Hyosung?

Konu, 'Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti' kısmında Engin tarafından paylaşıldı.

1. Engin

Engin Yeni Üye

Motosiklet:
    Aprilia
    Oncelikle herkese merhabalar,

Ben 3 yıldır Kıbrıs'ta yasamaktayım ve nerdeyse 12 ay motor sürmek imkanına sahip oldugumuz icin burada da bir motor sahibi olmak istiyorum. Ancak malum sebeplerden oturu (vergi, gumruk vb.. ) Burada motor sahibi olmak oldukca tuzlu.

Kıbrıslı arkadaslara bir sorum olacak, Acaba adada Hyosung marka motor satan birileri var mı varsa nasıl baglantıya gecebiliriz?

Bir ikinci sorum da, Adada 2. el piyasası nasıl yuruyor, nerede 2. el motor bulmak mumkun?

Sorularıma yanıt bulabilirsem cok sevinecegim

Herkese kazasız, arızasız, keyifli sürüsler!

2. Ferhat Taskın

Ferhat Taskın Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha

Öncelikle merhabalar ben S&T KANUNİ ve HyosunG KULLANICISI OLARAK..!!
    Kesinlikle bu markalara girme çünki inanılmaz sıkıntılar yaşarsın ha yok param çok dersen bilemem. benden sadece sana tavsiyem bu

Turgay bunu beğendi.
  3. Engin

Engin Yeni Üye

Motosiklet:
    Aprilia
    Cevabın icin sagol, ama biraz acar mısın, ne acıdan sıkıntı yasarım?

4. Ferhat Taskın

Motosiklet:
    Yamaha
    ben sana sıfır aldığım motorun s&t KANUNİ firmasına yazdığım dilekçeyi okursan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın
    öncelikle merhabalar ben ankaradan 07.05.2008 tarihinde s&t kanuni gt250r
    bir motor aldım,motoru aldığımın ilk haftası FAR DÜĞMESİ bozuldu, İkinci Hafta motorun yanlarında bulunan STİKIRLAR kavlamaya başladı,üçüncü haftasında nersesinden geldiği tespit edilemeyen ve inanılmaz rahatsız edici ses gelmeye başladı ve benzin göstergesi tam manasıyla çalışmamaya başladı ve son olarakta KONYA SEYAHATİMDE KONYAYA 35 KM KALA YOLDA KALDIM..!!!
    yrtkili servis beni çekici ile aldı ve ne yazık ki BİR AYINI HENÜZ DOLDURMAMIŞ ARACIMIN MOTORU OLDUĞU GİBİ SÖKÜLDÜ..!!!!!
    sökülme neticesinde MOTORUN KENDİNİ KİLİTLEDİĞİ KRANK KOLUNUN DEĞİŞECEĞİ VE BAZI PARÇALARINDA DEĞİŞEBİLECEĞİ SÖYLENDİĞİNDE ŞOK OLDUM...!!! VE MALESEF PARÇA GEREKTİĞİNDEN MOTORUMU KONYADA BIRAKARAK ANKARAYA DÖNMEK ZORUNDA KALDIM....
    NETİCEDE BİR AYLIK SADECE BİR AYLIK MOTORUMUN AÇMADIĞI ARIZA KALMADI.
    ben neden sıfır motor tercih ettim ve neden tercih ediliyor ?çünki en azından belli bir süre sıkıntı yaşamadan motorumu rahatça güven içinde kullanmak istediğimden.
    Ben ne gezmek nede tozmak için motora biniyorum ben ekmeğimi motosiklet üzerinden kazanıyorum,
    tabiki motorun parçaları değişir çalışır duruma getirilir,PEKİ PAZARTESİ İŞİME BEN HANGİ MOTORLA GİDECEĞİM? PATRONUMA NE DİYECEĞİM ? ben hem motorumdan ve sanırım BİR AYLIK YENİ MOTOR YÜZÜNDEN İŞİMDEN OLACAĞIM!!!!!!!
    Biz şirkette 130 motorsikletli arkadaşla çalışıyoruz ben bir takım arkadaşların ALMA PİŞMAN OLURSUN SÖZLERİNİN haklılık paylarını ortadan kadırmak ve sizin gibi büyük firmanın ürünün arkasında duracağından emin olduğum için üzülerek AYIPLI MAL olarak nitelendirilen bu ürününüzün iadesini,neticesinde aynı marka model renk motorla değiştirilmesini talep etmekteyim. ilgi ve alakanız için şimdiden teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim

ve bundan sonra motorumu konyadan fabrikaya aldılar ve 20 gün sonra motorum fabrika tarafından bütün motor aksamı yenilenerek bana teslim edildi.
    ben konyaya motoru almaya gittim ve ankaraya dönüşte fabrikada yapılmasına karşılık gene krank kolu dişlisi kırıldı.
    şimdide malın arkasında durmuyorlar bu arada motoru almaya gittiğimde motorun çizilmedik yeri kalmamıştı...!!!!
    ve şimdi motor 25 gündür fabrikada ve halen yapılmayı bekliyor........

şimdi ister al istersen alma karar senin

grave´isimli üyeden Alıntı
    Arkadaşlar bende sizler gibi motosikleti bir uzuvum gibi hayatımın parçası gören, iki teker tutkunu bir insanım. Ancak son günlerde yaşadığım bazı olaylar bu tutkuyu benden alıp maalesef çok uzaklara götürmeyi başardı.

Her şey Hyosung GT 250 R marka / model motosiklet sahibi olduktan sonra oldu. Bende sizler gibi öncelikle motosikletin görünüşüne tutuldum. Sonra sınıfında tek olması, 250 c.c.’lik motor hacminin benim için yeterli olması ve Japon olmasa da en azından Çin malı olmamasından dolayı Hyosung’u tercih ettim. Önceleri her şey güzel başladı. Sorunsuzca keyifli bir şekilde binebiliyordum.

İlk yolda kalışımız 29 Ekim’de motorcu dostlarımızla buluşup Edirnekapı Şehitliği ziyaretinden dönüşte oldu. Yağmurlu bir gündü; eşimle birlikte E5 karayolundan evimize dönerken aniden motorum stop etti. Elektrikle ilgili olan her şey bir anda gitti. Hemen emniyet şeridine çektim ve kontrol ettim. Sigortaların kısa devre yaptığını ve sigortayı kırdığını gördüm. Motorumu benzinciye çekip eve otobüsle gittim. Sonradan servisten öğrendim ki fren müşürü arızalanmış ve şase yaptığı için kısa devre yapıp stop ediyormuş.
    Sonra internet üzerinden motorun arızaları konusunda detaylı araştırma yaptığımda en büyük probleminin KRANK kırması olduğunu öğrendim. Ciddi bir sorun olduğu için detaylı araştırdım.

Motorda devir kesici bir emniyet mekanizması olmaması nedeniyle bir çok arkadaşın bu sorunu yaşadığını gördüm. Özenle kullandığım motoruma daha da dikkat ederek binmeye başladım. Ancak ne yazık ki 2500 km.’lik motorum düz yolda giderken birden tökezledi ve motorun içinden çat çut sesler geldi. Kenara çektim ve Hyosung yetkili servislerinden Niyazi Ustayı aradım. Sağ olsun kendisi motor kargocusu arkadaşını alarak Avrupa yakasına geldi ve motorumu ücreti mukabil dükkanına götürdü. Arıza tespitini yaparak bana maalesef krankın kırıkmış olduğunu söyledi. Parçanın garanti kapsamında olduğunu ve en geç bir hafta içinde (parça gelişi ve işçilik süresi) teslim edeceğini söyledi. 11 Aralık 2007 sabahı motosikletimi teslim edip dükkandan ayrıldım.

Bir hafta sonra servisi aradığımda yedek parçanın gelmemesi nedeniyle yapılamadığını öğrendim. Bende GLOBAL MOTOR’U arayarak, Global Motor satış ve pazarlama genel müdür yardımcısı sayın CENGİZ ÖZKUL bey ile görüştüm. Kendisi ‘parça beklendiğini ve gelir gelmez arızanın giderileceğini’ söyledi. Bir hafta daha bekledim ve sayın CENGİZ ÖZKUL beyle tekrar görüştüm ve tekrar aynı cevabı aldım.

Ne yazık ki beklemekten başka çarem yoktu. Garanti belgesinde ki 30 iş günü servis süresini doldurduktan sonra tekrar GLOBAL MOTOR’U arayarak, sayın CENGİZ ÖZKUL beyle görüştüm. Ve yasal olarak servis süresini geçirdiklerini hatırlatarak motosikletim hakkında bilgi almak istedim. Yine alışık olduğum cevabı alarak telefonu kapattım. Bu sefer parçanın en az on beş gün daha gelemeyeceğini duymak gerçekten beni bir hayli üzdü. Bu süreçte geçtikten sonra en son 06 Şubat 2008 itibariyle GLOBAL MOTOR ve sayın CENGİZ ÖZKUL beyle bir telefon görüşmesinde daha bulundum ve iki hafta daha kadar gelemeyeceğini öğrendim. Bu gün itibariyle 58 gündür motosikletimin servsiten çıkmasını beklemekteyim.

Bu durum karşısında Tüketici Hakları Dernekleriyle irtibat kurarak firmanın Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile yapmış olduğu ‘22673’ belge no’lu garanti şartnamesine uymadığını gördüm. Ve avukatım vasıtasıyla yasal süreci başlatmış oldum. 28 Ocak 2008 günü GLOBAL MOTOR MOTORLU ARAÇLAR SAN.ve TİC. A.Ş.’ne noter kanalıyla ihtar yolladım. Yasal süreci başlattığım için firma ile ilgili herhangi bir yorum yapmayacağım. Sadece sizlerin bilmesini istediğim TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN neticesinde bir takım hususlar var.

Engin ve polat bunu beğendi.
  5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    bu konuyu en iyi capicino bilir!!!!!!!!!!

Turgay ve Ferhat Taskın bunu beğendi.
  6. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Arkadaşım cbr 125 i satıp hysoung mu gt 250 r mı alsam diyordu ama yazdıkların iyi oldu dur ben bu linki ona göndereyimde onunda haberi olsun

Sanem ve Ferhat Taskın bunu beğendi.
  7. Engin

Engin Yeni Üye

Motosiklet:
    Aprilia
    Ne diyeyim arkadasım, hakketen buyuk sanssızlık yasamıssın.. Gecmis olsun. Yani diyorsunuz ki Kanuni boyle, Hyosung da Kanuni'den farklı degil?

8. Ferhat Taskın

Motosiklet:
    Yamaha
    alacak olan kim varsa almadan söyleyin benim gibi pişman olmasınlar ve son sahibi olmasınlar ben yandım arkadaşlarım yanmasın

9. Ferhat Taskın

Motosiklet:
    Yamaha
    çünki üretim yeri aynı sadece üretici firma adı değişik !!!!

10. ibokaptan

ibokaptan Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    hoşgeldin kardeş..bende yakıında kıbrısta yaşamaya başlayacağım....bir ay öce geldim..2 hafta sonra işyerimi kiralamak için(bulabilirsem) tekrar geleceğim.. haberleşirsek görüşebiliriz...indianrider (ümit akçacı) kıbrısta yaşıyor...bence irtibat kur...benimle ilgilendi sağolsun.teşekkürler kendisine..arkadaşlarından motor değiştiren,satan vardır mutlaka..bence 2. el çin motor alma..bende zamanında kullanmıştım..modeli düşük olsun iyi motor olsun ..ben 96 model kawasaki ZL 600 eliminatör kullanıyorum..hiç sorunum yok.hatta başlangıçta motorumu getirmeyi düşünüyorum...... görüşmek üzere..

11. Engin

Engin Yeni Üye

Motosiklet:
    Aprilia
    Hosbulduk Kaptan,

Yok zaten ben de 2. el çin motoru asla almam, ya sıfır Hyosung ya da 2. el daha kaliteli bir motor almayı dusunmustum.. Bu arada diger arkadaslara da soylemis olayım, Hyosung Çin malı degil Güney Kore kökenli bir firma. Arada büyük fark var. Diger forumlarda da gordugum kadarıyla insanlar oldukça memnun Hyosunglardan.. Kotu bir deneyimi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. Bu arada Kaptan, biz de motorları alınca hep beraber turlarız adayı.. :)