İnsanlık parayla değil!

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında Nurullah tarafından paylaşıldı.

1. Nurullah

Nurullah Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    geçen gün scooterimle(scooter imi sattım) k.çekmece sefaköyde E5 te en sagdan giderken arkama bir iveco kamyonet yanaştı.
    sürücüsü orta yaşlı bıyıklı ve yanında ondan daha genç olan bir de yoldusu vardı.
    o iyice bana yakınlastıkca ben gaza bastım.fakat nereye kadar.??ancak durumda bir tuhaflık oldugunu biraz zaman geçince anladım. adam kasten üzerime sürüyordu.yüzlerinde pis bir gülümseme başladı.öyle ki dişlerini açık açık seçebiliyordum.3-4 metre kalmıştı ki sol şeride geçti. o anda altımdaki scooter bir çin malı motordu.ya aniden motor gaz kesseydi diye içimden geçirdim.çünkü daha önceden bunu yapmıştı.Rabbime şükrediyorum.
    acaba potansiyel katiller ne zaman yol vermeye başlayacak?

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun verilmiş sadakanız evde sizi bekleyen sevdiklerinize bağoşlamış ALLAH sizi.

BU gibi durumlarda en ideal olanı tehlikeyi savmak olacaktır.
    Önünden çekilin sağa veya sola kaçın ve hız kesin.Ama hızınızı aniden değil azar azar kesin bırakın gitsin.
    Ve tehlike geçince müsait bir yere çekip soluklanın o halde motosiklet/sukuter kullanmaya devam etmeyin.Çok sinirlisiniz ve kurgulama yapmaya devam etmektesiniz.Sürücülerin bu durumla karşılaşma oranları kuvvetle muhtemel çoktur.
    Ama yapacak bir şey yok.başımızdakiler böyle eğitim verirse bizlerde maul şeyi yaparız.Başımızdakiler 3 kuruş paraya bakıyorlar giden canlara değil.
    Öyle olsa idi tek gözü kör olanlara bile ehliyet verme AHMAKLIĞINI göstermezlerdi.Kurs saatlerini azaltmaya kalkmazlardı.
    Maalesef ülkemizin kanayan yarasıdır.Bir oto ehliyeti nasıl alınır bir motosiklet ehliyeti nasıl alınır çok iyi bilinmete ama maalesef başımızdakiler ısrarla bunu görmezlikten gelmekte.
    Bana göre bu bilinçli yapılmakta.Biri yeni evlenenlere 3 çocuk yapın diyor diğer taraftan Kainat birinciliği olan trafik kazaları için hiç bir önlem almamakta hatta daha çok kaza yapılsın daha çok canlar ziyan olsun diye çaba sarfetmekte.
    Bu halde şartlar bize uymuyorsa biz şartlara uymaya mecburuz.
    Bu gibi durumlarda tehlikeden derhal kaçmanın yollarını bulmalıyız.Aslında "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri almış olsaydınız bunları öğrenmiş olur ve bu gibi olaylarda tedbiriniz almış olurdunuz.

3. Mehmet.A

Mehmet.A Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    geçmiş olsun

4. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Plakası falan yokmuydu abi veya kamyonun arkasında telefon numarası falan, ana-avrat-bacı vs. dümdüz gidebilmek için... :mad:

Geçmiş Olsun :(

5. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Benim de bu konudaki fikrim, trafikte eğitmenlik yapmaya gerek yok. Her magandayı yola getirmeye çalışırsak ya karakolda, ya hastanede biter maceramız. Tehlikeli bir şöförün sizle uğraştığını görürseniz 2 seçenek var. Ya uzayıp gidin ve kurtulun (yüksek CC li motosikletler için söylüyorum) yada kenara çekip bir zincir yağınızı kontrol edin, şöyle bir bacaklarınızı gerip rahatlatın yola öyle devam edin. 1 dk. kadar beklerseniz bir daha trafikte aynı arabayı görme ihtimaliniz zor.

celal serdar çelikten bunu beğendi.
  6. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Yakın çevredeki bir olay, üzücü ve korkutucu, yollarda muhakkak görebileceğimiz bir araçtır, plaka veya ufaktan aracı tanıtıcı bir ipucu iyi olurdu, bir gün bir yerlerde yolumuz kesişirse gerekeni yapardık.

7. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Geçmiş olsun.

8. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Geçmiş olsun böyle durumlarda yol vermek en iyisi

9. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    geçmiş olsun kardeş. dediğin gibi hayvanlık parayla değil. ben önümden gelen gidenler dışında en çok arkadan gelenlerden korkuyorum. şu an trafik seyrinin üzerinde gidemiyorum acemi olduğum için bu yüzden arkadan gelenleri çok daha fazla inceliyorum. ucuz atlatmışsın bu tür manyaklar çarpıp kaçabilir bile. neyse kazasız günler dileyeyim

10. Murat.A

Murat.A Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Plaka alarak falan aracı bulmaya çalışmak manasız. Hangi biriyle uğraşacağız ki? Sinirlenmemek de mümkün değil. Bu yüzden kaskın içinde ağzımızı rahatça oynatarak, tansiyon yapmadan biraz küfür eder sakinleriz. :)
    Bunlar hep oldu ve olmaya devam edecek. Bizim yapacağımız tek şey onlardan bir an önce uzaklaşmanın yolunu bulmak. 30-40 yaşındaki binlerce embesilin hangi biriyle uğraşacaksın?

11. Nurullah

Nurullah Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    herkese teşekkür ediyorum.
    dün akşamda hanzo bir motorsikletçi tarafından yenibosna tem baglantı yolunda taciz edildim. ben 80 km hızla giderken yarım metre yanımdan 1000 cc lik ss aniden geçti. öyle ki hızı 150 den aşagı değildi.şunu anladım.ne 4 teker üzerinde nede 2 teker üzerinde insanlar karakterlerini düzeltip geliştiriyorlar!düzgün insanları bir tarafa koyarsak yollar düz olsa bile insanlar yamuk!
    diğer bahsi geçen olaydan tekrar konuşmak gerekirse,metrobüs yapıldıgıdan dolayı o güzergahta emniyet şeridi yok maalesef,dolayısıyla sağa çekemedim.
    bir de; ben motorsikleti agresifliğim dinsin, sinirlerim yatışsın diye de sürüyorum. bu hallerde de ağzımı bozup yada sinir katsayılarımı yükseltip kendime ters düşen bir tavır takınmak istemedim

12. Samet UZUN

Samet UZUN Üye

Motosiklet:
    Honda
    burası istanbul. ne manyaklar var. o motorcuda aslında taciz değilde kendine göre zoru başarmak için sana yakın geçip egosunu tatmin etmek istemiş olabilir. ben senden üstümün felan gibi gibi işte bi eziklik belirtiside diyebiliriz. dikkatli olmak lazım...

13. Nurullah

Nurullah Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    benm 5 katımı yakıp 3 katım hıza çıkabilir motorla bana üstünlük kurma çabalamasını anlamış değilim.( benm aracımın arka tekeri ince.beni bilmeliydi.)
    her neyse artık bir daha bana yapanı görürsem traktör alıp E5 e çıkıp terör estircem. arkada römork la beraber :)

14. Vahap

Vahap Üye

Motosiklet:
    Kawasaki, Asya
    İnsanlar dünyaya ya besmeleli ya da besmelesiz gelir. Böyle mahlukatların da nasıl dünyaya geldikleri belli işte...

Perşembe günü de benim başımdan buna benzer bir olay geçti. Durdum ve "Utanmasan tepeme çıkacaksın." dedim. Bana "Ölmedin ya" deyince "Ölürsem senin gibi mahrumları terbiye etmek nasip olmaz. İstersen seni de terbiye edeyim." dedim. Bir kaç saniyeliğine trene bakar gibi baktıktan sonra kafasını sallayıp gitti. Herhalde anlamadı söylediğimi. Aklıma gelmişken, o mahlukat ters yönden ve kontrolsüz olarak yola giriş yapmıştı.

İnanın ki eğitimci olmasam küfür edeceğim artık... İstanbul'da herhangi bir araç kullanmak resmen çile oldu. Yahu nasıl bir millet olduk, anlamıyorum. Önüne gelen hayvani içgüdüleriyle hareket etmeye başlamış.

Bu millet nereye gidiyor..?

15. Nurullah

Nurullah Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    13 yaşlıarına kadar gelişimlerii tamamlamış ve bir gram daha ileriye götürememiş hatta dahada geri düşürmüş insanlardan bahsediyorsunuz sanırım.

para kazanmayı,yakışıklı olmayı,sapık supuk işler yapmayı,ben üstünüm diyip her ne olursa olsun insanların üstüne yağ gibi çıkmayı, dinlememeyi, makyaj yapmayı, çirkeflik yapmayı....vb daha çoğaltabileceğimiz negatif yönleri üzerinde bulundurmayı medeniyet ve maharet sanan insanlardan(görüntüde insan oldukları doğru) insanlık beklemek artık neredeyse benim için suç sayılır....çünkü onlar anlamazlar

16. Vahap

Vahap Üye

Motosiklet:
    Kawasaki, Asya
    Benden daha iyi ifade etmişsiniz :) Ağzınıza sağlık. Ama bunları yüzlerine söyleyince de pis pis sırıtmaktan başka maharetleri yok maalesef. Yani anlayacağınız insan kıyafeti girmiş mahluklardan başka bir şey olamazlar...

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçen aylarda Anyalya ya gittiğimde bu ahmaklardan biri ile lambalarda biraz sohbet ettik ve çek kenara dedim
    Ben ve artçın ile çektik kenara.
    Altında çok lüks bir jeep.
    Şimdi de bakayım bana neren ağrıyor senin dedim.
    Neden biz şeridin ortasından yada sürekli aynı şeritte zigzag çizerek gidiyormuşuz.
    Ben de izah ettim.Motosiklet sürücüsü sürekli bulunduğu şeridin sağından veya solundan gider.Tam ortadan gitmez.Yolun durumuna bağlı olarak şeridinde olabilecek arazlar yüzünden zigzag yapar.Virajlarda konumlanma yapar.Sağa virajlarda bir otonun sol tekelerleği olur sola virajlarda sağ tekerleği olur.Motosiklet oto gibi çok tekerli araçlar gibi gidonu gideceğiniz yöne çevirerek dönmez dönemez diye anlattım.Motosikleti neden adam yerine koymuyorsunuz.Yollar sadece sizlere mi yapıldı.Biz motosiklet sürücüleri sizin kıyafetinizin altında olduğunuza inanadığınız insan sıfından değilmiyiz.Biz başka Dünya lardan mı geldik buraya dedim.
    Artçıma kalsa konuşmaya gerek yok bırak yıkayım şunu yere bak bir daha motosikleti sıkıştırımı diyor ama ben yok diyorum.
    Sonunda ben galip geldim ama ahmak pek içten olmasa özür dileyerek yoluna devam etti.

Emre Özçelik bunu beğendi.
  18. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Bölelerini alıcaksın oturtcan hayabusanın arkasına ağlatana kadar bascaksın...

celal serdar çelikten bunu beğendi.
  19. Ahmet Yürekli

Ahmet Yürekli Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    geçmiş olsun

bu gibi durumlarda araç plakasını alıp trafiğe bildirmek işe yararmı acaba ?

20. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    cezai uygulaması var mı bi araştırmak lazım ama ortada net bi delil olmadığı için pek sanmıyorum.kameralara filan yakalanmassa hiç bir şey yapılamaz gibi geliyor.