İDO'nun rakibi Negmar, 2 TL'ye taşıyacak

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

 1. Şenol SEL

  Şenol SEL Site Müdavimi

  Kayıt:
  27 Şubat 2009
  Mesajlar:
  9.464
  Beğeniler:
  9.031
  Şehir:
  Altıntaş Mudanya - Bursa
  Motosiklet:
  Yamaha
  Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, Eskihisar – Topçular arasında çalışacak NARLI feribotlarının 25 Ekim’de seferlere başlayacağını söyledi

  İDO'NUN RAKİBİ NEGMAR, 2 TL'YE TAŞIYACAK

  Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, Eskihisar – Topçular arasında çalışacak NARLI feribotlarının 25 Ekim’de seferlere başlayacağını söyledi. Seferlerin 3 gemi ile başlayacağını belirten Kutlu, yaya yetişkinlerin 2 lira, öğrencilerin bir liraya taşınacağını, kuyruk beklemenin de sona ereceğini dile getirdi.

  10. Bursa Tarım Fuarı’na katılan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, gazetecilerin konuya ilişkin sorularını cevapladı. İstanbul’u Bursa’ya ve Ege’ye bağlayan Eskihisar-Topçular hattında çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Kutlu, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin şirketi olan GÜBRETAŞ’ın altındaki NEGMAR Denizcilik Şirketi'nin, NARLI Denizcilik İşletmesi'ni kurarak yeni hat açtığını kaydetti.

  “KİMSENİN İŞİNE SEKTE VURMAK İSTEMİYORUZ”

  Bundan sonra daha hızlı, daha konforlu gemilerle Eskihisar’dan Topçular’a, Topçular’dan Eskihisar’a yolcu ve araç taşıyacaklarını vurgulayan Kutlu, şu bilgileri verdi: “TIR’ları, kamyonları, taksileri, yayaları taşıyacağız. Şu anda İDO’nun gemileri 45 dakikaya gidiyor. Ama çok büyük kuyruklar var. saatlerce de kuyruk bekleniyor. Bizim kimseyle bir rekabet oluşturmaya, onlara sekte vurmaya niyetimiz yok. Biz hizmet odaklı grubuz. Tarım Kredi Kooperatifleri bir milyon 100 bin çiftçinin malı. Dolayısıyla bu şirket de o ortaklığın malı olacak. Biz hizmet odaklı çalışacağız. Buradaki sorunun çözümüne katkı vermeyi amaçlıyoruz.” 3 gemi ile başladıklarını ve bayramdan önce seferlere başlanacağını vurgulayan Kutlu, şöyle devam etti: “Ayın 25’inde seferlerimiz başlayacak. Şu anda iskelelerimiz hazır, alt yapı ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. Gemilerimizi çok yakında 5’e çıkartacağız. Her gemi bir seferde 100 ile 140 araç taşıyacak. 400 ile 800 arasında da insan taşıyacak. Bu sorunu da bu şekilde Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerimiz çözmüş olacak.”

  “YETİŞKİN 2, ÖĞRENCİ 1 LİRAYA TAŞINACAK, ÇAY FİYATLARI DIŞARIYLA AYNI OLACAK”

  Fiyatlar konusunda da bilgi veren Kutlu, “Kafeterya hizmetlerimiz daha uygun olacak. Dışarıda kaç paraya çay içiyorsa gemimizde de o fiyata çay içip yemeğini yiyecek. Yaya yetişkinler 2 lira, öğrenciler bir liraya geçecek. 66 aylık çocuklara para almayacağız. İnşallah trafik kazaları da azalacak, insanlarımız zamandan tasarruf edecek, beklemeyecek. Sürekli çalışacak, 24 saat çalışacak. Kuyrukta şu anda saatlerce bekleyenler orada birkaç dakika içinde geçme imkanı bulacak.” diye konuştu.

  http://www.denizhaber.com.tr/sektor...-tasiyacak-denizhaber-deniz-haber-recep-.html
   
  Berkay Ömür ve Ethem Doğru bunu beğendi.
 2. ahmet atay

  ahmet atay Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  474
  Beğeniler:
  235
  Şehir:
  BURSA
  Motosiklet:
  Yamaha
  abi çok iyi olur rekabet şart :)
   
 3. Ali Emre Sakarya

  Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Şubat 2011
  Mesajlar:
  521
  Beğeniler:
  233
  Motosiklet:
  Honda
  ido, kocaeli belediyesi vb. sıkıntılar yüzünden bu iş biraz karıştı. çok sevgili ido tekelliğini elinden kaptırmamak için her türlü taklayı atıyor. hey Allahım nasıl bir ülkede yaşıyoruz yahu!