ikinci el motorun fiyatı dışında alırken çıkıcak masraflar neler olucak

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında Veli Özarslan tarafından paylaşıldı.

1. Veli Özarslan

Veli Özarslan Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    sorum başlıktaki gibi mondial 150 rf alcam, ilk şahsi motorum olucak, yaşım 17 ruhsatı büyük ihtimal annemin üzerine alcam, motorsikletin sağlamlığı vergisi kazası belası varmı yok mu nasıl öğreniliri öğrenmeden önce bana motorun fiyatı dışında alırken çıkıcak masraflar neler olucak onları öğrenmek istiyorum.

not: aynı konudan 2 tane açtım çünkü acelem var acil cevap alabilmek için.

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Motoru ikinci el alacaksan tabii ki ustaya götüreceksin.
    Usta artık ne kadar usta ise sana söyleyecek!! 10 takla
    atmış motora tertrmiz diyen usta çok gördüm;)
    Sen şimdi diyeceksin ki iyi usta nereden bulunur??
    artık o senin şansına kalmış kavun olsa koklayıp anlaşılır.
    Motoru almadan giyim dışında ne masrafın olabilir ki??

Not:senin acelen bizim için forum kirliliği;)
    Aynı konu hakkında 15 konu açarsan 15 cevabı
    15 ayrı başlıkta takip etmen gerekir.

3. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Ucuz motosikletleri genelde sigortadan soruşturarak kazasını vs. göremezsin. sigortaya yansıtmazlar zira. Vergi borcunu ve cezaları http://www.gib.gov.tr/index.php?id=771 adresinden öğrenebilirsin. Zaten bunlar varken sana satış yapamayacağından eski sahibini ilgilendirir. Muayene öyle değil ama. Muayenesi bitmişken satabilirler. Muayene iin bu sayfaya gözat http://www.tuvturk.com.tr/plaka-sorgulama.aspx amaen iyisi TUV e telefonla ulaşıp sor. Bu işler için ruhsatın bir fotokopisi elinde olursa kolay halledersin. Sahibi fotokopi vermek istemezse veya bu bilgileri paylaşmak istemezse çok yanaşma o motora. Çekindiği bir şey var demektir. Gerisi de iyi bir ustaya ve şansa kalıyor. Motosiklette bir arıza olmayabilir ama sen aldıktan 1 saat sonra kayışı kopar veya başka bir arızası çıkar bunlar da şanstır. Kolay gelsin. 2 konu işi için gerekli fırçayı "Barış" atmış Ben o topa girmeyeyim.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Veli kardeş.
    Motosiklet/Sukuter kullanmak sabır işidir.
    Sen daha almadan alma safhasında böyle sabırsız olursan çok uzun sürmez o Motosiklet/sukuter seni üstünden atar.Ve asfalt senin sandığından da daha serttir.
    Sabrın sonu selamettir.Ama ben sabırsızım diyorsan önce sabretmeyi öğren.Sonra Motosiklet/sukuter alman daha kolay olur.
    Sabır yoksa sen bu eylemi tehlikeli hobiyi unut.

5. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    veli ;) şenol hocama kulak ver ben yazıcaktım buna benzer yazı ama şenol hocam daha güzel yazmış.. ve diğer yönetici arkadaşlarımın vermiş olduğu bilgilerede katılıyorum.ucuz bir motor alıyorsan heleki biraz kaliteden yoksun ise motorcularla arkadaş hatta kanka olabilirsin dikkatli ol !!!