İkinci senenin başlangıcında ikinci motorum !

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Serdar KUL tarafından paylaşıldı.

1. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    27.11.2011 Yılında sizinle paylaşımlarıma 'Ankara'dan sevgi ve saygılar... ' Konu başlığımla başlamıştım ve yardımlarınızla önce A2 ehliyeti sonrasında ise ilk motorum olan Honda CBF150 ile motor serüvenime devam ettim ve bugün yani 24.04.2013 de ikinci motorum olan Kawasaki Ninja 250 R ile kaldığım yerden adım adım ilerlemeye başladım . Çok sevdiğim bir abimin geçen sene bana sattığı CBF 150 sonrası yine aynı abimden aldığım Ninja beni heyecanın doruklarına ulaştırdı . İkinci motorum ile ilgili tecrübelerime bu konu altında başlayacağım.
    Sevgili arkadaşlarım uzun bir kış döneminin arkasından motoru sürecek olmak beni biraz endişelendirmişti 98 lira noter alım satım ve motorun ücretini tektim etmemi müteakip abimin bana anahtarı teslim etmesiyle endişelerim yoğunlaştı fakat yüzme bilmeyen köpeği denize attığımızda yüzmesi gibi bende motorun üzerine binmem le sürmeye başladım ama CBF den sonra çok atik hızlı kuvvetli bir motor izlenimi yarattı ki öyle... Dikmenden 100. yıla kadar yaklaşık 10 km lik yolu ağır ağır tamamladım ve motoru istop etmemi müteakip yavaş yavaş inceledim sonrasında 100. yıl- odtü civarlarında yavaş yavaş motorumun imkan ve kabiliyetini hissetmeye çalıştım sonrasında Bahçelievler 7. Caddede gövde gösterisinden sonra evime döndüm. 4 Gündür işe gidip geldiğim motoruma biraz biraz alıştım fakat birkaç kafama takılan husus var sol ön amörtisör keçeden yağ kaçırıyor ve internetten izlediğim kadarıyla arka fren balatası biraz incelmiş sanırım değiştirmem gerekiyor. Arka fren balatası işçilikle 70 lira falan diyorlar orginaline, ön keçenin sadece işçiliği 200 lira diyorlar sizce çok değil mi? yapılan işlem bayağı sıkıcıymış duyduğum kadarıyla yağı falan basılıyormuş önemliymiş doğrudur bilmediğimden soruyorum. Keçenin kendiside zaten 120 civarıymış... Yani toplamda 400 lira :/ Hayırlı akşamlar.

IMG_0884.JPG

mehmetpolat bunu beğendi.
  2. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    öncelikle hayırlısı olsun. gövde gösterisi derken? o kısmı anlamadım ben. kawasaki gerek servis gerek de parça olarak pahalı bir marka. böyle bir motora biniyorsanız bunu göze almanız gerekir. ikinci olarak size önerim kendinize güvenebileceğiniz bir usta bulup, parçaları kendi almanız ve ustaya taktırmanız.

Fahrettin bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yeni motosikletin hayırlı olsun

Ama bence Motosiklete böyle binme.En yakın mesafeye gideceksen bile en uzak mesafeye gidermişçesine giyin kuşan öyle bin.Ya da gideceğin yere illa böyle gideceksen o zaman motosiklete binme

4. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    teşekkürler hocam sağolun

5. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hocam motorunuz gercekten cok güzel hayirli olsun Allah kaza bela vermesin.Benim cok begendigim ve ileride almak istedigim bi alet.ne kadara aldiniz acaba ve kaç km de aldiniz

6. Serdar KUL

Serdar KUL Üye

Motosiklet:
    Honda
    Amin teşekkür ederim biraz bakımı yapılması gerektiği için 9000 a aldım 2011 model 7800 kmdeydi

7. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Hayırlı olsun