ilk motosiklet sıkıntıları

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında cagri.erarslan tarafından paylaşıldı.

1. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhaba,

Liseye kadar hayatının büyük bir kısmını bisiklet üzerinde geçirmiş biriyim. O günler çok geride kalsa bile halen bisiklete binince eski refleks ve alışkanlılar kolaylıkla geri geliyor. Buna karşın motorize 2tekerliler konusunda tecrübem sadece artçılıktan ibaret :)

Motor alma fikri bende uzun süredir var ama sürekli birşeyler engel oldu ve 32me kadar geldim.. Şimdi tekrar heveslenmiş durumdayım ama aklım feci karışmış durumda. Honda CB 125 diye yola çıktım ama YBR'nin yüksek güvenilirliği ve Honda'nın fiyatı aşağı çekmek adına motora devir göstergesi koymaması gibi nedenlerle bir süre YBR125 çok yakındım ve neredeyse alıyordum...

Süpermotoları görene kadar. KTM Duke 125 resmen bütün planlarımı alt üst etti. Üzerine Yamaha WR125x geldi ve benim bütün planlarım darmadağan oldu. Öncelikle bu işe ayırabileceğim 5.000 TL limitinin çok üstündeydi KTM ve WR125x. Daha sonra farkettimki, sorun olan para değil, 10k verebilirim. Sorunum o parayı 125cc bir makinaya vermek :) Bu psikolojiyi KTM Duke sağolsun yendim ve bütün oklar KTM Duke 125'i gösterirken, KTM gidip Duke 200'ü getirdi :\

Şimdi;
    5k TL civarında YBR 125
    9k TL civarında KTM Duke 125
    9k TL civarında Yamaha WR125x
    11k TL civarında KTM Duke 200
    10k TL civarında Suzuki GW250 inazuma

arasındayım. Al sat işlerinden en ufak şekilde hoşlanmıyorum ve bu yüzde aslında uzun süre kullanabileceğim bir motor istiyorum. Bu motoru işe gidip gelmek için kullanmayı düşünüyorum. Kullancağım yollar (Ankaralılar bilir) konutkent ->eskişehir yolu ->armadanın ordan konya yolu -> balgat. Dönüşte de balgat->konya yolu ->incek bulvarı ->konutkent. Her iki rotada 100 km nin üzerinde akan bir trafiğe sahip değil. Hatta KYGS yüzünden 80 ortalama gidebilen bir motorla sıkışmadan, sıkıştırılmadan yol almak mümkün. TEM gibi hızlı akan bir trafik olmadığından 125likler cazibelerini koruyorlar ama 200lük Duke ve 250lik inazuma daha uzun ömürlü ve kullanışlı olacaklar gibime geliyor. Aynı şekilde sanki YBR125ten çok hızlı bıkacağım ve seneye yeni bir motor arayışına girecekmişim gibi bir his var içimde. Bu, YBR'yi satmak demek oluyor, ki dediğim gibi en sevmediğim iş alım-satımlar.

Aklım karışık netekim. Sizce hangisine yönelmeliyim ? Tarz olarak enduroya daha yakınım ve ileride ikinci motorum olarak 600lük Enduro hayal ediyorum :) Ama motosikletin bende tutku haline gelmesi ilk olarak naked bike ve ducati tarafından olduğundan ciddi bir kararsızlık içindeyim..

2. Adil Özel

Adil Özel Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Merhaba al-sat işlerinden hoşlanmadığını söylemişsin ,maddi yönden etkilemiyorsa KTM 200 tam senlik ,yok maddiyat var diyorsan YBR o yolda işini görür ama ne kadar :D sağlıcakla...