İlk Motorumu Alıcam

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında meric48 tarafından paylaşıldı.

1. meric48

meric48 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhabalar ismim Meriç yaş 18 forumda yeniyim.Bir Ss tipi racing motor almak istiyorum.Ve motor almadan önce alınması gereken tüm sorumluluklarımı şimdiden aldım.Hayalimdeki motor CBR 600RR sesine duruşuna herşeyine bitiyorum motorun.Fakat daha hayatımda vitesli motor sürmedim.Çok fazla araştırdım , çok kişiyle konuştum bu konuyu.İstemeden de olsa kendim için bu motoru almıyacağım.Boyum 1.95 kilom 84 geçenlerde yamaha mağazasına arkadaşımın ybr150 sini almaya gittiğimde 2011 model bir yzf r-125 gördüm ve bu motor R6 sandım.Fiyatını sordum adam 8.400 Tl dedi ve bende dalgamı geçiyorsunuz dedim.Ama sonradan anladım ki motor 125 lik :).Üzerine bindim boyumun bu kadar uzun olmasına rağmen motor gerçekten çok iyi duruyordu altımda.İki ay sonra ehliyet sınavına giricem ve motorumuda Aralık sonu almayı düşünüyorum.Birçok başlıkta bu motor Kawasaki 250R ile karşılaştırıyor.Fakat 125 te olsa 250 de olsa çıkan ses zaten benim aradığım ses değil.Belki ileride bir egzoz la bu isteğimi gerçekleştiririm.Neyse kısacası ben burda düşüncelerimi sizlerle paylaştım ,okuduğunuz vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.Bir yorumu bile eksik görmezseniz sevirinirim.

2. Can Alpay

Can Alpay Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    yamaha yzf 125 r cok iyi tercih olur baslangic icin bence, hem istedigin goruntuyu verir hem de 125 cc oldugu icin uygun ilk motor olarak, ses olarak tabi alamazsin 600cc sesini, bnm ninja 250m de de gsxr egzosu var ama 600cc lerin sesine yaklasamiyor bile gene de.

3. meric48

meric48 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Teşekkürler yorumunuz için.

4. Can Alpay

Can Alpay Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    rica ederim, bir de ses icin akrapovic veya leo vince ya da two borthers taktirabilirsin ama 125 cc alete degmez yani =) 250 ye de degmez zaten. 600 cc makina olacak ki takican bunlari =)

5. meric48

meric48 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ah ahh :).Onu 2-3 yıl sonra yaparım inşallah.Fakat tek taktığım konu ses konusu onuda motoru aldığımda İzmir'e götürüp çözmeyi planlıyorum.Egzoz stok olarak kullanmam çünkü sesini falan duydum bir kaç kez hoşuma gitmedi.Ninjanın sesi nasıl bilmiyorum videolarını izledim her iki motorun ama öle çok bir fark göremedim kendi açımdan tabi.Ninja sanki daha ince gibi geldi ve üzerinde iyi durmam diye düşünüyorum.Akrapovic videoları fena değil R-125 in ama en iyisi canlı canlı görüp duymak.

6. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    motosiklet foruma hoşgeldin. umarım katılımcı ve kalıcı olursun. 125cc ile başlaman doğru bir seçim. eğitimlerini almayı, korumalı tam kıyafet giymeyi de unutmamak lazım. bir de aklıma takıldı sorayım dedim. motosikletin çıkardığı ses neden bu kadar önemli? merakımdan soruyorum çünkü benim TAnın üzerinde saatte 100 le giderken rüzgar sesi yüzünden bırakın motosikletin sesini duymayı kendi çaldığınız kornayı bile duyamıyorsunuz! bu yüzden de kulak tıkacı kullanmadan yola çıkmıyorum... :D

7. meric48

meric48 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Oda güzelmiş:).Herhalde benimde sesine ayrı bir fantazim var.Ama Can arkdaşımızın söylediği gibi leo vince egzozu gerçekten çok sevdim.Fakat kafamda acayip bir Ninja bulanıklığı var.Canlı canlı görmedim motoru.Kasa tipi sevdiğim tarzda değil yani farları ve bodysi sevdiğim tarzda değil.Dediğim gibi gerçekten çok uzunum :).

8. dogancan

dogancan Üye

Motosiklet:
    Honda
    hoş geldin aramıza yzf 125 olabilir akrapovic egzoz kullanıyorum cbr 125r te sesi fena değil yzf de olur 250 cc likle başla derim bende cbr da çok sırıtırsn yzf sana göre

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

Not:Neden yeni başlayanlar motosikletin sesine takar anlamıyorum.Ses çıkınca çevreyi rahatsız edince daha mı şık oluyor.Neden kimse ben nasıl daha iyi sürücü olurum daha güvenli sürüş yaparım derdinde değilde ses çıksın görüntü iyi olsun hızlı olsun der.
    Kaç hayatınız var.
    Motosiklet sürme eylemini PC oyunu ile karıştırmayın.Pc oyununda düşersin yanarsın havaya zıplarsın yeni can alırsın ama trafikte eğitimsiz bilgi ve tecrübesiz sürüş yaparsan roketle uzaya çıksanız bile can alamazsınız asfaltta pamuk tarlasına dönüşmez bu adam acemi canı yanmasın demez.
    Önce Güvenlik sonra akıcı olmak sonra yolun açıksa müsaitse gazlarsın hızlanırsın.Ama ilk ikisi yoksa hız yapmak sadece ölmeye sakat kalmaya yarar.
    İllede ölmek için motosiklete binmenin de hiç mantığı yok.Zaten yeterince ölmek için Motosiklet süren MAYMUN var.
    Bizlerin bilinçli sürücülere ihtiyacımız var.Yeterince antipatik oluyor zaten bunlar trafikte yollarda.
    Motosiklet sürmek bir kültürdür.Ve hiç kimsenin bu tehlikeli ama çokça keyifli kültürüe zarar vermeye hakkı yok.
    Bunun bilincinde olup öyle oturun Motosikletin selesine ona göre gaz açın.

Ziya Çerezci ve Barış bunu beğendi.
  10. meric48

meric48 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol Abi diyorum konuşma tarzınız bayağı büyük geldi:).Söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum şimdi daha motoru almadan önce ben bütün bu riskleri aldım yani.Herşeyi kullanarak riski 0'a indirmek kişide bitiyo.Tabi bunu herkez yapamasada sizin benim gibi yapan kişiler de var.Bu arada ses konusu , ne biliyim çoğu insanda var bazısında hız olarak bazısınınsa motor sesine hastalığı var.Burada ''vınnn'' diye basıp gitmekten bahsetmiyorum ki siz bunu benden daha iyi bilirsiniz:).Yorumlar için teşekkürler.

11. meric48

meric48 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Yzf R-125 kullanan kişiler varsa eğer yorum atarlarsa sevinirim.

12. Can Alpay

Can Alpay Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    valla kullanan hic gormedim ben de bu motoru yollarda, cok tercih etmiyor insanlar sanirim, cunku 125 cc ve pahali. 0 2011 modeli 8500 tl mesela, o paraya 0 honda cbr 250 aliyorsun 500 1000 tl daha versen yani.

ama gorunus olarak cbr 250 yi uzer, hatta ninja 250r yi de uzebilir =)

ben mesela direk 250 cc baktim motor alacagim zaman, bu yuzden bu dikkatimi cekmedi hic, ama gorseydim bunu direk 0 km bundan da alabilirdim gibi geliyor bana.

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Riskleri 0 a indirmek çok iddialı.
    Ama biz onun yerine riskleri en aza indirip güvenli akıcı sürüş yapalım demeyi ve eğitimlerde bunu uygulamayı tercih ediyoruz.
    İmzamda bir kaç söz var.
    Onları bilinç altına kazımanızda ciddi faydalar var.

14. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz. keyifli forumar.

15. Yilmaz.Turac

Yilmaz.Turac Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    hosgeldin foruma,

umarim istegin gerceklesir, ben baska bisey sormak istiyorum..

neden racing tarzi bir motoru ilk motorun olarak istiyorsun, daha önce hic vitesli motor kullanmamis biri olarak?

16. meric48

meric48 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Aşk otada konuyo ....... da :)

17. apodaka

apodaka Yeni Üye

meriç kardeş.d bende 18 yasında 1.95 boyundaym. Bende motor sevdalısıym en yakın zaman alcam insallah ama 2 seneyi bulacak galiba . Smdiden araştırmalarımı yaptım diyemem yapyrm diyeblrm çünkü motor basite gelmeyecek bır is deger vermek gerekir. Benim istdgm hyo gt 250 r. Daha ilk baslıcam icin istyrm bunu tabiki egitimlerimi alcam . Bu mtrun durusu da iyi. Nye dsnmyrsn hyo yu ?

18. tamerhan öksüz

tamerhan öksüz Üye

Motosiklet:
    Honda
    tek ve iki silindirli motorsikletlerin sesi 600rr lerin sesi gibiçıkmaz 4 silindiirler çünki

19. apodaka

apodaka Yeni Üye

evet çıkmaz ama bi arastırmalarmda okumustum hyo kullanıcısı egzos taktrms makinaya mükemmel ses vryms

20. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    gençler, yazdıklarımıza biraz daha dikkat etsek diyorum. yazılanların bazılarını anlayana kadar canım çıktı! Türkçenin düştüğü hale bakın yahu!...