Hyosung GT250R

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında ismet371 tarafından paylaşıldı.

1. ismet371

ismet371 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadaşlar çok şekil duruyor bu motor marka motor hakkında neler söyleyebilirsiniz ?

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumu biraz karıştırırsanız bu motorla ilgili pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

3. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    eğer bahsettiğin motor hyosung 250r ise hiç alma performans olarak çok kötü kullandım ayrıca bütün gösteriş meraklıları bu motoru aldığından motorun adı çıktı diyebilirim. birde kullananlar kendini cbr 600rr a biniyor zannediyor yolda artistlikler felan. o sırada bağıra bağıra yanlarından bir r6 yada 600rr geçtiğinde kenara çekip biraz ağlamaları gerekiyor :) yani diyeceğim gösteriş istiyorsan 20 milyarı gözden çıkar al bir 600rr ama kefenini de hazır tut çünkü motor tecrüben yok. açık konuştum.

4. ismet371

ismet371 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    BArış bey teşekkürler evet bayagı bi bilgi buldum forumda. Saol emir bey dikkate alacagım .

5. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Emirin dediklerıne katılmıyorum performans açısından duyduguma gore 250 lıkler arasında en ıyılerı arasında hem tasarım olarakta 250 lık motor olmasına gore gayet guzel gösterişli
    eksı yanlarına gelınce dıer japon mallarına gore bırazdaha kalitesi düşük 2. el alacaksanız işin ustadı olan bırıle almaya gıdn bu motorların kronık arızaları vardı hatırladıgım kadarıyla krank kırma problemı zaten ınternette açılmış konulara bakarsan yeterlı bılgıye ulaşabılrsın
    Altın elbıselı adamın bu motoru ıncelemesı var aşşagıdakı videoyu 23 dk dan sonra ızlemeye basla motor hakkında bıraz bılgın olur

6. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    hondayla hyosung u karşılaştıramazsınız ekrem bey. hondaya yıllarca binerken hyosung 1 yıl sonra sorun çıkarmaya başlıyor hele birde agresif kullanıyorsanız eyvah. titreşim olarakta honda çok rahat kasa olarakta abartılmamış bir hasası var hyosung un stop lambası ve arka kuyruğu gerçekten çok kötü ön deposunuda hiç beğenmiyorum kalite olarakta zaten güvenmiyorum hondamı hyosung mu deseler düşünmem honda derim. gösteriş için dediğim gibi yamaha r125 var aynı fiyata ama fazla yakıyor ve güçsüz 250 daha az yakıyor ve daha güçlü genede dediğim gibi hyosung u beğenmememin sebebi apaçi diye tabir ettiğimiz çoğu kullanıcının hyosung u seçmesi deposuyla arka kuyruğa bir çözüm bulsalar bende hyosung alabilirim bile. hatta 2013 modeline bi bakalım bir ihtimal düşünebilirim. bilgisi olan varmı 2012 hyosung un titreşimi ve kalitesi nasıl ? ha unutmadan hyosung u 10 milyara alıp 6 ya satarken honda yı 10 a alıp en az 8 e satıyorlar 2. el piyasası olarak fiyatı düşmüyor.

7. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Ben zaten 2 sını kıyaslamıyorum honda nın kalıtesı tartışılmaz tabıkı daha ıyı ama sız performans acısından hyosung çok kotu demıssınız
    performans acısından kotu bır motor degıl hız konusunda hondayla yarısır hatta geçer bile belki gosteriş açısından bakıldıgında hyosung herturlu daha guzel
    ama kalıte konusuna gelınce çok kalıtelı güven veren bır motor demıyorum zaten
    para sıkıntım olmasa 2 sı arasında kalsam tabıkı honda alırım bende

8. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Aynen oyle. Ben hyosung u olan birine motorcu diyipte yarismam bile zaten pasa pasa kullanan adamin yanina gider sohbet ederim ama hem hyosung hem basa basa gidiyorsa direk apaci gozuyle bakiyorum. ne bileyim bir turlu isinamadim sahsi gorusumdur tabi bunlar. 2013 modelindede pek bisey degismemis kuyrugu duzeltmisler bu seferde depo ayni kalmis birazdaha oynasalar 2014 te begenebilecegim bir motor yaparlar sanirim ama kanuni ye vermeleri hic olmadi bu markayi. Ben cok cektim zamaninda kalitesiz motorlardan o yuzden artik sabredip daha iyi bir motor almak istiyorum hatta bu fikirden yola cikarak yurt disinda calismaya basladim para biriktirip turkiye istanbul a gelince iyi bir motor kask ve mont alabilmek icin. Sirf bu hayalim icin hayatimin koskoca 1 yilini collerde geciriyorum suanda ama donusum muhtesem olacak :)))

9. emiryil

emiryil Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bu arada bulundugum bolgede 1mbit interneti 1500 kisi kullandigindan dolayi yavas internet dolayisiyla yazinin gidip gitmedigine emin olamayip fazladan bastigim tuslar sonucu spam yapmis bulunuyorum istemeyerek ve ozur dileyerek fazla yorumlarin silinmesini rica ediyorum ben beceremedim.

10. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Ben de hyosung gt250 comet modelini kullanıyorum. 2008 model ve kalite konusunda japonlar gibi değil ama bakımını zamanında yaparsanız sorun yaşatmıyor. Kullanılan aksamlarda gayet iyi, şu ana kadar alttaki eksoz bağlandığı kutu hariç hiç bir kısmında paslanma ve bozulma yok. 2. eli uygun ve kalitesi yüksek olduğu için tercih etttim. 4000 km yi geçtim (şu an 15.000 kmde) 250cc bir motorun racing olamayacağı (görüntüsü hariç) düşüncesiyle naked modeline yöneldim. Bana göre 2 silindirli V motor olması ve fiyatı rakiplerine göre büyük avantaj. Dez avantaj olarakta üzerinde gelen lastikler. Bir çok forumda virajları sıkıntılı olarak bahsediliyor, bende bunu lastikleri değiştirene kadar yaşadım. Frenleride zayıf olarak belirtenler var. Comette önde tek disk var. Buna rağmen sınıfına göre gayet başarılı. Tabi orjinal balataları yerine kaliteli bir balatayla değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Görünüş olarak, herkesin zevki farklı. fakat göünüşte beğenmediğim bir yönü şasesi; ana, depo altı kuşaklar çok düzgün değil. Zayıf gözüküyor.
    Birde yedek parça avantajıda japon markalarına göre yüksek. hyosungsource.com dan sipariş veriyorum ( kanunide fiyatlar daha pahalı)