İlk motorum

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında denizhany5 tarafından paylaşıldı.

1. denizhany5

denizhany5 Yeni Üye

Motosiklet:
    Vespa
    Selamlar herkese.
    önümüzdeki sonbahar ehliyetimi alıcam. alan arkadaşlarım hep vitessiz scooter modelleriyle başladılar. açıkçası hiç içimi açmıyor scooterlar. boşuna demek istemiyorum ama bilgisiz olduğum için boşuna gibi geliyor scooter almak.

benim hayalim düşük cc li bir chopper la başlamak . aklımda bazı sorular var cevaplarsanız sevinirim.

1)ehliyeti aldığım gibi vitesli bir motorla istanbul trafiğine çıkmam intihar demek mi ?
    2)ehliyet kursunda alacağım vitesli motor eğitimi yeterli mi ?
    3)vitesli motor kullanmak zor mu ?
    4)scooter almak gerekli mi ?

şimdiden teşekkürler

2. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Denizhan hoş geldin. Eğitim başlığımız altında ilgini çekebilecek bir çok konu var. İstanbulda önümüzdeki ay içerisinde motosiklet teori eğitimi gerçekleşecek. Ona katılmak ile başlayabilirsin. Teori eğitimleri ücretsiz olup, motosikletini satın almadan katılman faydalı olacaktır.

3. Arda Karaca

Arda Karaca Üye

Motosiklet:
    BMW
    Merhaba,

1)ehliyeti aldığım gibi vitesli bir motorla istanbul trafiğine çıkmam intihar demek mi ?

Daha çok hayatınız üzerine kumar oynamak gibi. Başınıza birşey belki gelmez ama gelirse gelen son şey olur.

2)ehliyet kursunda alacağım vitesli motor eğitimi yeterli mi ?

Maalesef yeterli değil

3)vitesli motor kullanmak zor mu ?

Zor değil. Küçük cc bir motor ile başlayıp kendinizi geliştirirsiniz.

4)scooter almak gerekli mi ?

Scooter almak gerekli değil. Scooterda motosiklete başlamak ve devam etmek için bir tercih. Tercih size kalmış. Hangi motosiklet sizin ihtiyacınızı görür ve hangisi sizin kullanım tarzına uygun olacak bunun kararını siz vermelisiniz. Başkasının yönlendirmesi ile alacağınız motosiklet size çabuk bıkkınlık verecektir.

Yapacağınız tercihiniz şimdiden hayırlı olsun. :)

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız: http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showt...erimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

5. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    aramıza hoşgeldiniz umarım herşey gönlünüzce olur

6. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba Denizhan,hoşgeldin.

Elbetteki forumda benden çok daha tecrübeli arkadaşlarım var.Ancak,şunu söylemek istiyorum.Scooterlarda çok eğlenceli motorlardır,bisiklet gibi de kullanabilirsin ve bunula birlikte,motosiklet+trafik tecrübesi kazanabilirsin.Sonra ne zaman istersen vitesli motosikletlere geçiş yapabilirsin.

Bir de sana tavsiye edeceğim bir site var.Burayı bir incele,nasıl bir başlangıç motoru seçebileceğin konusunda sana yardımı olacaktır.Ve diğer bölümü yani teori kısmını oku hatim et,hatta ezberle,ben okurken hem çok eğlendim hemde çok faydasını gördüm.

http://donald.hypermart.net/MCWorlDD.htm

Link bu,motorculuk kanına girdi ise sana bu hayatta başarılar :) Ve bol şanslar.

7. denizhany5

denizhany5 Yeni Üye

Motosiklet:
    Vespa
    çok teşekkür ederim ilginize :) daha yaşım tam olamadı önümüzdeki eylül alabileceğim ehliyeti.kendimi bildim bileli hep bir harley istedim. ailemde çevremde hiçbir tecrübeli motorcu yok ne yazık ki. yaşım gelmeye başladıkça arkadaşlarım ehliyet almaya başladıkça hepsi motor sahibi oldular.ama bana yok chopper istiyorum yok racing istiyorum diyen adamlar scooterlarla başladılar istisnasız. bu nedenle sordum ilgisiz kalmadım teşekkürler :)

8. munir

munir Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    aramıza hoşgeldin

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hiç bir akredite olmuş eğitmen sukuterle başlanızı önermez.Çünkü sukuterle başlarsanız ileride vitesliye geçtiğinizde herşeye sıfırdan başlarsınız.Sukuterde vites olmadığı devriyaj olmadığı için vitesliye geçtiğinizde çok sıkıntı yaşarsınız.Ama vitesli ile başlayıp eğitimlerinizide alırsanız ileride sukuter denemesi yaptığınız ilk bir kaç km den sonra sorunsuz sukuteri kullanabilirsiniz.
    Motosiklet kullanmanın püf noktalarından biri bir nevii alt yapısı bisiklet kullanmayı biliyorsanız akredite bir eğitmenden alacağınız "Güvenli Sürüş Tekbikleri" eğitimleriyle birlikte ufak ufak trafiğe çıkar yolunuza Güvenle ve Keyfle devam edersiniz.

10. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Dediğim gibi,forumda benden daha tecrübeli arkadaşlar var.

11. denizhany5

denizhany5 Yeni Üye

Motosiklet:
    Vespa
    tekrar merhaba.
    bugün Rahmi hocadan ilk dersimi aldım. Gerçekten çok eğlenceli,eğitici bir ders oldu. Önerdiği motorlardan birini edinip derslere devam edicem. Tabi burdan Şenol abiye tavsiyesi için teşekkür etmeden geçmek olmaz :)