Hyosung Gv 250 Cruiser

Konu, 'HYOSUNG' kısmında kuuun tarafından paylaşıldı.

1. kuuun

kuuun Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar;

Hyosung GV 250 - 2014 model sifir almayi dusunuyorum ancak hakkinda yorum bulmakta zorlaniyorum. Forumlar genellikle 2007-2008'lerden kalma. Oysaki ogrenebildigim 2012'den onceki modellerdeki bir cok kronik arıza giderilmiş. Yeni'leri ile ilgili kullanıcı tavsiye ve uyarılarını rica edebilir miyim?

Saygilarimla
    Sedat

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    yeni modelleri kanuni aldı yeşil sermaye şirketi üretiyor.Ne kadar güvenli ne kadar orjinaline sadık güvenli üretimi var diğer ürünlerinde belli.

3. kuuun

kuuun Yeni Üye

O endişe işte kemiriyor - uzak tutuyor… Sizde teyit ettiniz azizim…
    O zaman japon kovalamaya devam edecegiz??

4. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Japonlardada hep düşük modeller var suzuki hariç onunda yüksek modelleri deli para. Çok sıkıntı bu cruiser piyasası kafayı yedirtecek 99 model viragoya 9,000TL veriyordum geçen gün patronum zor tuttu daha iyi birşey buluruz diye. Sabredemiyorumda :)

Korayu bunu beğendi.
  5. Mesut Nalbantoğlu

Mesut Nalbantoğlu Üye

Motosiklet:
    Honda
    Selamlar.. özel bir cruiser arzusu mu var bilmiyorum ama illa 250'lik bir motor istiyorsan benim saa tavsiyem GW250 İnazuma olacaktır.. Benim de gelecek sezon için düşündüğüm bir model. Fakat illaki chopper/cruiser tarzı bir makine istiyorsan regal raptor'ın 250 lik bir modeli var. Hiç kullanmama ramen forumlarda hakkında iyi bahsedildiğini biliyorum. Bir araştır derim

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim yeni öğrencimde regal denilen aletten aldı.
    Bir çok forumda bende okudum anlata anlata bitiremeyenlere de sordum.Neye göre kıyaslama yapıyorsunuz daha önce nelere sahiptiniz neyle kıyaslıyorsunuzda yere göğe sığdıramıyorsunuz dedim.
    Aldığım cevaplar çok manidar.Çoğunluğunun ilk motosikleti ve bir kısmınında başka marka çinlileri varmış onlara göre iyimiş.
    Yeni öğrencime ders vermeye 110 km süratle giderken sol tarafta bulunan zincir koruma muhafazası düşüp lastiğimizin altına girdi.O anda öğrencim kullanıyor olsaydı şimdi sizinle bunları paylaşamıyor olabilecektim belki de.
    Servise gittik hemen; olabilir parçaların düşmesi normal miş.Bu işin fıtratında var mış.
    Hangi motosiklette bunun olmayacağına garanti verirmisiniz dediler.
    Hemen garantiyi servisçi salağın suratına yapıştırdım.2006 model bmw K 1200 LT de ve 2011 model ybr 125 Esd de bu hiç olmadı dedim.Apıştı kaldı salak ve şu cevabı verdi onlar hariç.
    Regal raptore hiç girmeyin çinliye girmeyin kardeşim.Ha derseniz hayatınızın bir anlamı yok bir şey olursa hayatıma anlam gelir o zaman devam edin.

Serhat KOÇAK ve Mesut Nalbantoğlu bunu beğendi.
  7. Mesut Nalbantoğlu

Mesut Nalbantoğlu Üye

Motosiklet:
    Honda
    Teşekkür ederim Şenol hocam. Makineyi bizzat test etmişsiniz. Regal için söylenecek pek de fazla bir şey yok artık sanırım. Geçmiş olsun bu arada hocam. İyi ki size ve öğrencinize bir şey olmamış. Bazı şeyler tecrübe edilmeden öğrenilmiyor. Ayrıca üçün beşin hesabına girmeden kaliteden şaşmamak lazım. Neticesinde söz konusu olan hayatlarımız di mi:harika:

Şenol SEL bunu beğendi.
  8. kuuun

kuuun Yeni Üye

Şenol Hocam; Yamaha Dragstar 250 - 2001 model bir makine var - ustamla bakmaya gidecegiz. Bir aksilik olmaz ise almayı dusunuyorum.
    250 cruiser tecrubem yarida kaldı bir çinli yuzunden. Neyse cikarttik elden gitti… O yuzden 600-700 luk makinelerede atlamak istemiyorum. Hyosung'u Kore'li diye dusunmustum ama sizin Kanuni uyarinizdan sonra inceledim, ne hileler ne hülleler cikti altindan…

Dostlarim var Cruiser Yamaha, Kawasaki kullanan 98-2004 model araliginda motorlari. Kesinlikle bakma yaşına Japon al diye ısrarcılar. Onlarin motorlari ile de tur attim bir iki, makinenin gaz alışı gidisi, frenleri, heleki vitesleri cook basarili… 98 model kawasaki VN700 şıkır şıkır herşeyi… Klik Klik geciyor vitesler, debriyaj oyle vesaire…

Şenol SEL bunu beğendi.
  9. Serhat KOÇAK

Serhat KOÇAK Yeni Üye

Bende 3 yıl Regal raptor kullandım belki hevesle körüm gözle 2. elden hor kullanılmış aldığım için çok tamir masrafı kaçırdım belkide motor sıkıntılıydı. Acemiliğimi aldı ama ömrümüde aldı. İlk olarak su soğutmalı olduğu için çok tutulan motorun silindir içindeki su dolaşım kanalları yetersiz, kurşun kalemden ince ve termostat motor ısındıktan sonra radyatörü açıyor buda sıkışık trafikte hararet konusunda pek yardımcı olmuyor bu sebeple termostatı iptal ettik, bir müddet sonra yine hararet vermeye başladı yine gittim radyatör çatlamış 2, 3 yerden yine masraf, belki benim hatamdı suyunu antifrizini düzenli kontrol edemediğimden kaynaklandı. Ne zaman uzun müddetli yatırsam ilk marşta çalışmıyor hadiii konjektör arızalı honda rebel 250 parçası birebir uyuyor ondan sağladık zaten şase görüntü Honda rebel 250 çakması çok uzun yol gezdim ve her çıkışımda içimde endişe inşallah rahat gider gelirim derdim Allah tan uzun yolda beni üzmezdi ama benim içim rahat değildi bu sebeple sağlam bir japon Honda shadow 750 özellikle her zaman almak isteyeceğim bir makinadır.