Ilgisiz bir firma

Konu, 'MONDIAL' kısmında Zihni GÖNEN tarafından paylaşıldı.

1. Zihni GÖNEN

Zihni GÖNEN Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    14 nisan pazar günü bir arkadaşım motorsikletimle yan yattı, çok büyük bir hasar yok. ancak ön koruma demiri refüjdeki bordüre çarpınca eğilip benzin deposunu biraz zarar vermiş. ayrıyeten sağ sinyalin camı kırılmış, arka fren demiri ve ayak konulan zımbırtı eğilmiş. 16 nisanda motoru servise bıraktım. tam 1,5 gün sonra fiyat çıkardılar. http://www.mondialyp.com/ adresinde fiyat listesi var ve ben 5 dakikada fiyat çıkardım. 1,5 günde de sipariş veriyoruz dediler. bugün 23 nisan ve hala yedek parçalar fabrikadan yola çıkmadı.
    ben de mail atıp eleştirilerimi dile getirdim, 2 saat sonra beni aradılar ama parçalar gönderilmedikten sonra ne anlamı var ki. fabrika da bana 80 km. bir firma ürününün arkasında durmaz mı? yolda beni görenler "motorsikletin nasıl, yedek parça fiyatları nedir, servis sıkıntısı var mı, firma ürünün arkasında mı" diye sorduklarında ben ne cevap vereceğim.

2. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Çok geçmiş olsun. Öncelikle sağlığımıza birşey olmadığı için mutluyum.

Firma konusunda deneymişiz olduğumdan yorum yapamayacağım ancak kulağımda küpe olacaktır.

Paylaşım için teşekkürler.

Saygılar

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Kaza için geçmiş olsun.Bu forumda ve diğer bir çok forumda çin malları konusunda sürekli yazıloar yazdık.Ama ne hikmetse bu tür güvensiz araçları alanların illaki başına bir şey gelmesi lazım ki anlasınlar.Sizinkide öyle olmuş.
    Neyse sonuca varmışsınız.
    Umarım bundan bir ders çıkartmışsınızıdır.
    Birde kaza oluşumu hakkında detay alırsak size başka konularda da bilgi verebiliriz.

Berkay Ömür bunu beğendi.
  4. Zihni GÖNEN

Zihni GÖNEN Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    sırf iyi niyetimizden.
    1- denizli-nazilli çok yakın, mondialin fabrikası nazillide, hemşerimiz kazansın istedik.
    2- honda/yamahanın nerdeyse yarı fiyatına, yedek parça da öyle.
    motorsikletin üzerinde gelen lastikleri nylon ve çok kayıyordu. ben de hem öne hem de arkaya michelin lastik aldım. evime yakın (başka bir markanın yetkili servisi) bir motorsiklet servisine 20 tl karşılığında taktırdım. adamlar lastiği takarken ön/arka diskleri "yağlı elleriyle" bir hayli ellediler ve sonra da temizlemediler. lastik takıldıktan sonra motora bindim (hiç frenleri kontrol etmemiştim). ilk viraja girmeden frenlere bastım tutmadı. sanırım (panik/heyecanla) biraz daha sıkmış olmalıyım bir anda kendimi yerde buldum.
    bana da motora da hiçbir şey olmadı (elbette kafamda full koruma kask vardı). tedbir amaçlı ambulans çağırmışlardı. hastaneye gittik, polis telefon açıp motoru kaldırmamızı istedi. bir arkadaşımı arayıp motorumu almasını istedim ve fren mevzuzusunu ekledim. arkadaşım da ilk virajda yan yatırmış. motorda bahsettiğim hasar var, çok ciddi birşey yok. ancak arkadaşımın sağ önden 3 kaburga ve sağ arkadan da 2 kaburgasını bordürlere çarpması sonucunda kırılmış. kafasında elbette yine full koruma kask vardı. yoksa bugün çok farklı şeyleri konuşuyor olabilirdik. bu arada kaskın marka/modelini vermek de fayda buluyorum. ls2 ff396 full koruma

Ümit Güvercin bunu beğendi.
  5. Gürsu

Gürsu Aktif Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    bence lastikler yaglanmis olabilir. Bir arkadasim motor yagini kendi degistirmisti. Yere yag dokulmus uzerinden gecmis bilincsizce. Denemek icin 100 metre ileri gidememisti soyledigine gore. Daha koseyi donerken yapismis yere. Benimki tahmin tabi. Bilmiyorum.

6. Zihni GÖNEN

Zihni GÖNEN Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    bu da kaskın ve motorun fotosu

Ekli Dosyalar:

7. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Allah korumuş geçmiş olsun tekrardan.

8. Ümit Güvercin

Ümit Güvercin Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    çok geçmiş olsun. ciddi bir kaza olduğu belli. kask feci durumda görülüyor. :( iyiki de kafanızdaymış.

9. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok geçmiş olsun.

10. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Geçmiş olsun. Allah bir daha kaza, bela vermesin.