hyo gt250r ve ninja 250 hangisi?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında thereddevil tarafından paylaşıldı.

1. thereddevil

thereddevil Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    arkadaşlar bu iki motosikleti kullanan var mı ninja yeni geldi galiba kullanan olmayabilir. sizce hangisi.600 cc ye param yetmedi:D siz ne dersiniz,yedek parça, servis ,kalite, hız, ses(özellikle)...race kullanıcılar yardım:confused:

2. serkan_okur

serkan_okur Yeni Üye

tabiki herkes, paran yettikten sonra japondan vazgecme, her halukarda daha ıyı dıyceklerdır. (ki kalite acısından bu gerçek tartışılmaz). ayrıca servis de daha ıyı olacaktır. parça bulabiliritesi açısından benim bir fikrim yok. ama hyosungun görünüşü kat kat ıydıır:p

3. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    valla ben olsam kawasaki zzr600 cc alırım 96 model falan hyosung alana kadar

4. thereddevil

thereddevil Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    98-2000 model 600 cc lik motor alacaktım elinde kalır dediler :D vazgeçtim hyosung daha ucuz ninjadan ama ucuz etin yahnisi de kara olur:D

5. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Kesinlikle yanlış kıyaslama yapıyorsun haberin olsun hyo ile kawayı karşılaştırma kawasaki nin 250 cclik modeli daha önceden yurt dışında satışta olan fakat türkiyede olmayan bir model fiyatı hyo250gtr dan fazla ama kaliteside bundan emin ol... top speed te 203 km ye ulaştığını fuarda tanıtımında gösterilen bir videoda izlemiştim

hyo 250gtr artık kanuniyle de anlaştılar ortak olarak çıkartılacak ve forumda hy250 ile ilgili daha önce bir başlık vardı incele istersen görüntüsü güzel ama ben sesini beğenmiyorum yol tutuşunu kavramasını sevemedim birde 600 lük bir makina nın kasası kadar kasası var bunun sadece göze hitap etmesi için düşünülmüş ticari bir mantık olduğunu düşünüyorum ama illede alacaksan git iki motosikleti satan bayii de düşüncelerini anlat karar vermek istediğini ve test sürüşü yapmak istediğini söle bence.

Ben kawadan yanayım

Sanem, fanuc, thereddevil ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Tolga

Tolga Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    sevgili kardesim hyo ile kawa kıyaslanamaz bıle.hyo kullananların cektiği sıkıntıları eziyetleri biliyoruz.üretim kalıtesi,yol tutusu berbat bır makıne. japondan asla vazgecme.kaldıkı kawanın fıyatı 11.000ytl cıvarı.yesilinden öte sıyahı daha guzel. ama sunuda bilki turkıyeye bir partı geldi ve hemen tukendı.dunyada ınanılmaz talep gordu.ve 2009 bası hatta ortalarına kadar turkıyede kawa bulman zor.benım bildiğim ankarada kawasakı satıcısı ulusan motorun elınde bır tane yesil 250cc var.oraya uzaksın ama otobusle oldukca saglam olarak bulundugun yere gonderıyorlar bılgın olsun

thereddevil bunu beğendi.
  7. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    kim diyor yaa 99 2000 model elinde kalır diye bizim burda abide 93 model var motor saat gibi çalışıyor temizini bul japon al derim

8. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
  9. Federal779

Federal779 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Konyada ki Kawasaki bayisi 250 makinayı 9.400 liraya nakit veriyor...Bende bi tane alayım ddiye düşündüm sonra vazgeçtim..11---12 civarlarına çok temiz bir 600 F alırım diye fikir değiştirdim...

Erol bunu beğendi.
  10. Hakan ERSOZ

Hakan ERSOZ Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    bende hyosung GT650r var görüntüsüne aşık oldum aldım ama sen benim gibi hata yapma öncelikle çok agır motor başlangıç için alıcaksan yatırma riskin fazla gt250r ı bilmesemde benimkinin sesi gayet hoştu 3. vitesten sonra f1 aracı gibi ses cıkarmaya baslıyo:) debriyajı zayıf dijital gösterge oldugu için arasıra 1 vitesteyken bosta gösteriyo falan fıstık uzun yolda bir harika 260 kmyi gördüm düzce yolunda gt250 tahmini yarısını yapsa bu sana yetmez bence parçalarıda iyi kalite degil ben kıştan sonra satıcam yardımcı olayım dedım

11. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    kawasakiyle kıyas bile edilemez artı o marka 90.ların sonundada gelip kullanıcısını perişan edip gitmişti bir türlü dikiş tutturamadılar hiç düşünme fiyat farkı kaliteninde farkıdır sıfır ninja 250 uzun yıllar sorunsuz hizmet eder ;)

12. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Bende diğer arkadaşlar gibi tabiki kawasaki diyorum. nedenmi?

-Enjeksiyonlu ve su soğutmalı ve hyo ya göre daha güçlü bir motor.
    -Arkasında kawasaki güvencesi var. parçaları pahalı olabilir ama hiç bulamamaktan iyidir.
    -Kawasakinin motor üretim geçmişi tecrübelerinde ve ürettiği modellerde hemen fark edilir.
    -Pek sevmediğim bir konudur ancak bir yere gittiğin zaman motorunun markasına bir hyosung demek var birde kawasaki...
    -Hiç motosikletten anlamasan dahi bir hyonun birde kawasakinin şasi kaynaklarına bak zaten kalitesi oradada görünür.

Kawasakinin iki eksiği var ne yazıkki birincisi fiyatı biraz yüksek ama kaliteside ona göre bir diğeri ise benzin göstergesi yok sadece uyarı ışığı var....

Ses olayına gelince. arkadaşım dört silindir altı bir racinden dört dörtlük bir ses beklememek lazım. bu sebeple seste iki motor arasında çok fazla bir fark olmaz..

13. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Kesinlikle Kawasaki ;)

14. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    bende alacak olsam %99 kawasakide karar kılardım.

15. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    evet kalite olarak kawasaki ama arkadaşlar, bu hyosung kanuniyle anlaştı bunun parça sorunu kalmayacak ve japonlara göre ciddi anlamda ucuz olacak tahminimce, olayı birde bu tarafından bakmak lazım, tamam motorlar çok güzel biniyoruz geziyorum ama bi bakıma veya parçaya geldiği zamanda haddinden fazla para ödüyoruz..
    haa parası çok olanlara belki sıkıntı değildir ama bu ülkenin çoğu dar gelirli insanlar doğal olarak maddiyatında düşünülmesi lazım.. ha dersenizki kardeşim kawasaki hiç parça bozmaz o zaman kawasaki derim... kalite olarak ta kawasaki derim...

hangisi alırsan hayırlı olsun arkadaşım kazasız belasız bin..

16. ferhat_sevinc

ferhat_sevinc Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    kawasaki diyorum ... kalite her zaman için önemli ..

17. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Bencede kawasaki kendini kanıtlamış bir motor.

18. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    selam

eğer motorunu almadı isen kesinlikle hyosung alma derim. 2. bi unsur eğer 600 cc lik bi motora bindi isen ve sadece para da sıkıntı varsa 250 lik kawasaki de seni tam doyurmayacaktır.. ha benim beklentilerime yeter diyorsan kawasaki al derim.. hyosungun 650 liğine bile yanaşma bence.. şöyle izah edeyim..biri 1.6 doğan diğeri bmw 3.16...

19. Okay Okyay

Okay Okyay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Birincisi Bu seçtiğin motorlar maddi anlamda düşük fiyatlı makineler sanırım seninde maliyet ile ilgili sıkıntıların olacakki.
    Bu sebeple bence Hysong al derim Nedenine elince
    Kawasaki Durduğu yerde para yer nerden biliyorsun diyecek olursan şöle söyleyeyim.
    ZZR 600 - ZZR 1100 - ZX 12 R Kullandığım makinelerden bazıları
    Bilgine... :):)

20. CaPtAiN R1

CaPtAiN R1 Misafir

Bende 250R war ve kesinlikle tawsıye etmem parcaları dandık oluyo ve yedek parca bulman zor Bunun yanında sorunlu makıne ne zaman nerde sorun cıkaracak onceden kestıremıosun bu motoru tanımanla veya tanımamanla alakalı degıl Ninjayı bılmem ama 250R ocak sonduruyo benımkı 2006 model kı buhalde amortesor kırdı karburator bogaz hortumu kestı Elektrık dewrelerı sorunlu kı bendekı 7000km deydı sımdı 12000 oldu 2 gun oncede kaza yaptım ve sayesınde motora kustum (benım sucum degıl arkadan wurdu) Parcaları pahalı ıns sıgorta karsılıycak %95 hata karsı tarafta oyzden cok moralımı bozdu 5 senelık motorcuyum ılkdefa bole bı durumla karsılastım Bole bı motorla karsılastım ... Ayaklıgı uzun motoru ayaklıga koydugunda duz duruyo ruzgar esse duscek gbı oluyo kı 2 kere dustu 1 aynası 90 tl ki set olarak 2 parca satıolar zar zor 1 tane aldım Ben Nınja derım Selametle