İlk ciddi kazam:(

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında murat.ozdemir tarafından paylaşıldı.

1. murat.ozdemir

murat.ozdemir Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba arkadaşlar,
    Hoş bi yazı değil, fakat benim yaşadıklarımı yaşamayın diye yazıyorum, biraz daha tedbirli olmak hayat kurtarabilir.
    Şile hedefi ile başlayan günümüz Göztepe eğitim araştırma hastanesinde bitti maalesef.
    Kaza E-5 Göztepe kavşağında meydana geldi, bende full ekipman olmasına rağmen arkamdaki artçıda herhangi bir koruma yoktu, korumasız yola çıkmayalım diye o kadar söylememe rağmen bana bişey olmazlar baskın çıktı. Ama maalesef bi şey oluyormuş. Bundan sonra arkama korumasız değil insan karınca bile almamaya karar verdim.
    Neyse E-5e çıkmak için kavşağa girdiğimde solumda herhangi bir vasıta yoktu, kavşak içinde solumda sedan astra belirdi, bir anda aracı önümde gördüm, sağa doğru kaçmaya çalışmama rağmen aracın sağ arka çamurluğu benim direksiyona sürttü. Bu bile dengemi bozmaya yetti ve 2-3 yalpalamadan sonra maalesef yokla savrulduk, arkadan herhangi bir aracın gelmiyor olması büyük bir şans. Düşünüyorum yalpalarken freni sıkmakla iyi mi yaptım kötü mü yaptım, bilen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
    Bende full ekipman olması hayatımı kurtardı diyebilirim, çünkü kafamı yere çarptığımda kafamdaki ses halaa kulaklarımda. Kask olmasaydı bi daha hiç bi yazı yazamıyor olabilirdim.
    Tek sorun artçının ayak bileğinin 2 yerinde kırılması, hiç bir korumanın olmadığını düşünürsek çok büyük verilmiş sadakası varmış diyorum, bu yazıyı okuyan arkadaşlara şaka gibi gelebilir ama cidden en ufak bir korumanın eksik olması bile çok büyük yaralanmalara sebep olabilir. Bazen kaskı koluna takmış racer sürücüleri görüyorum yollarda, bu yazılardan bi kaçını okusalar o kaskı ait olduğu yere takarlar mı acaba:mad:
    Polis raporunda karşı tarafın 8de 8 suçlu olması siz ne kadar dikkat etseniz de kontrolün sizde olmadığını gösteriyor maalesef. Giden motorunuzu ve arkadaşın kırıklarını geri getirmiyor. Bilmiyorum bi daha motora aynı hevesle biner miyim ama dizlik bile eksik olsa yola çıkmayacağımı kesinlikle söyleyebilirim.
    Siz motor tutkunu arkadaşlarımdan ricam korumasız şu meretin üstüne oturmayın, kimseyi de oturtmayın, korumasız çıktığımızda ve tedbirsiz davrandığımızda bize bişey olur arkadaşlar, burası türkiye, inşallah bundan sonra kimsenin burnu bile kanamaz.

Herkese kazasız belasız sürüşler...

2. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Çok geçmiş olsun büyük kaza atlatmışsınız.Herşeyi canımız yandığımızda anlıyoruz malesef.Bildiğimiz halde bazı kuralları bazen uygulamıyoruz..

Metin bunu beğendi.
  3. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Öncelikle büyük geçmiş olsun, ayrıca paylaştığınız için teşekkürler.

İnsanın birşeyleri öğrenip UYGULAMASI için illa ki canının yanması mı gerekiyor? sorusuna güzel bir cevap vermişsiniz.
    Allah kimsenin canını yakmadan aklını başına almayı nasip etsin diyorum...

Eren Göksel bunu beğendi.
  4. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Geçmiş olsun, artçınıza acil şifalar.

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok geçmiş olsun.Hani derler ya verilmiş sadakanız varmış.

Hep diyorum demeye de devam edeceğim.Nerede ne zaman olacağı belli olmaz.Siz tedbirinizi baştan alın.
    Sizin hatanız artçınız korumasız bindirmek.Ve zihniniz ya bir şey olursa ile dolu olması.Ben asla artçı olarak korumasız birini arkama almam.Gücensiz küssün umrumda değil.
    Şu anda kız arkadaşımla seyahat yapıyoruz.Ulaş arkadaşımdan gittik kıyafet ekipman ve kaskımızı aldık ve yolumuza öyle devam ediyoruz.Kız arkadaşımda bana bir şey olmaz demişti.Bende şimdi olacak ve ilişkimiz bitecek tercihini yap dedim ve aldık.

Maalesef başımıza bir şey gelmeden ders alamıyoruz.
    Bu yüzden bu forumda olsun diğer forumlarda olsun hep aynı şeyleri yazıyorum söylüyorum.
    Tedbirinizi alın yada motosiklete binmeyin.Bu kadar basit.
    Bunu anlamakta zorlanan varsa o kişiyle ilişkinizi kesin ve bir gün bu aptallığının cezasını mutlaka çekeceksiniz.
    Ben artık acı çekmiyorum.benim böyle aptallıkları yapan arkadaşlarım yok.Kendine değer vermeyene de bende değer vermem.Bu yüzden de acı da çekmem.

Cihandemir ve Eren Göksel bunu beğendi.
  6. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    çok büyük geçmiş olsun artçınıza acil şifalar diliyorum..üzücü bir olaydır ki ama ne yazık yaşanmış..bizleride bu şekilde bilgilendirmeniz güzel tşkler..motor tutkusu kolay kolay geçmez umarım sizde bu tutkunuzu kaybetmezsiniz..

7. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    büyük geçmiş olsun

8. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Çok çok geçmiş olsun Murat...

9. Soner Usta

Soner Usta Üye

Motosiklet:
    BMW
    çok geçmiş olsun..

10. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Geçmiş olsun, korumaların ne kadar önemli olduğu bir kez daha ispatlanmış oldu.

11. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Çok geçmiş olsun allah kaza bela vermesin

12. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok geçmiş olsun.

13. Vahap

Vahap Üye

Motosiklet:
    Kawasaki, Asya
    Çok geçmiş olsun. Böyle kör sürücüler olduğu sürece işimiz gerçekten çok zor...

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Diğer sürücüler kör ve sağır olabilirler ama bizler uyanık olmalıyız duymalıyız iyi görmeliyiz.
    Sık sık TATKU yapmalıyız.
    Tara Anla Tahmin et Karar ver Uygula
    Biz bu eylemin tehlikelerine karşı uyanık ve bilinçli olmalıyız.Yoksa ah lar vahlarla olmaz bu iş.

Onur Filiz bunu beğendi.