Hyosung (yeni Ismiyle Kanuni) Gt250 R Mı Yoksa Aprilia Rs 125 Mi ?

Konu, 'KANUNI' kısmında Nihat Akfındık tarafından paylaşıldı.

1. Nihat Akfındık

Nihat Akfındık Yeni Üye

selam arkadaşlar
    öncelikle kendimi tanıtıyim..
    ben 22 yaşında istanbul avrupa yakasında ikamet eden özel bir şirkkette yöneticiyim. aslında muhasebe diye başladım ama aldığım birsürü sorumluluklar yüzünden kendimi böyle buldum :)..
    geliyim asıl meseleye, motora karşı merakım oldukça fazla.. sabrede sabrede bu safhaya kadar geldim ama yetti daha dayanıcak takatim kalmadı :).. başlıkta da belirttiğim gibi iki motor arasında kaldım :rolleyes:.. dikkat ettiyseniz bunlar düşük cc ler ve bu cc lerde başlamam gerektiğinin uygun oldugunu düşündüm.. aslında motorsiklet deneyimim var ama yeteri kadar deneyim kazanmadan büyük cc lere geçmeyi düşünmüyorum.. motordan memnun kalırsam belki de geçmem belli olmaz :). bu motorları gördüm fakat kullanamadım, ikisininde özellikleri hemen hemen aynı.. bu motorları tanıyan veya kullanma fırsatı olmuş olan arkadaşlar varsa tercihimde etkili olabilir diye düşündüm.. sağlammıdır, parçası bulunurmu, servis ağı nasıldır v.s. :confused:
    ilginiz için teşekkür ederim..
    herkese hayatında başarılar
    kazasız belasız sürüşler dilerim.

2. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    125 cc düşünürseniz Yamaha YZFR125 öneririm. Şuanda kampanyada 9.500 TL

Gökhan TUNALI bunu beğendi.
  3. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    selam arkadaşım öncelikle hayırlı olması dileğiyle. iki motor arasında cc olarak çok fark var 125 liği bilmiyorum özelliklerini falan ama ben 125 likten 250 liğe geçtim ve birde huyosung gt 250 ye geçtim 29 beygir ve arada dağlar kadar fark var motorumdan çok memnunum siz r ını sormuşsunz zaten aynı motor sadece görünüşte ufak bi fark var.kısacası başlangıç için 125 derim ama tecrübem var diyosunnuz .eğer 250 alırsanız huyosung tan bahsediyorum sizi çok fazlasıyla tatmin edicektir belkide daha büyüğüne geçmeyi hiç düşünmiyceksiniz ben şahsen çok memnunum umarım biraz yardımcı olmuşumdur sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.selamlar

Gökhan TUNALI bunu beğendi.
  4. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Biri 2 zamanlı daha kısa motor ömrü var ve çok yakıyor ama daha hırçın,ivmelenmesi daha iyi.
    Diğeri 4 zamanlı problemsiz gayet yerinde performanslıdır.
    İlk deneyim için ikisi de ufak düşüşlerde can sıkıcı olabilir,Rs 125 fazla hırçın gelir, grenajsız Hyusung Gt 250 daha mantıklı bir seçim olur.

5. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    hyosung konusunda biçok arkadaşımız sıkıntı yaşadı forumu detaylı incelersiniz hangi konularda olduğunu öğrenebilirsiniz. aprilia 125 ten bahsetmiyorum bile çok güçlü bir motor olduğu sölenemez gt 250 nin yanında .ancak 125 klasmanında güçlü bir motor çift silindirli 250 lik bir motorla kıyaslanamaz. racing düşünüyosanız kawasaki 250r nin sizi rahat ettiriceğine eminim

6. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    japondan şaşma.yamaha YZFR125 çok başarılı.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

8. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    şenol abi artık copy paste olayına girmişsin :)

9. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    burdaki yanlışınızı düzeltmek istiyorum, Aprilia RS 125 cc olmasına ragmen 28hp güç üretir, son hızı 180-200 civarlarındadır. GT 250 çift silindir 29hp dir, son hızını bilmiyorum ama kalkışta, ara hızlanmalarda RS 125 her türlü üstün gelir.

ama tabiki hangisini almak mantıklı sorusuna cevabım hyosung olur. aprilia 2 zamanlı motoru olmasından dolayı uzun ömürlü değildir, her yakıtta yağ ile de uğraşmanız gerekir, sesi çok ince ve gariptir, grenajlı olmasından dolayı kaza yada düşürme durumunda çok masraf açar parçaları pahalıdır bulması zordur. ama görüntü performans 10 numara orası ayrı :D

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Ooooo Selçuk bey.Siz bilirmiyidiniz buranın yollarını.Kaç ay mı desem kaç yıl mı desem oldu bu yakaya gelmeyeli.İyi boşladınız bizi artıkın.