İlk motorum kawa ninja 250r Oldu Fakat Deneyim daha 3 km

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Orhan.Ruzğar tarafından paylaşıldı.

1. Orhan.Ruzğar

Orhan.Ruzğar Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    öncelikle merabalar diyorum ehliyetimi alalı daha 3 hafta oluyor daha onceden scooter ve ybr125 kullanmıstım dedigim gibi tecrube daha 3 km. :rolleyes:

her neyse iste nasil aksam ettigimi bende bilmiyorum aksam olsunda motoruma kavusmak icin can atiyorum . yanlız bir sorunum var cevremde daha 3 kmlik tecruben var bu kadar onlem(kask,korumalık) anlama gerek yok ztn bişey yapmiyorsun diyenler var , birtek sorunum viteslerde onu havalanıyor ve buda beni tedirgin ediyor mahalle arasnda surmekten cok sıkıldım bu tedirginligin bitmesini istyrm .

Orhan

& Simdiden teşşekkur

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    evet doğru yerdesiniz;) forum da olan hepimizin tecrübesi 5-10 km
    ile sınırlı.benim de ilk motorum yamaha tdm 900. siz yine iyisiniz
    ben 0 tecrübe ile aldım.benim de vites sorunum vardı daha doğrusu
    viteslerin yerini bilmiyordum.meğer ayaktaymış ben de bunu
    el'e çevirecek usta arıyorum.genel de bu kask koruma falan
    kız veya çoluk çocuk işi.ben motoru otoban da 200 falan basarken
    kask takıyorum onun haricin de buna gerek duymuyorum.
    falan filan işte.... yani doğru yerdesiniz soru sormanıza falan gerek yok
    kafanıza göre takılın;)

3. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Önünün havalanmasından korkma. Yapmak için uğraşan çok tecrübeli arkadaş var. Bak sende Allah vergisi olarak bir yetenek.

Orhan.Ruzğar bunu beğendi.
  4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    boş koy kaskı korumayı.hatta ybr falan da alma direk hayabusa al.Hayal buysa Hayabusa.Ver gazı vites geçişlerinde ön kalkıyor gibiyi geç debriyajı sert bırak kalksızn havaya ver gazı git dümdüz heyooo

5. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Orhan,
    Kask, koruma hepsi lazımdır. Al kullan gerekli şeyler, motorda kaporta sensin, üstüne biniyosan korumayı full kullanmak lazım.

Hiç tecrübesi olmayan biri için kullandığın motor riskli, kesinlikle kasksız korumasız binme, son derece dikkatli olmanı tavsiye ederim. O YBR falan duruyasa en iyisi sen bikaç bin km yap öyle geç ninjaya daha iyi olur.

Şaka maka risk altındasın arkadaşım, tecrüben sıfır gözünü dört aç, benden söylemesi. Sakın hafife alma.

Foruma hoşgeldin.

Orhan.Ruzğar ve Barış bunu beğendi.
  6. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Ya bu aralar bu moda oldu sen daha yeni kullanıcısın okadar korumaya ne ihtiyaç var dıyor millet Bu lafları neye dayanarak hangı akla hızmet söylüyorlar anlamadım ve çok şaşırıyorum
    Asıl koruma yeni başlayan birisine lazım Durduğu yerde bile motorla birlikte duşup olen ınsanlar var Acemıyken full karuma herzamankınden daha fazla gerekli bence

7. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldin o motora binme bence ........... Şöyle yap kask mont eldiven falan al koşmaya başla hızlan en son hıza çık ve at kendini yere sonra korumalarını çıkart ve aynı şeyi yap aradaki farkı göreceksin ölme canlı kal derim sana kardeşim :)

Barış bunu beğendi.
  8. Orhan.Ruzğar

Orhan.Ruzğar Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Degerli yorumlarınız her bi abimize teşşkur ediyorum .

yorumları okuduktan sonra daha bi guvenım geldi. korumalıklar ıcın negatif düsünmüyorum mahlle arasında bile takıyorum ögrenıcem bu isi kafaya taktım yazdıklarınızıda cok dikkate alıyorum

Hayal busa haya busa harıc tabiki ..

& teşşkur ederim . Orhan

Ekrem Kalafatoglu bunu beğendi.
  9. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Aslında pek çok cevap mesajı yazılmış..Ben böyle türkçeyi okumakta zorlanıyorum!..Bu kardeşimize sorunlarını anlatırken ve bilgiyi öğrenirken en çok ne lazım?..Türkçe..

Derdini bu kadar berbat yazacaksın,sonra düzgün türkçe yazanlardan bilgi alacaksın!..
    Ben doğrusu bu şekilde yazılmış sorulara cevap yazmak içimden gelmiyor..
    Polis arkadaşların da ilk yapacağı böyle bir yazı dili kullananları uyarmak olmalı..
    Baksanıza bu kardeşimiz adını bile doğru yazmamış!..

10. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    abi; affınıza sığınarak;
    -deveye sormuşlar neden boynun eğri??
    -nerem düzgün ki!!!

Hakan Çıtır, o.somuncu ve Şenol SEL bunu beğendi.
  11. CAN YEMENİCİOĞLU

CAN YEMENİCİOĞLU Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Daha önce scooter' a bile binmedim. Senelerdir özenirim motora.... Ama racing olacak... Ve yavaş yavaş deri montlarla gezecem.... Hayalimin yanında hep te korktum. Yaş 38 olunca az daha bekleyemedim ve motor almaya karar verdim. Arkadaşım VMax 250 için beni ümraiye yamaha' ya götürdü. Baktım baktım ama gözüm hep racing de kaldı. Alacak oldum abi satmam ölürsün diye tutturdu satmadı.
    -600 lük?
    - yok.
    -250?
    -yok
    -125?
    -yok vermem. git başka yer versin ben vermem.
    tamam abi sağol dedim 2 saat kafasını şişirdim. Çok ilgilendi dostça ve esnafca (harbi) davrandı ama ben onu dinlemedim. Vmax' i almadım. Ertesi gün doğru kızıltoprağa gittim. Önce Honda 125 turuncu baktım, yok dediler. Honda 250 yi ben beğenmedim. Sonra bir motor gördüm ve aşık oldum her yeri simsiyah harika bir güzellik bir de 250 lik dediler o an alıyorum dedim. Artık bir kawasaki 250 ninjam olmuştu ama ne ehliyet, ne tecrübe ne park yeri, ne de binecek cesaret..... Sadece beğenmiştim.... Hala da ilk gördüğümde güzel bir hatun görmüş gibi heyecanlanıyorum. Mondeo yu hanıma vererek motorla kış ortasında kaldım. kar ,tipi, fırtına ve ayazdayım anlıyacağınız. Ama çok güzel yaaaaa...... Aşığım ona....

12. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hayırlı olsun diyelim de bari ehliyeti alsaydınız :D

Size bi reçete yazıyorum:
    1- Motoru koymak için tercihen kapalı olan güvenli bi yer bulun, yada en azından bi branda alın. Ve oraya park edin.
    2-Hemen ehliyet kursuna yazılın.

Foruma hoşgeldiniz.

13. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Foruma hoşgeldiniz. :)

Motosikletiniz hayırlı uğurlu olsun.Lütfen işi bilen birileri ile çalışarak alışın motosikletinize.Gerçi yaşınız itibari ile maceraya atılmayacağınıza eminim ama yinede dikkat edin.

*Bence en güzeli havaların düzelmesini bekleyin.Kar,buz,yağmur tehlikeye gerek yok.
    *İmkanınız varsa Honda'nın eğitimlerine katılın.
    *Ehliyeti ihmal etmeyin. En ufak durumda suçsuz bile olsanız kusurlu duruma düşersiniz ve neredeyse bir ehliyet parası kadar ceza yersiniz.Bu en iyi ihtimal.

Son olarak Ümraniye'deki Yamaha bayii'sini kutluyorum.Gerçekden esnaf'dan çok insanmış kendisi.Helal olsun.

14. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Can bey hoş geldiniz ,ancak bu paylaşımınızı ayrı bir topikte veya tanışma topiğinde yazsaydınız daha şık olurdu!..Bu topikte dile getirdiğimiz sorunları da gölgelemezdi..;)

Barış bunu beğendi.
  15. amac

amac Yeni Üye

Hayırlı olsun. Koruma çok önemli. Google da motor kazaları dıye bır arama yapıp dehşet goruntulerle karsılasınca korumanın önemini daha ıy anlıyor insan.