Ilk Motorumu Alacağım Honda Cbr125 Veya 250 Arasında Tercih Yardımcı Olurmusunuz ?

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında RememberUs tarafından paylaşıldı.

1. RememberUs

RememberUs Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Herkese Selamlar

İlk motorumu alacağım.
    Ama öğrenciyim ve kendi birikimimle karşılayacağım bunu.

Başlangıç motoru olarak cbr125mi yoksa 250mi hangisini tercih etmeliyim.

Sıfır almayı düşünmüyorum ikinci el olacak.

Nedenleriyle birlikte belirterek bana yardımcı olabilir misiniz ?

2. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    İlk motor grenajlı (kerenajlı) alınmaz. Herkes ben tipini beğenmediğim motora binmek istemiyorum diyecek. İlk motor için tipi önemsemeyin. Biraz dişinizi sıkın. İkinci motorunuza para harcayın. Yani ybr125 diyrum

RememberUs bunu beğendi.
  3. RememberUs

RememberUs Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    ama motor kullanmayı biliyorum yani sürüşümde falan çok şükür bi sıkıntı yok kendimede güvenim var

Ve bu ikisinden birini istiyorum ve sizce hangisini tercih etmeliyim

Teşekkürler şimdiden

4. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    O zaman cbr125 alın ama önce aradaki farkla eğitime gidin kendinize güveninizi tazelersiniz hem de belki fikriniz değişir

5. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Eğer deneyimin varsa 125 ile 250 arasında 20-30 km/s lik bir hız farkı var bence kesinlikle 250 derim 125 in 3 ay ömrü 250 nin ise bir sezonluk ömrü olacak sonrasında sıkılacaksın.
    Bence zarar etme direk bir 250 lik al ama eline de hakim ol ;)

6. RememberUs

RememberUs Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Haklısınız sıkılma konusunda ama 250lik içinde öğrenci olduğum için biraz daha paraya ihtiyacım olacak

Sabırda edemiyorum artık hemen almak istiyorum ama işte sizin bahsettiğiniz gibi sabretmezsem pişmnlık söz konusu olabilir

7. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    1000 km den fazla bir şehir içi trafikle 250 Inazuma kullandım, kullanıyorum. Benim motorum piyasadaki 250lilikler arasında en mütavazi performansı sunanı. Işıklarda durunca, kendimi tehlikeye atmamak adına eğitimlerde de söylendiği gibi bir aracın arkasında durmamaya çalışıyorum (biri gelip arkadan yapıştırıp, aaaa görmedim yahu demesin diye). Bu durumda, araçlar durduktan sonra aralardan öne geçiyorum. Bu durumda önemli olan diğer araçlarla aynı hızlanmayla, hatta biraz daha hızlı kalkabilmeniz. Yoksa sağınız ve solunuzdaki araç sizi sıkıştırıyor veya kornaya basıp, hızlanıp vs güvenliğinizi tehlikeye atıyor.
    Bence semtlerin birbirine otoyollarla bağlandığı, yolların görece geniş ve hızlı seyredildiği büyükşehir ortamında en temizi 250 cc motorlar. 125 cc için çok daha defansif kullanmanız gerekecek ki, bu da bence ciddi bir tecrübe ve eğitim işi..

8. ege uzun

ege uzun Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    selam arkadaşlar
    Ben seneye 17 yaşıma girip a2 ehliyetimi almak istiyorum ve cbr 250 ile başlamak istiyorum fakat boyum 1.65 sizde olurmu zorluk çekwrmiyim