Ibretlik kaza

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Baris Coskun tarafından paylaşıldı.

1. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bir arkadasimin eskiden karistigi bir kazayi kulaklarimiza kupe niyetine paylasiyorum;

Zincirlikuyudan etiler yonune dogru arkadas en sol seritten 50 ile ilerliyor. Butun korumalari mevcut ve motoru baya iri bir harley davidson. Bilirsiniz farlari kamyon fari gibi hem yuksek hem iridir.
    Maya binasini gecerken o yol 4 serit olur, tam orada trafik isiklari var ve soldan 2. seritte 20 ile giden bir arac var. Isiklardan sola donus yok ama yolu dik kesen sagdaki yoldan cikanlar icin bariyerlerin arasinda bosluk var.
    Arkadasin en son gordugu sey, arabanin bir anda U donusu icin sola kirdigi ve arac surucusunun cep telefonuyla konusuyor oldugu. Ondan sonra arabaya yandan vuruyor ve kizarkadasiyla beraber motorun ustunden ucup surukleniyor. Buyuk ihtimalle bariyerlere carpmis olacak ki kalca kemigi kirildi ve bacagina onlarca platin takildi. 8 ay sonra koltuk degneklerini zar zor birakti.
    Gelelim ortadaki insanlik disi olaylara;

-Arac kullanirken cep telefonu kullanmak
    -U donusu yapilmayan yerden U donusu yapmak
    -Aynalara bakmadan serit degistirmek
    -Olaydan sonra arkadas bayilmamis. Yanina bir adam yanasiyor ve "cantanda onemli bir sey var miydi?" diyor. arkadas da "laptop var" diyor ve hastaneye gittiginde laptopunun calindigini farkediyor. Cuzdan vs hepsi gitmis.

Lutfen arac gecerken trafigin akis hizindan en fazla 15km/h daha hizli gidin. Her sey cok normalken bir saniye sonra trafigin durumu cok farkli olabilir. Her zaman etrafindakilerinizin akilli olmayan suruculer oldugunu dusunun.
    Zira yanlis zamanda yanlis yerde olmaya cok musait araclar kullaniyoruz.
    Kazasiz gunler.

Omer, Recep Varlı ve Turgay bunu beğendi.
  2. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Bir önemli konuyada ben değinmek istiyorum arkadaşlar trafikte motorsikletle seyrederken önünüzdeki aracın şöförüne dikkat edin en dikkatsiz şöförler maalesef bayan sürücüler ne yapacakları belli olmuyor..Diğer tehlike ise taksi şöförleri önünüzdeki taksinin boş ve dolu olması çok önemli çünkü boş taksi her an müşteri almaya hazır konumdadır sağ taraftan biri el kaldırdığı anda taksi sağını kontrol etmeden direk olarak kırar..Ve en önemlilerinden birisi belediye ve halk otobüslerinin durak çıkışlarında bir araca vurmaları halinde otobüsler suçlu bulunmuyor arkadaşlar buda demek oluyor ki durak çıkışlarında çok kontrolsüz olabiliyorlar bu kontrolsüz çıkış bizim hayatımıza mal olabilir bu konulara dikkat etmenizi tavsiye ederim..Malum trafik kapalı olunca aralardan geçiyoruz hepimiz hızını daha alamamış kuryeci arkadaşlar her aradan geçebiliyor zırt diye önünüze çıkıyorlar yani aralardan geçerken her an sağdan soldan kurye gelebilecekmiş gibi düşünelim....Trafiğin kapalı olduğu yollarda satıcılar oluyor dondurma simit vs. gibi satışlar yapan insanlar bir anda araçların yanından çıkıp karşımıza duvar gibi geliyor geçtiğimiz yer zaten dar kaçacak yer kalmıyor herkese kazasız sürüşler diliyorum arkadaşlar..

Omer ve Turgay bunu beğendi.
  3. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    paylaşımlar için teşekkürler...

4. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Barış Çoşkun , anlattığın olay kulağımıza küpe olunacak tarzda değil utanılacak tarz da bir olay olmuş. Çok sinir bozucu bir durum.

Nasıl bir dünyada yaşıyoruz sorunu insanlar sordukça kıyametin yaklaşacağı malumunuz. Ama bu olay gerçekten hem üzücü hemde sinir bozucu. Arkadaşınıza çok geçmiş olsun.

Erol abi seninde bahsettiğin konu çok ama çok önemli. Tam yerinde bir uyarıda bulunmuşsun. Hepimizin aşırı dikkat etmesi gereken bir durum ve çok iyi gözlemlemişsin..

Paylaşım için teşekkürler arkadaşlar.

Erol Ceyhan bunu beğendi.
  5. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    hep kaza haberi veriyorum diye beni felaket tellali ilan etmeyin. Genc arkadaslarimizin bunlardan kendilerine ders cikarmalari forumun en onemli amaci olmali diye dusunuyorum.
    Kirmizi isikta durdugu zaman hangi ayagini yere koymasi gerektigini bilmeyen motorcular goruyorum her gun. Bu tarz seyleri deneyimle ogrenirsek saglam kemigimiz kalmaz. Bol bol kaza senaryolari okuyup kendimizi bu durumda buldugumuz zaman gerekeni dusunmeden yapmamiz gerekiyor.
    Cok uzuluyorum gencecik cocuklarin baslarina gelenleri gordukce.

Turgay bunu beğendi.
  6. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    kulagımıza küpe oldu ....

7. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Üzücü ... Paylaşım için teşekkürler

fanuc bunu beğendi.
  8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok geçmiş olsun.Güzel dersler çıkardım sağolun.
    Ben oto sürücüsünün eolduğunu merak ettim.Ceza falan adlı mı yoksa bastı parayı örtbas mı etti.

Bu arada alakası pek kurulamasada Sarp arkadaşımızın başına geleni biliyorsunuz değil.Ölümüne sebep olan taksi sürücüsü Emekli trafik polisinin verdiği bilirkişi raporuyla suçlu olduğu ve kaza anında arkadaşımızın sol şeriti kullandığı için 8/8 asli kusurlu olduğu yönünde mahkemeye verdiği rapor.

Aman diyim özellikle bir sürür dallamanın ezik canlıların cirit attığı megaköy İstanbulda motosiklet kullanırken bir kere değil yüzlerce kez daha dikkatli araç kullanın.

Turgay bunu beğendi.
  9. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    paylaşım için teşekkürler maganda kaynıyor ortalık.

10. SERVET

SERVET Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    paylasım ıcın tşk ler ıbret alınacak kazalar ancak her zaman dıkkat derım hele motor kullanıyorsanız ıkı kere dıkkat..

11. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Surucu hastaneye gorusmeye gelmis arkadasla.
    Suratina tukurup "***tr git, Allahindan bul" demis arkadas da.
    Mahkemeye verse hem parasini alirdi hem adam hapse girerdi ama arkadas Allahin daha iyi ceza kesecegine inanmis olacak ki bir sey yapmamis.
    Surucu doktormus. Okumakla adam olunmadigini da tekrar gormus olduk sayesinde.
    *** lar icin ozur dilerim ama bence az bile demis.

Turgay bunu beğendi.