ilk motosikletim ybr 125

Konu, 'Motosikletinizin Resimleri ve Videoları' kısmında Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaşlar motosikletimi nihayet aldım. ve işte fotoğrafı. şimdi korumalara ihtiyacım var. hepsi sırayla değil mi:D

yani üzerinde oturduğumda ağzım kulaklarıma varacaktı :)

2. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Hayırlı olsun Özgür :) Hızlı hallettin, sevindim... Uzun zamandır bu forumdasın, koruma, güvenli sürüş eğitimi falan demiyeceğiz, sen biliyorsundur artık herhalde :D

Özgür bunu beğendi.
  3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sağol bülent abi. koruma için kolları hemen sıvadım. yarın bir kask alacağım, mont, dizlik vb korulamaları da delta bisikletten almayı düşünüyorum, bakalım artık. kask yamaha yetkili bayiinde var. güvenli sürüş eğitimi ise en kısa zamanda halletmeye çalışacağım. malum trabzon'dayım ve istanbul'a gelmek için zaman ve maddi olanak gerekiyor. şimdilik trafik olmayan alanlarda, şantiyemizde epey var, korumalarımla durma kalkma, yavaş sürme, denge sağlama, vites değiştirme bunlara iyice alışayım. trafiğe çıkma gibi bir niyetim yok. çok acemiyim. canımı da yolda bulmadım. :D

4. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    hayırlı olsun çok güzel.. birde koruma demiri taktır o zaman daha güvenli olur kazasız belasız sürüşler..

Özgür bunu beğendi.
  5. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    evet onu yaptırmak istiyorum ama oraya kadar kim götürecek bu aleti. ben trafiğe çıkmaya çekiniyorum. biraz çalışayım yavaştan gider takrırım. :eek:

6. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    hayırlı olsun kazasız belasız binmen dileğiyle !!!!!!

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hayırlı olsun.Çok sevindim.
    Hele ybr olmasına daha çok sevindim.
    Lütfen koruma konusunda dizlik seçeneğini geç.Direk Motosiklet patolonu al.Biliyorum ekonomik olarak sıkıntıya düşeceksin ama diğer yandan sağlık yönünde çok kazançlı çıkacaksın emin ol.Yeniden para kazanırsın yeniden motoruna parça alabilirsin ama senin yedek parçaların yok.Lütfen ne olur bunu göz ardı etme.
    + Mutlaka koruma demiri al.Motorla gitmene de gerek yok.Bir servie ybr için koruma demiri de o sana veriri olmadı 3-5 bişiler ver ustayı götür taksın.

8. Yasemin Gül

Yasemin Gül Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    hayırlı olsun :) kazasız belsız inşallahh :))

9. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    heyt yavrum siyahda başka yakışıyor ybr'ye. allah tekerini düz bastırsın senin adına çok sevindim. bende motorumu ilk aldığımda senin gibi hissetmiştim, insan pis pis sırıtıyo motoruna baktıkça :)
    bence koruma demirini motorla çalışmaya başlamadan önce taktırsan daha iyi olur çünkü en çok düşmeyi ilk acemiliklerinde yaşarsın zaten. (sende koruma demiri varmı diye sorma çünkü yok, allaha şükür daha hiç düşmedim)

10. gueldali

gueldali Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hayirli olsun,kazasiz ve bol keyifli sürüsler....yakinda da karadeniz gezilerinden fotograflar da gelir artik :)

11. Önder Yıldırım

Önder Yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hayırlı olsun dostum kazasız belasız kullanman dileğiyle...:)

12. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    hepinize çok çok teşekkürler, tavsiyeleriniz benim için önemli. hepsini yapacağım.
    Şenol abi neden pantolon dedin. billmediğim için soruyorum. pantolonun fazladan sağlık açısından ne katkısı var?

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Dışarıdan bağladığın dizlik kayar.Kaza anında öyle düşmelisin ki dizlik varken kaymasın.Ama pantolon özelliklede motosiklet pantolonu içinde var olan dizlikler ve yan kalça korumaları seni dizliklerden çok daha iyi korur.
    Ayrıca motosiklet pantolunu özel bir kumaş olan cordura vb kumaşlardan ürerilir.Normal kot pantolon en fazla 150 d/d olur.ama motosiklet pantolonları 600d/d dir ve 900 d/d ye kadar kalınlıkları ve sürütnme aşınma zorlukları varıdr.
    Ayrıca bazı yeni model markalarda kevlardan yretilmiş kot pantolı-on görünümlü veya kevlar takviyeli modelleride mevcuttur.

Özgür bunu beğendi.
  14. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    mesaj alınmıştır...

15. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    hayırlı uğurlu olsun gerçekten süper bi şeçim yapmışsın bence yamaha idael bi motor

16. Cüneyt ÖZEN

Cüneyt ÖZEN Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Keeway
    Ya hocam. Bombayı patlatmışsın. Çok sevindim. Allah kaza bela vermesin. Uzun yollar sağlıklı KM diliyorum sana. Motor seçiminde harika bence. Doldur bir kere gez bin kere. Süper bir alet ve siyah olması da cabası. Hoş tozu pisliği çok gösteriyor ilk zamanlarda bu biraz canını sıkar ama üzülme alışırsın. Aşşağıdaki linke bir göz at istersen.

YBR ile ilgili test videosudur.

http://www.youtube.com/watch?v=2EdnsNhFKOE

http://www.metacafe.com/watch/2781073/yamaha_ybr_125_alt_n_elbiseli_adam/

Özgür ve Şenol SEL bunu beğendi.
  17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    videodaki sürücünün ayak pozisyonununa dikkatinizi çekerim.Çok kişi bunu yapmaz.Bilmezde.Ama bu çok önemli bir konudur.Motora hakimiyet konusunda size çok yardımcı olur.

18. Cüneyt ÖZEN

Cüneyt ÖZEN Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Keeway
    Yanlış anlamadıysam genelde herkezin yaptığı Ayak ortası yada ayağın topuğa yakın yerinden bedala basması ve ayak ucunun sürekli vites üstünde yada altında olmasından bahsediyorsun.

19. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Güle güle kullan canım kardeşim kazasız belasız inşallah...

20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet aynen ve çok yanlış bir uygulamadır vede çok tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabilir.
    Bu yüzden videodaki gibi ayaklarınız her iki peg de de ayak parmaklarınızın bittiği yerde olmalı.
    Vites değişimi veya arka fren ihityacı olduğunda ileri götürülmeli ve işi bitince geri yerinde gelmeli.
    Ayaklarınız bu şekilde peglerde olursa gayri ihtiyari de depoyu dizlerinizin içi ile sıkımış olacaksınız.
    tabii bu dediklerim Motosiklet kullanıcıları için geçerli.Sukuterlerde böyle bir şey söz konusu değil. (Sadece dorado corvus türevi sukuterlerde bu istisna dışındadır)
    Motosklete tek bir yerden sahip olabilirsiniz.Oda depoyu dizlerinizin içi ile sıkarak.Gidon tek bir işe yarar.Motosiklete yön vermeye yarar.başka bir amaca hizmet edemez.
    Ama "Güvenli Sürüş teknikleri" ARA-Teori (Advanced Riding Academy) ve ARA- Control (Kapalı alan Eğitimi) alanlar bu sistemleri bilir ve kullanabilirler maalesef.
    Çünkü bu eğitimlerde bu konular çok önem arz eder ve eğitimciler bu konuda çok hassastır.
    Tabi başka konularda var ama burası yeterli değil.Gidin bu tür eğitimleri alın.

Ama bakın burası çok önemli
    Sürüş Eğitimleri değil
    "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri