İlk Motor İçin Burgman 400 Fazlamı Gelir ?

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında Yucel tarafından paylaşıldı.

1. Yucel

Yucel Yeni Üye

Arkadaşlar herkese selamlar.. Aranıza yeni yeni katılıyorum. Otomobil kullanmaktan sıkıldım ve motorsikletin daha keyifli olduğunu düşünüyorum. Bu sebepten dolayı önce bir ehliyet daha sonrada bir motosiklet almak istiyorum.

Motosikletten çok anlamıyorum fakat 2009 Suzuki Burgman 400'ler çok hoşuma gidiyor. Kasası,kullanışlı oluşu komforu konusunda bilgi sahiiyim ve herkesten olumlu yorumlar alıyorum.

Bugüm motorsikletleri yakından incelemek için 4-5 adet motosiklet galerisine gittim.Hepside anadolu yakasında hatrı sayılır motosikletciler. Hepsinin ortak görüşü Suzuki Burgman 400 ün ilk başlayan biri için (Benim için ) fazla olduğu idi..Böylece beni hep 250'lik Piaggio veya sym tarzı markalara yönlendirmeye calıstılar.

Sevgili arkadaşlar sizce bu bir satış politikasımıdır ? Yoksa Burgman 400 gerçekten bana motorsiklete alışmam için fazlamıdır ? Kullanırken zorlanırmıyım ?Bu arada Boyum 1.84 Kilo: 72 :)

Değerli yorumlarınızı bekliyorum , şimdiden herkese çok teşekkürler..

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sıfır tecrübe sıfır bilgi ile evet size çok büyük gelir.
    Şunu sorayım
    Neden büyükle başlamak isteriz
    Küçükle başlasak ama önce "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri alsak full korumalı kıyafet ekipman ve kafamızı koruyacak kalitede KASK alsak nasıl olur.
    Sıkıntı nedir
    Neden herkes illaki ya 400-500 veya 600 lükle başlamak ister.
    PC oyunu değil ki bu hobi.Çok ciddi risk barındıran bilgisizlik ve tecrübesizlik sonucu ucunda basitçe telef olmak var iken neden bu şekilde başlamak.

Yucel bunu beğendi.
  3. Yucel

Yucel Yeni Üye

Neden ? Çünkü bende şuanda şöyle bir düşünce var ; iyi bir motor alıp 3-4 sene biniyim diyorum. Çünkü görüntüsü falanda çok hoşuma gitti ve yarın bigün ne biliyim bi uzun yol falan yapmak isterim , sıkıntı çekmem 400 'lük bir motorla diye düşünmüştüm. :)

Bunun yerine bana bugün piaggio x evo 250 motorunu önerdiler. Şenol Bey sizden bu motorsikletle ilgili yorumunuzu alabilirmiyim lütfen , Piaggio'ya güvenerek alabilirmiyim mesela ?

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Alınır tabii ama bu markanın distrubutor konusunda ülkemde bir sorun var.Parça sıkıntıları zaman zaman yaşanıyor.Bunu göz ardı etmeyin derim.Ve maalesef parça fiyatlarının pahalı olmasıda bu markanın cazipliğine balta vuruyor ama ne hikmetse gerekli kişiler bunu sürekli göz ardı etmekte.

Diğer yandan
    Bir araçki bu motosikletse sırf gorunuşu güzel sesi güzel diye alınmamalı derim yıllardır.
    Neden mi
    Bilgi tecrübeye göre ve ihtiyaçlara göre alınır.
    Bu hobi konusunda yazdıklarınızdan çıkarttığım sonuç sadece forum net bazında veya kullancılar dedi bazında bilgi sahibisiniz.Yani bu araçların sürüşü konusunda bilginiz tecrübeniz yok.
    Bence siz bu eyleme emeklerek başlayın.
    Evet ozamanda biraz pahalı olacak ama unutmayın hastane ücretleri veya giden sağlığınızın bedeli asla olmaz.
    Siz emin adımlarla emekleyerek sonra yürüyerek sonra da (eğitimlerden sonra) koşarak yolunuza devam edin.İnanın böyle daha ekonomik olacaktır.

Yucel bunu beğendi.
  5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Yucel bunu beğendi.