İlk kazam :)

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Niyazi tarafından paylaşıldı.

1. Niyazi

Niyazi Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Kazam tek taraflı. Motosikletimi aldım gezmeye cıktım. Kafamda kaskım vardı. gezdim gezdim. Sonra dedim hazır motosiklet crossken su tümsekten geceyim diye. Tümsekte inşaattan kalan kumun sertleşmiş hali ama kaya gibi olmuş resmen biraz yüksek. Motorla üstünden gecmek acayip zevkli bir hava bir asağıya gitmesi falan. 1. sinde geçtim birşey olmadı hızlıda değildim. 225lik bir motorum var 1. viteste gidiyorum. Cok hızlı değildim. Döndüm geldim bir daha geceyim diye. İlkinde görmemişim taşın oldugunu. Geldim biraz yavas bi sekilde tam tümseği gectim oraya biri tas koymus futbol topu büyüklüğünde. Ön teker onun üzerine geldi ne oldugunu anlayamadan sürtüldüm gittim. Sağıma soluma baktım kask kafamda. Hani oyunlarda, yarışlarda olurya adam düşer sağına soluna bakar kalkmaya calısır heryer toz toprak icindedir. Aynı öyle oldu. Biraz toz kalkmıstı havaya sağıma soluma baktım. Motora baktım calısıyordu. tuttuğum gibi kaldırdım elime bi sıvı gelmisti kokladım benzindi. Kaldırdım motoru kaskı kenara koydum ve ne yapacağımı bilmeden motora bakıyorum. Anahtar elimde. Allahtan yol trafiğe kapalı. Elim titriyordu hafiften motora baktım cizik kırık varmı diye baktığımda kırık yok ama bir kac cizik vardı. Plastik olunca bilirsiniz soyulur gibi olur. Ön çamurluk ve farın üstündeki olan plastik cizilmisti. Baktığımda çamurluk eğrilmiş, bir türlü düzelmiyor. Sonra acaba tekerlekmi eğrildi diye baktım tahminim doğruymuş. Bu arada ben hiçbir acı sızı hissetmiyorum nedense. Baktım kolum yüzülmüş hafifçe yer taşlı çakıllı hatta cam kırıkları bile vardı. Eve döndüm ve amcama anlattım böyle böyle diye. Sende birsey yoksa önemli değil. Zaten bu işler böyle düşe kalka öğrenirsin dedi. Ve kolum hala sızlıyor :(

2. ahmet atay

ahmet atay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    daha çok düşersin geçmiş olsun

Niyazi bunu beğendi.
  3. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Geçmiş olsun. Dikkat etmek lazım.

Niyazi bunu beğendi.
  4. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Geçmiş olsun hemşerim, trafiğe kapalı alanda, düşük hızlarda düşmenin kimseye bir zararı yok...

Niyazi bunu beğendi.
  5. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    geçmiş solsun :) aman dikkatli ol daha büyük bir sonuçla karşı karşıya kalma ;) tarfiğe kapalı alan senin şansına olmuş ve hızının düşük olması..

Niyazi bunu beğendi.
  6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Niyazi geçmiş olsun, inşallah son kazan olur.

Niyazi bunu beğendi.
  7. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun.

Niyazi bunu beğendi.
  8. Mete Gökmen

Mete Gökmen Üye

Geçmiş olsun arkadaşım. Bencede o tür şeyler deniceksen sonuçta altında cross motor var trafiğe kapalı yerlerde yapmalısın.

Niyazi bunu beğendi.
  9. Niyazi

Niyazi Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Herkese cok teşekkür ederim. Trafiğe kapalı olması gerçekten yararıma oldu. Kolum germiş durumdaydı ne aşağı nede yukarı hareket edemiyordu. Krem sürdüm iyi oldu biraz. Allah kimseye en ufak bir kaza bela vermesin. Hızım yoktu olsa belki kurtarırdı en azından motor biraz daha önde olurdu. ama nasıl sürtüldüm anlamıyorum kolum halâ sızlıyor.
    Hayırlı yolculuklar kazasız belasız yolculuklar :)

10. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Korumalı motosiklet montu giymiş olman işine yarayabilir bu durumlarda :)

Niyazi bunu beğendi.
  11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun
    Motosiklet montun olsa idi bir şeyin olmaz hatta şimdi yaşadığın acıyı bile yaşamayabilrdin.
    Neyse bir musibet bin nasihatten daha evladır sözü bir kez daha ispat edildi böyle ce.
    Evet motosiklet düşe kalka öğrenillir sen devam et kardeş.Düşe kalka öğrenecen sen bu işi.:(

Niyazi bunu beğendi.
  12. Hakan Arapkirli

Hakan Arapkirli Üye

Motosiklet:
    Honda
    geçmiş olsun

Niyazi bunu beğendi.
  13. Niyazi

Niyazi Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Uzun yol yapmıyorum diye almıyorum fakat ben motora saatlerce binen biri değilim gezmeye cıkıyorum günde yarım saat falandır genelde. Şehir içiyken gerek yok diye düşünüyorum ama gerek varmıs gercekten.