İpone 10w40 yarı sentetik varmıdır ??

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Sinan Ayten tarafından paylaşıldı.

1. Sinan Ayten

Sinan Ayten Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    2002 yamaha cryptonr ye sahibim. İpone 10w40 yarı sentetik onerıldı fakat arastırdım bulamadım hep sentetik var.Hakkında bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim ...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Öncelikle aynı sorunun değişik vrsiyonları için yeni konu açmana gerek yok.Aynı yerden devam edersin.
    Neden ipone takılı kaldın.Başka marka yağ mı kalmadı memlekette.Mesela castrol diye bir yağ var.Motosiklet için üretilmiş versiyonlarıda mevcut.

Sinan Ayten bunu beğendi.
  3. Sinan Ayten

Sinan Ayten Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Aynı soruyu iki kez sormamın sebebi sayfaya yeni üye olmamdır.Her şeyin acemiliği olur.Şenol bey şuan motorumda castrol 10w40 yarı sentetik yağ var fakat memnun değilim.eski performansı kalmadı motorun.Daha önce ipone yağ konuldu fakat hangi çeşidi hatırlamıyorum öğrenmemin sebebi budur.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yağın performansta etkisi o kadar büyük olmaz kardeşim.Yağın amacı sürtünmeyi ve ortaya çıkan ısınmayı ve aşınmayı azalması için var olur.Performansla çok alakalı değil.Kim dediyse onu sana yanlış bilgilerle donanmış.Ha birde castrol dünya devi bir firma başka marka destedin belki derdim de

Sinan Ayten bunu beğendi.
  5. Sinan Ayten

Sinan Ayten Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Usta Performanstan kastım aslında dediğiniz gibi yanlıs tasvir ettim. Sesinde azalma olmadı.3 gün oldu değiştireli 10w40 yarı sentetik castrol koydurdum ses aynı duruyor vites geçişleri felan fark olmadı.bundan önce manavgatta değiştirmiştim yağını ipone koydugunu gordum fakat 10 40 mı kaç numara koydu hiç dikkat etmedim.Motorumda ses flan kalmamıstı 130 km yol geldım ustune tık demedi şişme aşırı ısınma vs olmadı.Manavgata gitme fırsatım olsa hemen halletcem ama iş dolayısıyla gidemiyorum.Birazda pskolojik mi desem motorum beni yarı yolda bırakmadı bende onu bırakmak ıstemıyorum :).En kaliteli çabasındayım :)