri şeyleri ögrenebilirsin yada herhangi bir vergi dairesinden.....hurdaya trafikten ayrılıyo...yoldaki herhangi bir trafik memuruna sor söyler..