Hyosung GT250R Yardım !!!

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında birkan baysal tarafından paylaşıldı.

1. birkan baysal

birkan baysal Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar Bu Motoru Ayın 10nuna Kadar Alıcam İnşallah Hakkında Bilginiz Varmı?? Şimdiden Teşekkürler....

2. KayaMotor

KayaMotor Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    650 lık vardı bende 250 lık alma bence gıtmez... 650 lık bak derım

3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    250 lik gitmez derken anlayamadım.??:confused::confused:
    Bu motosiklet sürülmüyor mu?:confused:
    Gazı açınca hareket etmiyor mu?:confused:

dayanc bunu beğendi.
  4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Birkan arkadaşım, motosiklet ile ilgili mazini biraz anlatırmısın?
    Ne kadardır motosiklet kullanıyorsun?
    Hangi tip motosikletler kullandın?

Bahsettiğin motosiklet hakkında çok iyi bilgim yok ama en azından senin için uygun mu diye görüş bildirebiliriz.

5. Tamer

Tamer Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Alırken mutlaka bir servisine götürüp özellikle krank yada pistonlarla ilgili bir sorun var mı kontrol ettir derim. Zorlandığında su koyan parçalarındandır.

Motor gitmez değil, 170 e kadar gider ama kısa süreliğine bile olmuş olsa tavsiye etmem, normal gideri 130 bilemedin 140. Nedeni aşağıda;

Bu motoru dikkatli kullanabileceksen al derim. Çok çabuk devirlenebilen ve kırmızı bölgeye dayanan bir motor. Heyecanına kapılıp ta yüksek devirlerde zorlarsan dayandıramazsın motoru, yazık olur. Tavsiyem çevirebildiği devrin %75 ini geçme, o da 8000 rpm civarlarına denk gelir zaten.

Özeti;
    uygun fiyatı ile racing motor sahibi olmanı sağlar ama yukarıda da dediğim gibi özenli ve kırmadan kullanılmak istenen bir motordur. Buna dikkat edilmesi lazım.

Samet UZUN bunu beğendi.
  6. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aynı motoru ben araştırıyorum kısmetse en kısa zamanda bende alıcam.tamer hocamın dediklerine aynen katılıyorum..

birkan baysal bunu beğendi.
  7. KayaMotor

KayaMotor Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    gıtmezden kastım performans acısından 250 lık de belkı 5.vıteste 130 goruceksın 650 cc olan 3 vıtesde cok rahat asıyor o km yı demek ıstedıgım o.

650 lık aldım kullandım ve sattım uzcek bı motor degıl ve yarı yolda da bırakmaz bastın mı gıder.

alacagın zaman motor konusunda yardımcı olabılırm sana bıtık bır motor almanı ıstemem Tamer ustanın dedıgı gıbı krank ve pistonlar sorun olursa sıkıntı yasarsın.

8. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    şimdi 650 cc bir motoru öneride bulunuyorsunuz.. peki sürücümüzün deneyimi nedir diye bir sorun bakalım..yeni başlayan tecrübesiz birisine 650 cc motor önermek pekte akıl karı değil..

9. birkan baysal

birkan baysal Üye

Motosiklet:
    Yamaha

ilk önce 50cc scooterla başladım 2 sene kullandım bunu sonra ybr 125 aldım 2 senedirde onu kullanıyorum şimdi biraz büyüme vakti geldi die düşünüyorum :) aşırı hızda gözüm yok zaten beni güvenli bi şekilde taşısın yeterli :))

10. birkan baysal

birkan baysal Üye

Motosiklet:
    Yamaha

Önerin için çok teşekkür ederim zaten ilk işim bi servise götürmek olucak motoru almadan...

11. birkan baysal

birkan baysal Üye

Motosiklet:
    Yamaha

Teşekkür ederim. Önerileriniz için şimdilik 250 cc bana kafii geliceğinden eminim :)

Bi arkadaşla anlaştık gibi bişey çarşamba günü görüşücez. anlaşamazsak sizinle irtibata geçmek isterim...

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sayın Kaya Motor
    Her sürücü sizler gibi USTA olamaz.Bu yüzden fikir verirken biraz temlinli olmakta yarar var.125 cc den 650 cc ye geçmek pekde akıllı seçim olmaz.Hele ki sıfır eğitimle.
    Sizin gibi USTA sürücüler çok iyi bilirler ki 100 km sabit hızda gidersen saniyede 27,7 metre gidilir ve Güvenli DURMA mesafesi gittiğinizin HIZın 4 katıdır.Bunları sizin gibi USTA sürücüler bilebilir ama bu eyleme yeni başlamış arkadaşlar bilemezler.
    Bu yüzden biraz daha temkinli olmakta yarar var.

13. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sevgili arkadaşım, 600 cc bir motosiklet alamazsın diye bir kanun yok tabi. Açıkcası ben ybr kullandıktan sonra FZ6 Fazer aldım. Ne yaptım doğrumuydu yaptığım? Şuan kullandığım motosiklet 1. vites ile 100km hıza ulaşabiilyor:confused::confused:

1. fikir: Yanlış yaptım. Çünkü çok hızlı gidebiliyorsun ve hızlandığı kadar çabuk durmuyor, bunu iyi bilirsin (Şenol abinin anlattığı gibi)
    2. fikir: Yanlış yaptım. Birilerine trafikte gününü göstermek istiyorsan, kimse seni geçmesin istiyorsan, başında baya büyük bela var demektir.
    3. fikir: Yanlış yaptım. Virajlara bu hızda hiç girmiyordum. Büyük dikkat! Doğru hızı bulamıyorsan, başın belada demektir.

Başka bir taraftan bakarsak;
    1. fikri çürütebilir miyiz? Kullandığın şeyin ne olduğunu bilerek gazı açabiliyorsan, 1800 cc olsa ne yazar?
    2. fikri çürütebilir miyiz? Mobilet sana kafa tuttuğunda üzerinde bir pantolon gömlek olan bu çocuğa birşey olmasın diye sanki onun farkında bile değilmiş gibi davranabiliyorsan, ne ala...
    3. fikri çürütebilir miyiz? Eğitim almayı düşünüyorsan en iyisini yaparsın. Viraj delisi olma dikkat et.

Bunları ben niye yazıyorum, siz bilmiyor musunuz? Biliyorsunuz..
    Bunları çoğaltıp çürütebilir miyiz? Yaparız..
    Önemli olan tehlikeleri biliyor ve nasıl davranacağını bir profesyonelden öğrendiysen, o zaman 600 cc yi kullanırken, ybr 125 sürüyormuş gibi kendini rahat hissedebilirsin....

Sonunda herşey garanti altında mı? Değil tabi. Ama siz önlemlerinizi alın...

14. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol abi sürekli bunları yazıyorda, abi senin bu işten karın ne oluyor?
    Ne olacak kimsenin başına birşey gelsin istemiyor işte...

Onur Filiz, birkan baysal ve Şenol SEL bunu beğendi.
  15. birkan baysal

birkan baysal Üye

Motosiklet:
    Yamaha

şenol abinin önerilerini herzaman dikkate almışımdır zaten... Güvenli sürüş eğitimi almak istiyorm zaten daha önce racer motor hakkında pek tecrüben yok daha önce kullandım ama bunlar tecrübe kazanmama olanak olmadı. onun için motoru alır almaz eğitim almak olacak. bir racer motorla viraja girmek vr birde ybr 125le ikisiinin arasında dağlar kadar fark var die düşünüyorum :))

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Aslında sistemi uyguladıktan sonra at sahibine göre kişner.Daha önce Bursa'ya misafir olarak gelen 750 lik ve 1000 lik raceleri ben ybr 125 ile virajlarda sollamak zorunda kalmıştım.
    Buradan bir sonuç çıkarabilirsin sanırım.

17. birkan baysal

birkan baysal Üye

Motosiklet:
    Yamaha

Şenol Hocam Sizinle Ben Bir Olamam Tabiki Aramızda yaş varkı bir kere siz benden hem hayat hemde motorda daha tecrübelisiniz :)

18. KayaMotor

KayaMotor Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    ıkı motor arasında kı farkı solemek ıstemıstım ben . tabı kı acemı bırı 650 lık bır motora hemen bınmesı pek de uygun olmaz guclu bır motora sahıp sunkı. ve shın malıda degıl japon malıdır. pısman olmaz 250 de olsa guzel motor

19. Mete Gökmen

Mete Gökmen Üye

125 cc den 600 cc e geçmenin aslında hiçbir mantıklı açıklaması yok diye bir düz mantık yapılabilirmi %80 evet. Ama kullanan kişinin motora binme sebebi motor tecrübesi kendi kişiliği ve çevreside çok önemli. Burda zaten anlatan aradaki farkları anlatmış. Bu kadar güce sahip çıkabileceğine inanabiliyorsan tabikide al. Keyifli olur. Ama çıkamayacağına dair aklında en ufak soru işareti varsa hiç deneme derim. Unutma kontrolsüz güç ölüm demektir.

20. birkan baysal

birkan baysal Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Daa önce 600lük 1000lik motor kullandım çokta rahat kulandım. ama 600lük motor için henüz erken şmdilik 250 kafii zaten 1 sene sonra falan satıcam askere gidicem askerden gelince honda 600F Düşünüyorum arkadaşlar :))